Slanje posiljke iz BIH za Hrvatsku?

Slanje posiljke iz BIH za Hrvatsku?

Član
Trebao bih poslati nesto iz BIH tacno Mostara za Zagreb pa me zanima procedura,kako,sta ?..Probao sam naci odgovore na googlu i ovdje na search ali nema nista..Paket je do 1kg..Zanima me koliko bi bila postarina i kako se salje,koja je najbolja posta i da li se moze poslati obicnom postom BH :icon_question:
 
BHT Ovisnik
zovni 24vip ili sl. i sve ce ti reci, zavisi sta saljes, mozes i obicnom i brzom i najjeftinije busom...
 
Član
CoL3 je napisao(la):
zovni 24vip ili sl. i sve ce ti reci, zavisi sta saljes, mozes i obicnom i brzom i najjeftinije busom...

Neke preparate :cool:..Mozda i jest najbolje busem,ja mislim da ima cesto bus Mostar-Zagreb..sutra cu da vidim to detaljnije,hvala druze ;)
 
BHT Ovisnik
da,cak 3x dnevno ti ide bus za Zagreb svaki dan, mozes i povrat novca odraditi jer se isti vraca nazad,a najjeftinije, onako ce ti traziti racun ili sl. te carina, pizdarije, + ide u drugu drzavu,ovako daj 20-30km i miran si
 
Član
Ne mozes postom, sem papira i CD sve ostalo im valjda podlijeze carini i bla bla bla jos kosta oko 36 KM, a bilo u pitanju majica i DVD. Ja sam to pokusavao poslati postom ali kad mi ispricase sta i kako okrenem se i nazad, na kraju busom poslao...
 
Član
Ko kad zivimo u naopakim uslvoima da se tako izrazim evo isao sam i pitao,kao moze se poslati ali ne mogu dobiti povrat novca u BH posti za brzu postu nisam ni pitao jer je postaina oko 60KM :icon_eek:
Tako da mi preostaje da mi upalti prvo na racun ili bus ali je rizik malo jer se radi o malo vecim parama tako da cu nsto skontati ;)

Hvala u svakom slucaju ;)
 
G

GoPlay

Ja sam dobio uplate westerom a gume i felge poslao busem. (jest da sam se peglao dok su vozaci prihvatili felge ali je proslo poslije 5 dana)
Slao u Zagreb.
Gewinde prmao iz Zagreba. Covjek poslao paket ja uplatio na racun u banci i sve ok :)
 
Član
GoPlay je napisao(la):
Ja sam dobio uplate westerom a gume i felge poslao busem. (jest da sam se peglao dok su vozaci prihvatili felge ali je proslo poslije 5 dana)
Slao u Zagreb.
Gewinde prmao iz Zagreba. Covjek poslao paket ja uplatio na racun u banci i sve ok :)

Pa dobro to ako htjeo covejk prvo uplatiti,ali ovako ne moze normalno da palti po preuzecu ;)
 
Slao sam robu u Hrvatsku, Srbiju, Crnu Goru po BiH.. sve sam busem radio, samo sam zadnje 2 transakcije odradio brzom postom jer nije bilo busa iz grada iz kojeg kupujem... vozaci busa se nisu ni sekunde mislili jer niko nece odbiti 10-20eura da stavi sebi u dzep.. sve sto sam slao van drzave po dogovoru su mi uvijek prvo platili preko western-a, ja fino po busu posaljem i uvijek je bilo sve kako treba... moj savjet je da uvijek trazis da ti prvo plate ako saljes van BiH pa tek onda salji busom s obzirom da je brza posta skupa kao sto i sam kazes ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Slao sam robu u Hrvatsku, Srbiju, Crnu Goru po BiH.. sve sam busem radio, samo sam zadnje 2 transakcije odradio brzom postom jer nije bilo busa iz grada iz kojeg kupujem... vozaci busa se nisu ni sekunde mislili jer niko nece odbiti 10-20eura da stavi sebi u dzep.. sve sto sam slao van drzave po dogovoru su mi uvijek prvo platili preko western-a, ja fino po busu posaljem i uvijek je bilo sve kako treba... moj savjet je da uvijek trazis da ti prvo plate ako saljes van BiH pa tek onda salji busom s obzirom da je brza posta skupa kao sto i sam kazes ;)

Znaci preko westerna ne treba one neke devozne kartice vaditi direkt na racun ili m ion broj posalje racuna pa ja dignem pare ?..tako cu i uraditi ;)
 
Član
pa kazes vozacu da za paket treba uzet 50-100-500KM, koliko vec, i et...ja sam tako kupio objektiv iz Zg, poslao lovu po busu, tim istim busem mi navecer dosao objektiv i sve super...vozac bio zadovoljan sa 20KM
 
Član
edoze je napisao(la):
pa kazes vozacu da za paket treba uzet 50-100-500KM, koliko vec, i et...ja sam tako kupio objektiv iz Zg, poslao lovu po busu, tim istim busem mi navecer dosao objektiv i sve super...vozac bio zadovoljan sa 20KM

Ma skontati cu nesto,moram prvo malo sacekati dok dodje pismo u koje sam ubacio mali dio toga sto hoce on da kupi u Zagreb pa da vidi musterija da li mu pase ovo sto mu prodajem,pa cu se onda dogovoriti ;)
 
Član
Da ne otvaram novu temu zanima me koliki su troskovi slanja novca western unionom iz Hrvatske za BIH i obrnuto :icon_question:

Trazio sam po google.u ali ne mogu naci :icon_mad:
 
Top