sport air filter ili ti ga zracni

sport air filter ili ti ga zracni

eh ovako ljudi gledao sam na netu nesto o tim sportskim zracnim filterima al sam laik jbg..e sad me zanima sta taj filter nosi sa sobom cuo sam sa jedne strane da daje dobar zvuk, dobar start, da ima nekij 2 do 3 ks vise itd..dok sa druge strane sam cuo da trosi vise goriva..imam fiat bravo 1.2 16 v pa sam nesto gledao neke klipove pravo mocno zvuci a i sto se tice cijene pristupacna je pa eto ako neko ima nesto da kaze o tome bicu jako zahvalan...;)
 
Sajo_Golf GT je napisao(la):
ako ga postavis tako da uzima svjez zrak dobit ces malo snage a sto se tice zvuka to svakako...

ma drug 2-3 ks mi nista ne znace znaci dobivam zvuk dobar jbg mislio sam ga samo spojiti na ono crijevo i to je to..jel trosi vise goriva??
 
eldo.bravo je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
ako ga postavis tako da uzima svjez zrak dobit ces malo snage a sto se tice zvuka to svakako...

ma drug 2-3 ks mi nista ne znace znaci dobivam zvuk dobar jbg mislio sam ga samo spojiti na ono crijevo i to je to..jel trosi vise goriva??

da li trosi vise goriva nisam licno testirao ali mislim da je to neosjetna razlika bilo to sada vise ili manje...to ti vise ovisi o tome koliko ti je teska noga na gasu :icon_smile:
 
vise zraka,bolje sagorijevanje,normalno da je manja potrosnja,ali bitna je cinjenica da se naglasi da je ista potrosja u slucaju ako isto vozis i sa i bez S-filtera(ako iskoristavas maksimalno tih imaginarnih 3+ks-a uz te tvoje vise ces potrositi...)
 
Sajo_Golf GT je napisao(la):
eldo.bravo je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
ako ga postavis tako da uzima svjez zrak dobit ces malo snage a sto se tice zvuka to svakako...

ma drug 2-3 ks mi nista ne znace znaci dobivam zvuk dobar jbg mislio sam ga samo spojiti na ono crijevo i to je to..jel trosi vise goriva??

da li trosi vise goriva nisam licno testirao ali mislim da je to neosjetna razlika bilo to sada vise ili manje...to ti vise ovisi o tome koliko ti je teska noga na gasu :icon_smile:
hvala drug zna se malo otet tezina al dobro je jbg.;);) onda cu to uzet aBd :cool:


nermin suljagic je napisao(la):
vise zraka,bolje sagorijevanje,normalno da je manja potrosnja,ali bitna je cinjenica da se naglasi da je ista potrosja u slucaju ako isto vozis i sa i bez S-filtera(ako iskoristavas maksimalno tih imaginarnih 3+ks-a uz te tvoje vise ces potrositi...)

hvala drug moj na odgovoru..znaci fora je ako ga stisnem sto je i logicno vise ce trosit..;) jos jednom hvala:cool:

a znate sta me ljudi muci jer nisam se susretao s time..imam jednu cijev koja vodi iz ono plasticne kutije od hladnjaka ona dolazi do sadasnjeg filtera..eh sad ja kad stavim sportski filter ja necu moc tu cijev staviti na s filter ili se varam i zasto uopste ta cijev sluzi jbg laik sam svaka pomoc bi mi dobro dosla
 
Član
sto jednostavno ne uzmes panelni kn filter koji dolazi umjesto fabrickog u istu kutijju :icon_question:
 
NeverMind je napisao(la):
sto jednostavno ne uzmes panelni kn filter koji dolazi umjesto fabrickog u istu kutijju :icon_question:

zato sto sam naletio na jedan jeftini zracni filter druge vrste a jel i sa tim panelnim dobijam isti zvuk i to sve :icon_question::icon_question:
 

SL7

Član
,,sport air filter ili ti ga zracni,,Uradis slijedece odvojis crijevo zraka koje ide na filter,provozas se malo osjetices ili neces razliku u vuci,cuti zvuk ili necuti motora,tako ce ti isto biti i sa sport air filterom..Ali bas isto:D
nus pojave :moguca mala razlika u potrosnji ulja,benzina,vode iz rashladnog sistema,karika,stublina,lamela,guma i ostalog :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
Ako ti se svidi zvuk pa nemognes odolit a da ga nestisnes cesce:icon;)
 

OmO

Član
Aj kad je vec otvorena tema da djaba ne pravim :icon_smile: Imam Hondu Civic i na njoj su dupli karburatori kako bi ja mogao da postavim jednu gljivu a da ide iz oba karburatora :icon_question: i da li to uopste moze ??
 
OmO je napisao(la):
Aj kad je vec otvorena tema da djaba ne pravim :icon_smile: Imam Hondu Civic i na njoj su dupli karburatori kako bi ja mogao da postavim jednu gljivu a da ide iz oba karburatora :icon_question: i da li to uopste moze ??

jesu li dva karburatora ili dvogrli?
 

OmO

Član
nermin suljagic je napisao(la):
OmO je napisao(la):
Aj kad je vec otvorena tema da djaba ne pravim :icon_smile: Imam Hondu Civic i na njoj su dupli karburatori kako bi ja mogao da postavim jednu gljivu a da ide iz oba karburatora :icon_question: i da li to uopste moze ??

jesu li dva karburatora ili dvogrli?

Dva su karburatora ! Nasao sam na netu sliku kako se postavlja gljiva na dva karburatora :icon_smile: Hvala ..
 
Član
imam Alfu romeo 156 2.0 TS 155KS i mislio sam nadograditi taj sportski filter i koje su vase preporuke ?

Unaprijed hvala
 
normalno da vise trosi ,cim cujes taj jebacki zvuk ,odma ga vise stiskas :)
ne znam ja iz iskustva, tak mi pričali :icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
Top