Sljedeća generacija C klase s 3-cilindričnim motorom

Sljedeća generacija C klase s 3-cilindričnim motorom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
01.jpg.380px.jpg

Izvori javljaju kako će nasljednik, još uvijek relativno nove, mercedesove najmanje limuzine dobiti 3-cilindrični motor, a u ponudi će se naći i hibridna izvedba. Iako se ovakve najave za sada ipak čine preuranjenima, razvoj sljedećeg modela započinje odmah po završetku razvojnog procesa prethodnika.

Činjenica kako će Mercedes nastaviti s downsizingom nikoga ne bi trebala iznenaditi. Cijene goriva će se u skoroj budućnosti ponovno značajno povećati, a klijentela stuttgartskog premium proizvođača će uz luksuz i performanse tražiti i ekološki nastrojene modele. Spomenuto smanjenje obujma motora i uvođenje sustava izravnog ubrizgavanja te prednabijanja je svakako najjeftinija metoda zadovoljavanja ovih inače suprostavljenih ciljeva.

Tako bi se u narednim godinama, prema riječima mercedesovog šefa odjela za istraživanje i razvoj Thomasa Webera, u mercedesovoj ponudi trebali pojaviti 3-cilindrični turbo motori, koji će pored već spomenute C klase biti prisutni u još nekoliko modela. Prvenstveno u dugo očekivanim nasljednicima A i B klase te Smartu, a Mercedes trenutno traži partnera za njihov razvoj. Također, Weber je najavio i da će gotovo cjelokupna mercedesova ponuda do 2012. biti dostupna s hibridnim pogonima.
 
3-cilindricni turbo motor , ide a ne trosi :D

a jos povoljan za okolis , pa zar ti treba bolje , jest da malo smijesno zvuci Mercedes sa 3 cilindra al jbg :cool:
 
Vernes_AMG je napisao(la):
3-cilindricni turbo motor , ide a ne trosi :D

a jos povoljan za okolis , pa zar ti treba bolje , jest da malo smijesno zvuci Mercedes sa 3 cilindra al jbg :cool:

Vernese druze moj omiljeni za prepirku :) ajd bar jednom reci nesto protiv mercedesa,et sad ti je prilika:D

Mecka c klase,3 cilindra,jedva cekam da vidjam nase dase sa tim ljutim meckama,al cemo da ih ostavljamo mi "normalci":D
 
boss_C200 je napisao(la):
Al opet ce ta mecka da ide i sa 3 cilindra, Merc je za gospodu, a vi "normalci" samo gasajte:cool:

Ovo "normalci" sam mislio 4-cilindrasi :D I da,mecku voze gospoda,samo pored njih cesto vidjam i cige koji su "radili" po Njemackoj :D
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
boss_C200 je napisao(la):
Al opet ce ta mecka da ide i sa 3 cilindra, Merc je za gospodu, a vi "normalci" samo gasajte:cool:

Ovo "normalci" sam mislio 4-cilindrasi :D I da,mecku voze gospoda,samo pored njih cesto vidjam i cige koji su "radili" po Njemackoj :D

narod se zali da benzinci trose, ne moze da trosi 5 litara a da ima v12 motor. i bmw uvodi za koju god 3 cilindricne motore za seriju 1 i 3. iskreno izgleda smijesno ali vjerovatno znaju sta rade. ko bi rekeo prije 5-10 god da ce vw imati 1.4 motor 160 konja,??????
 
Član
galebu2 je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
boss_C200 je napisao(la):
Al opet ce ta mecka da ide i sa 3 cilindra, Merc je za gospodu, a vi "normalci" samo gasajte:cool:

Ovo "normalci" sam mislio 4-cilindrasi :D I da,mecku voze gospoda,samo pored njih cesto vidjam i cige koji su "radili" po Njemackoj :D

narod se zali da benzinci trose, ne moze da trosi 5 litara a da ima v12 motor. i bmw uvodi za koju god 3 cilindricne motore za seriju 1 i 3. iskreno izgleda smijesno ali vjerovatno znaju sta rade. ko bi rekeo prije 5-10 god da ce vw imati 1.4 motor 160 konja,??????
A upravu si,
jbg prije su kamioni Mercedes imali po 8 cilindara i dvije turbine, a sada su sestaci sa jednom turbinom, al zato 500 ks..
znaju oni sta rade!
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
3-cilindricni turbo motor , ide a ne trosi :D

a jos povoljan za okolis , pa zar ti treba bolje , jest da malo smijesno zvuci Mercedes sa 3 cilindra al jbg :cool:

Vernese druze moj omiljeni za prepirku :) ajd bar jednom reci nesto protiv mercedesa,et sad ti je prilika:D

Mecka c klase,3 cilindra,jedva cekam da vidjam nase dase sa tim ljutim meckama,al cemo da ih ostavljamo mi "normalci":D

Erole tebe ce opet svaki Merc poderat ;)
Pa imao i jedan klip, on ce tebe oderat :123::123::123:

ja znam samo da Merc dizel 200cdi, 2,1l cini cuda :cool::cool:
Pozzic za mog brcaka...
 
Član
gledo sam ja nekih mercedesa 400 500 cdi na trkama u bijeljini sa nurijinim 1.9tdi malo nesto cipovan i nitro lagano ostanu u dimu :)

a sad svi gledaju da naprave da sto manje trosi a bolje ide,tako da nek naprave sa jednim cilindrom i da ide ko onaj sa 6 meni ne smeta.
samo naprijed mercedes u razvijanju novih jacih brzih stedljivijih motora.
 
Član
500cdi ne postoji ;)
to je bila S400cdi, znaci S klassa, koja je ogromno teska, i ciji prenos nije napravljen bas za extremna ubrzanja. to auto definitivno nije za street race-a :cool::cool:
Mada mislim ovi noviji 420cdi, bi imali jako dobar rezultat siguran sam...Ipak 730Nm...
al opet Nurijin golf je bio stvarno u svoje vrijeme za dizele vrh...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top