Skoda Octavia -03

Skoda Octavia -03

Član
Helem imam par pitanja za koje treba savjet.

Imam tu skodu 2003 godiste 1.6mpi...oko 175.000KM na satu. Uzo sam to auto na brzinu zato sto mi je hitno bilo potrebno zbog posla...Na pocetku je sve bilo ok ali nakon mjesec poceli problemi....

e sad problemi su sljedeci:
kad idem u rikevric cuje se neko kuckanje (samo kad dodoam gas,kad je u leru i ide nazad nista se ne cuje)
na cepu od ulja stvara se neka bijela masa
kad kocim trese volan ( u voznji 120 mogu normalno pustiti volan sve ok)
pukla sofersajba(bilo malo...ali sad se prosirilo)

helem, pitanje je isplati li se ovo dovesti ured pa da se voza auto ili da prodam (za male pare) i da kupujem nesto drugo

Hvala
 
Član
Helem imam par pitanja za koje treba savjet.

Imam tu skodu 2003 godiste 1.6mpi...oko 175.000KM na satu. Uzo sam to auto na brzinu zato sto mi je hitno bilo potrebno zbog posla...Na pocetku je sve bilo ok ali nakon mjesec poceli problemi....

e sad problemi su sljedeci:
kad idem u rikevric cuje se neko kuckanje (samo kad dodoam gas,kad je u leru i ide nazad nista se ne cuje)
na cepu od ulja stvara se neka bijela masa
kad kocim trese volan ( u voznji 120 mogu normalno pustiti volan sve ok)
pukla sofersajba(bilo malo...ali sad se prosirilo)

helem, pitanje je isplati li se ovo dovesti ured pa da se voza auto ili da prodam (za male pare) i da kupujem nesto drugo

Hvala

Bijela masa na cepu ulja - provjeri da li u boci fali vode, ako fali onda diftung glave promjeni

Diskovi su krivi pa je to razlog sto ti trese pri kocenju - promjeni diskove ili kod tokara pa ih izravnaj ako imas sta izravnati

A sofersajbu promjeni.
 
Član
Ako izvadis sipku za ulje i ulje bude fino i cisto, znaci nije kao majoneza nego cisto i normalno, a kad skines cep od motora za ulje i na njemu bude majoneza, to je samo znak da je auto vozeno jako puno na kratkim relacijama, znaci upali ugasi upali ugasi, a ne predje svega 5km izmedju paljenja i gasenja, tad se stvara kondenz u motoru zbog cestog grijanja i hladjenja motora, i naravno voda ili kondenz kako isparava on ide prema gore i zuavrsi na poklopcu gornjem gdje kad se upali auto ulje zbog podmazivanja ga ima svagdje :D i zavrsi isto tako ulja po gornjem poklopcu ventila gdje se pomijesa sa kondenzom i tako se dobije majoneza ta na cepu od ulja.

Isto tako kako je i kolega naveo provjeri da li ti fali u boci vode i da li je gubi i da li se crijeva nadimaju sto idu sa hladnjaka na motor, mada ja mislim da to nije dihtung glave nego samo ovo gore sto sam naveo, jer da ti gubi vodu ti bi to primjetio do sada vjerovatno...

Trese kad kocis su ili krivi diskovi ili ko ih je postavljao nije dobro ih ili stavio, centrirao, ocistio njihovo leziste i nisu legli kako treba i zbog toga tresu...

To sto kucka kad ides nazad, posto kad dodas gas tada je mjenjac pod opterecenjem, to ili je mjenjac u losem stanju, tacnije brzina rikverca, ili neki nosac je los, to mora majstor da utvrdi...

Sajbu moras mijenjati :D
 
Član
Kupio si polovan auto star 11 godina, za očekivat je da se treba nešto uložiti.
Rješavaj problem po problem i na kraju ćeš imati solidan auto.
Bilo koje auto polovno da si kupio bilo bi ti isto, rijetko ima koji polovan auto da je top stanju bez ulaganja, jedino novo glanjc auto bi trebalo biti bez problema.
 
Član
Što se tiče ovog
Helem imam par pitanja za koje treba savjet.

Imam tu skodu 2003 godiste 1.6mpi...oko 175.000KM na satu. Uzo sam to auto na brzinu zato sto mi je hitno bilo potrebno zbog posla...Na pocetku je sve bilo ok ali nakon mjesec poceli problemi....

e sad problemi su sljedeci:
kad idem u rikevric cuje se neko kuckanje (samo kad dodoam gas,kad je u leru i ide nazad nista se ne cuje)
na cepu od ulja stvara se neka bijela masa
kad kocim trese volan ( u voznji 120 mogu normalno pustiti volan sve ok)
pukla sofersajba(bilo malo...ali sad se prosirilo)

helem, pitanje je isplati li se ovo dovesti ured pa da se voza auto ili da prodam (za male pare) i da kupujem nesto drugo

Hvala

Što se tiče ovog boldiranog, ako su alu feluge u pitanju imas li prstenove na njima sto idu na centralnu rupu ? moze biti do njih mozda.. :)
 
Član
ulje na sipki je normalne boje, samo sto svake sedice se nakupi masu te smjese .
auto svaki dn predje 70km ili vise...
mjenjac su mi rekli da je neki lezaj ili zupcanik i da se mora mijenjati komplet mjenjac
@elmo
vec sam zamijenio
set zupcastog
sajle rucne
termostat
zadnje kocnice
.....
uglavnom hvala svima.. polahko cu da popravljam
 
Član
Kod boljih mehaničara imaš tester prisustva gasova iz motora u antifrizu pa ti odmah može reći da li je otišao dihtung glave ili ne, također i sam možeš skontati ako se auto pregrijava i troši antifriz. Što se tiče te "majoneze" stavi neko kvalitetno ulje, ja bih rekao i sintetičko 5w 40.

To sa krivim diskovima je boljka karakteristična za golf 4 i sva auta na toj platformi. Ako i promijeniš diskove, pločice i ostalo nemoj da te iznenadi ta pojava.
 
Član
Pogledah jucer diskove kad sam mijenjao gume i ima oko 17-18mm, pa cu da ih pokusam izravnati na masini pa cemo da vidimo hoce li tresti, ako budu mijenjam ih.

Ulje jos koji kilometar pa cu da mijenjam...pokusam sa tim 5w40

@addo trebo si mi obajsniti sta je tokarenje :D :D :D :D
 
Član
Pogledah jucer diskove kad sam mijenjao gume i ima oko 17-18mm, pa cu da ih pokusam izravnati na masini pa cemo da vidimo hoce li tresti, ako budu mijenjam ih.

Ulje jos koji kilometar pa cu da mijenjam...pokusam sa tim 5w40

@addo trebo si mi obajsniti sta je tokarenje :D :D :D :D

To nek' ti objasnjava tokar :D:D:D
 
Član
ama znam ja to samo na drugaciji nacin :)
radim na jednoj ovakvoj...
NSV102A.jpg
 
Član
18og je neredni dan :) vidjet cu hocu li znati poskidati sve ono.
( nije problem skinuti problem je vratiti ) :D
 
Član
Narucio sam diskove da stavim nove...interesuje me da bilo pametno da stavim i nove plocice ?
 
Top