Službeno: Valentino Rossi prelazi u Ducati

Službeno: Valentino Rossi prelazi u Ducati

Član
Valentino Rossi je potpisao dvogodišnji ugovor s Ducatijem, za čiju MotoGP momčad će početi voziti od sljedeće godine.

ducati_gp10_2010.jpg


Rossi je koherentan s Ducatijevim porijeklom i standardima

Ducati je u nedjelju poslijepodne konačno potvrdio potpisivanje ugovora s Valentinom Rossijem koji će od sljedeće godine voziti za njihovu MotoGP momčad. Ugovor je potpisan na sljedeće dvije godine.

O Rossijevom prelasku u Ducati se pričalo već nekoliko mjeseci, no tek je češki GP vikend u Brnu odabran kao datum službene potvrde planova za budućnost. Ducatijevom priopćenju je prethodilo Yamahino, u kojem je japanski proizvođač javnost obavijestio samo da neće prolongirati ugovor s Rossijem koji istječe na kraju ove godine.

Ducatijev predsjednik Gabriele Del Torchio je rekao: "Zadovoljstvo nam je objaviti da će Valentino Rossi od 2011. biti s nama. On je primjer odličnosti u svijetu motociklizma, koherentan je s našom talijanskom kompanijom, nositeljem standarda 'made in Italy.' To su ključne vrijednosti za uspjeh u tehnologiji, dizajnu i sportu."

Izjava Ducatijevog sportskog direktora

Ducatijev sportski direktor Filippo Preziosi je jednako zadovoljan te je izjavio: "Prije svega, Valentino je veliki obožavatelj motocikala i oduvijek mi je bilo pravo zadovoljstvo slušati njegova mišljenja."

"On će do Valencije biti naš suparnik, tako sjajan da će uvijek davati posebnu vrijednost svim našim dosadašnjim pobjedama. No, čim prvi put sjedne na Ducatija, zajedno ćemo raditi na svakom pojedinom detalju koji će razviti motocikl kapacitiran da na njemu pokaže svoj veliki talent."

"Rad s Valentinom je jedna od najuzbudljivijih stvari za svakog inženjera i dobro je znati da ćemo upravo mi imati tu priliku sljedeće sezone."

Hayden najvjerojatnije ostaje u momčadi

Očekuje se da će Nicky Hayden biti potvrđen kao Rossijev momčadski kolega u Ducatiju, dok Casey Stoner prelazi u Hondu.
 
Član
Ovo sam jedva dočekao, velika želja mi je bila da se Rossi oproba na mocnom Ducati-u!;)
 
Član
imam osjecaj da ce bit neuhvatljiv..jak na pravcu..jos bolji u krivinama..vidjecemo..
;)
 
Član
Yamaha bez Doktora :icon_sad: nije to kako treba, nije trebao ic... bar moje misljenje
 
Top