Škripi škripi i škripi (Golf MK3)

Škripi škripi i škripi (Golf MK3)

Član
Pozzz rajaa :cool:
Imam problemčić sa Golfom 3 1.9 TDi , dok je hladan motor u 1. i 2. brzini spadaju mu obrtaji i čuje se škripanje , i sve tako dok se ne ugrije. Nakon 15 min. sve je oky. Jel to remen otišao ili nešto drugu ? :icon_question:
 
ako skripi na alternatoru remen onda samo dotegni tj. naspanuj alternator ili mjenjaj remen mozda je vec izgubio svoju elasticnost pa dok se ne zagrije škripi
prvo dotegni ako prestane ne diraj vise nista ;)
 
Član
drug u mnogo golfova trojki se desava to skripanje remenja...posebno na TDI-u. Isto se meni desavalo kad je hladan, mada su obrataji kod mene bili ok. Neki dan sam mijenjao remen na alternatoru i morao uraditi reparaciju istog sto me pofino kostalo, ali sada nema skripanja. Za obrtaje ne znam.... to neko drugi nek ti kaze ;)
 
Član
nije ni meni jasno sta bi vi dotezali na tom tdi-u

meni je skripalo tako, bila remenica alternatora, opasno skripalo. sve prestat ce, danas sutra dok se nije desio belaj. Remenica ispala iz lezista i sjebala remenicu servo pumpe, pri tome i samu pumpu. Onda sam morao mijenjati i servo pumpu, i mikroremen kao i remenicu alternatora koja je sama po sebi jako skupa. Moj ti je prijateljski savjet da cim prije odvuces auto majstoru da utvrdi koji je uzrok skripanja, dok se nije desio belaj
 
Član
mislim da 3 tdi ima spaner koji se mijenja on sam doteze remen i kad se istrosi nemoze pravilno dotezati remen i negine ti mijenjanje spanera.
 
Član
promjeni spaner tj one opruge ispod alternatora koje zatezu kais i promjeni remen ali prije toga vidi jeli dobro zategnut kais ako jeste onda njega promjeni vjerovatno je taj vise otvrdno tj izgubio elasticnost-izgorio..
 
Top