skoda fabia prijedlog

skoda fabia prijedlog

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Interesuju me specifikacije motora, potrosnja, oprema i vasi utisci post je vrijeme da se pocne razmisljat o kupovini a molio bi bez suvisnih komentara bolje ti je uzet .... i tako toga maks gornja granica je nekih 10k :icon_question:
 
Član
Do 10 somova marki imas ovo:

-Fabia 1.2 12v ( lijepu opremu mozes dobiti za te pare, cak mozda i elegance opremu ako imas srece, ali rpiej ce biti da je comfort ako je uscuvan, motor je mali cvrndov od 3 cilindra, sa 4 ventila po cilindru, ide tako tako za grada, medjuubrzanja su k*, i bilo kakvogasanje zaboravi, trosi poprilicno puno...oko 10-k litrica, al hoce potegnut neka du vrevi gradskoj i vise)

-Fabia 1.4 MPI ( mozes za te pare dobiti uscuvanu Comfort ili malo uharanu Elegance opremu, motor je ko konj izdrzljiv, ima 1397ccm, 2 ventila po glavi, stara tehnika OHV motora, dakle lanac mu je u bloku motora koji pokrece bregastu, nemas snjim problema, brini se za ulje i rashladnu tekucinu i samo tari. Ubrzanje mu je onako solidno za motor te kubikaze i starije proizvodnje ( taj motor je izvorni ceski, i bio je karburetas, Svabe su samo modernizirali dodavajuci injektore ). Mana motora je sto je prilicno zedan u gradu, oko 10-11l, na otvorenom putu ja na 17-skama ga ne uspijem natjerati preko 5.8-6 a da je kazaljka iznad 4 soma obrtaja )

- Fabia 1.4 16v ( Solidno auto mozes ga dobiti u comfort opremi za te pare, 101ks, 4 cilindra, 4 ventila po cilindru, zivahan, fino ubrzanj ei medjuubrzanje ima, problem sa zupcastim kajsevima )

-Fabia 1.9SDI ( mozes dobiti classic opremu ili uharaniju malo comfort opremu, motor je jako izdrzljiv, robustan i jako rasterecen, 8 ventila, 2 ventila po cilindru...ubrzanje mu je solidno zato sto je dizel i ima okretni moment, medju ubrzanja vecinom k*, u gornjim obrtajima umire ko artriticno kljuse, prednost mu je sto malo trosi...gradske niej preko 7, otvorenog oko 4 )

-Fabia 1.9TDI ( fin autek, ali do 10 somova mozes dobiti neko sluzbeno sa dobrom kilometrazom, ali o tome ti ne trebam motoru nista posebno pricati, jer je to tipicni VAG motor, kakav moze snaci i u polu i golfini )

;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Do 10 somova marki imas ovo:

-Fabia 1.2 12v ( lijepu opremu mozes dobiti za te pare, cak mozda i elegance opremu ako imas srece, ali rpiej ce biti da je comfort ako je uscuvan, motor je mali cvrndov od 3 cilindra, sa 4 ventila po cilindru, ide tako tako za grada, medjuubrzanja su k*, i bilo kakvogasanje zaboravi, trosi poprilicno puno...oko 10-k litrica, al hoce potegnut neka du vrevi gradskoj i vise)

-Fabia 1.4 MPI ( mozes za te pare dobiti uscuvanu Comfort ili malo uharanu Elegance opremu, motor je ko konj izdrzljiv, ima 1397ccm, 2 ventila po glavi, stara tehnika OHV motora, dakle lanac mu je u bloku motora koji pokrece bregastu, nemas snjim problema, brini se za ulje i rashladnu tekucinu i samo tari. Ubrzanje mu je onako solidno za motor te kubikaze i starije proizvodnje ( taj motor je izvorni ceski, i bio je karburetas, Svabe su samo modernizirali dodavajuci injektore ). Mana motora je sto je prilicno zedan u gradu, oko 10-11l, na otvorenom putu ja na 17-skama ga ne uspijem natjerati preko 5.8-6 a da je kazaljka iznad 4 soma obrtaja )

- Fabia 1.4 16v ( Solidno auto mozes ga dobiti u comfort opremi za te pare, 101ks, 4 cilindra, 4 ventila po cilindru, zivahan, fino ubrzanj ei medjuubrzanje ima, problem sa zupcastim kajsevima )

-Fabia 1.9SDI ( mozes dobiti classic opremu ili uharaniju malo comfort opremu, motor je jako izdrzljiv, robustan i jako rasterecen, 8 ventila, 2 ventila po cilindru...ubrzanje mu je solidno zato sto je dizel i ima okretni moment, medju ubrzanja vecinom k*, u gornjim obrtajima umire ko artriticno kljuse, prednost mu je sto malo trosi...gradske niej preko 7, otvorenog oko 4 )

-Fabia 1.9TDI ( fin autek, ali do 10 somova mozes dobiti neko sluzbeno sa dobrom kilometrazom, ali o tome ti ne trebam motoru nista posebno pricati, jer je to tipicni VAG motor, kakav moze snaci i u polu i golfini )

;)

fino al mislim da nisu to svi motori i nigdje tu nema ni godista, a nije iskljucen ni uvoz tako da dolazi u opciju i 1.4 tdi e sad kako se ponasa on a koliko trosi ovaj zivahni :D 1.4 16v zupcasti malo vise paznje obracat i to je to
 
Član
1.4 mpi, koliko ja znam imaju od 68ks(ceski) i od 60ks. Po gradu trosi nesto vise, pogotovo ako je na vecoj "obuci", ali na 14-ka do 9 litara grada, moja po boardu trosi za vrijeme spice, kada se pomice preko mostova i semafora, oko 8-9 litara. To je za vrijeme guzve, a kada nije guzva i ne stoji se puno na semaforima, moze i oko 7 litara po gradu. To je sve bez klime, jer je nemam.

Moze i 6 litara u gradu, pod uslovom da extra pazis na gas, lagano uz dobro tusenje, normala niko normalan nece voziti tako i sj*ati/zacepiti sve zivo u autu:D
A da je 1.4 izdrzljiv, jeste,(kuc-kuc) kod mene je na 130.00km, jedino vandredno sto je otislo je vodena pumpa i termostat, koji nikako nisu bili mijenjani, i bukvalno se raspalo, sreca pa je servis bio blizu, ali eto ide ona i bez toga :icon_smile: A vidio sam jednu sa pola miliona kilometara u servisu i jos jednu sa 390.000, uglavnom redovni servisi samo radjeni.

Sada ako ti je bitna potrosnja, uzmes 1.9sdi ili 1.4tdi, malo trosi, jeste da mu fali malo konja, i da radi kao traktor, ali dizel je to. 1.9TDI ocuvana tesko ces naci za 10 hiljada, jedino nesto sa dobrom kilometrazom i poprilicno razdrdano. Isto za 1.4 16v, nema ih puno, a ono sto ih ima, uglavnom nisu bas lagano vozene...
 
Legend
kod mene je 1.9 SDi,jos nisam imao vremena da je istestiram,ali po dosad vidjenom auto ne trosi bukvalno nista,ja se ne sjecam kad sam zadnji put nasuo za cvaju,ali ni ubrzanje nije toliko lose za auto od 64 konja,treba malo vise gasa uvalit kad kreces al kad krene ide solidno jbg,kocnice su super,jos nisam dobio osjecaja,mislim kad predjes iz duje u fabiu razlika nebo i zemlja...
ali eto ako oces fino auto za grada koje trosi kao upaljac koje neces koristiti za trka fin motor za tebe
osim ovih motora koje je tibor naveo imas i 1.4 TDi trocilindras 75 konja,za koje sam cuo da su nepouzdani al eto nije svakom vjerovati...
 
Član
Ma trebalo bi se nac nesto a ima se dosta poznanstava pa mi recite karakteristike malo vise od 1.9 tdi post nest izgleda niste zadovoljni ostalim fabijinim motorima :icon_confused:
 
Član
drug.. ja sam nedavno uzeo fabiu 1,9 tdi kraj 2002 12 mj ...presla 140000 ..izasla me oko 10000 ..i registracija..znaci sve zavisi za koliko je nadjes..sto se tice motora..pre predobar je ..po gradu trosi 7-8 i to malo brze voznje ..mog starog..a inace trosi 6 normalne voznje..po otovrenom oko 5do6 deranja nece prec 7 ..motor je prejak u trecoj slajdra..stvarno ide..sta jos da ti kazem u vezi njega..to su neka moja iskustva..motor je isti kao iz passata 3bg i golfa 4..a koliko je fabia laksa od njih..pa malo sracunaj..drugom ide skotku ko sale..:cool:
 
Član
1.9 tdi-101 ks,2001 godina,full oprema,troši 4-5 litara vanjske vožnje.održavanje iznenađujuće skupo.sve u svemu super auto i dobro za vozit,iako su tdi motori čudni zbog turbo rupe.0d 2 do 3 tisuće obrtaja imaš svu snagu,poslje toga se motor duši.e da,otac je uzeo novu i vozio do prije par mjeseci.majka je preuzela
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top