Skut 50ccm ..stavljanje nove sijalice 55w

Skut 50ccm ..stavljanje nove sijalice 55w

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav..danas sam nesto konto s tetkom..oko sijalica na skutu...on je sebi na ficeru promjenio iz balonke u halogenu..stavio relej i sve frcera...pa smo kontali tako uradit i na skutu...kod mene je 35/35w ...kratko dugo..i stavio bi sad onu h4 55/60w ..i stavio bi relej za12v ..i osigurac od 10a ...i bi li to moglo sve tako frcerat...
 
Član
sto da ne. samo razmisli na grijanje sijalice, hoce li ti istopiti plastiku odnosno sjenilo u faru, deblje zice ti trebaju. ipak je to 2x jaca sijalica
 
Član
pa dobro niej bas duplo...20w je jaca..al nedrzim ja kratka uvjek upaljena..po dnai samo su pozicije..jer su mi led trake..to jedino navece stavim..pa zato..a xenone bi rado..al mi oni brzo isprazne aku od 50ccm..pa nemoze..da je veci skut moglo bi...
 
Član
Taaky je napisao(la):
pa dobro niej bas duplo...20w je jaca..al nedrzim ja kratka uvjek upaljena..po dnai samo su pozicije..jer su mi led trake..to jedino navece stavim..pa zato..a xenone bi rado..al mi oni brzo isprazne aku od 50ccm..pa nemoze..da je veci skut moglo bi...

vidi drug, struja ti ne zna kad je noć a kad dan.. to 20 w te može koštati instalacije, tj da se istopi, a i far možeš sj*at..

ja sam imo 2 sijalice x 35/35 al su bile balonke, al sam ubacio halogene hs1 takođe 35/35 baš zbog instalacije i magneta, i bolje sjaju od balonki
 
Član
Taaky je napisao(la):
pa dobro niej bas duplo...20w je jaca..al nedrzim ja kratka uvjek upaljena..po dnai samo su pozicije..jer su mi led trake..to jedino navece stavim..pa zato..a xenone bi rado..al mi oni brzo isprazne aku od 50ccm..pa nemoze..da je veci skut moglo bi...

ja ne bi stavljao tako jaču sijalicu, jer da ide oni bi je stavili:cool: stvarat će ti previše toplote:cool:;)
 
Član
ja se jos mislim..a sto mi moze bit instalaciji...ja bi isto vise volio stavit tu halognku hs1 35/35 ...al gdje je ima kupit...znam da mi ova moze sprzit dosta toga..
 
Član
Taaky je napisao(la):
ja se jos mislim..a sto mi moze bit instalaciji...ja bi isto vise volio stavit tu halognku hs1 35/35 ...al gdje je ima kupit...znam da mi ova moze sprzit dosta toga..

joj pitanja! a sta bude kad u cijev kroz koju max ide 30l po minuti ti uguras 60l po minuti??? sta li ce bas biti sa cijevi

W / V = A

35 / 12 = 2.91 A (tvoja sijalica)

55 / 12 = 4.58 A (veca i jaca sijalica)


je li vidis sad razliku?
 
Član
znaci nemoze mi ova...a gdje onda ima kupit tu halogenu hs1 ...moze i ta doc u obzir
a za brzu voznju :lol: :lol: ..vozim ja uvjek brzo...skinut ono staklo pa nek se hladi :lol:
 
Član
ti kažeš da imaš H8, pa i ta ti je halogena, a hs1 (PHILIPS) imaš u nordstar servisu, 11 KM..
 
Član
nisam siguran da je h8 ..al je balonka..ako oces uslikacu ti da vidis kakva je sijalica..a gdje ti je nordstar...
 
Mora biti H8 valjda, iako je kineski :icon_rolleyes:, kani se prepravljanja, stavi onu sto svijetli bas bijelo, i vozi kako si i do sad ;)
 
Član
nevjreujem da je h8 ..neznam koji je h...al ima kratko/dugo jedna sijalica..pa cu najverovatnije uzet h4 i stavit...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top