Skidanje katalizatora na 2.5 TDI !?

Skidanje katalizatora na 2.5 TDI !?

Legend
Pozdrav
zanima me da li je napmetno skidati katalizatore na 2.5 TDI, radi se o audiju a6 114kW 2002 godina
presao cca 250 000 stoga predpostavljam da su oni odavno zacepljeni i da nemaju svoju funkciju..
Je li neko radio, kakva su iskustva ?
unaprijed hvala
pozdrav ;)
 
Član
Predpostavka je da su zacepljeni sa tom kilometrazom,a eto ja sam nekad negdje postavio sliku,kad sam ja sebi na jednom auto skinuo katalizator koji je imao 280 hiljada predjenih. I kad sma ga otvorio ugledao sam cist katalizator da sam se sjePao kako je to uopste moguce :icon_eek::lol: A auto sam ja vozio od 0 km predjenih...

Jest kasnije da ga je veci gust voziti,dobije skroz ljepsi zvuk :D
 
Legend
mene samo interesuje da li ce sta stetit motoru, povecati potrosnju , smanjiti performanse ili nesto trece, ostalo me ne interesuje :D
 
Član
.nOKe je napisao(la):
mene samo interesuje da li ce sta stetit motoru, povecati potrosnju , smanjiti performanse ili nesto trece, ostalo me ne interesuje :D

što bi povećalo, kat se mijenja svakih 150 000km, a ja sam sebi samo cijev stavio umjesto i bolje je auto gas primalo i turbina se "pročula"... ja bih to flex flex dadule :lol: ;)
 

rs6

Član
moj je ciscen u inter autu prije godinu i po', nakon pucanja IC-a..... i ja pit'o sta bi bilo kad bi se izvadilo, kazu oni serviseri "bolje da stoje "

i mene brine to za potrosnju :D
 

LSD

Član
ja ga pocupao kao i srednji lonac....ne treba ti to...oni su to u fabrici greskom stavili ;)
 
Legend
isao sam nedavno kod majstora sto radi auspuhe, i on mi je rekao ja to ne bi dirao, eh sada da li hoce da ogradi sebe ili sta vec, nemam pojma,, zbog toga i postavljam pitanje.
ja sam to na golfu kod sebe sve pocupao , ima samo zadnji lonac, medjutim ne znam kakav je sistem na ovom, da ne bude izbacivao neku gresku ovo ono, nisam upucen fakat..
 
Član
ako ima lambda sondu poslije katalizatora onda ga ne smijes skidati. davat ce ti pogresne parametre ili auto nece vuci nikako ili ce trositi ko kamion
 
Potpisuje ovo od emira ;)
Znas i sam noke da je bilo kijamet tema ovdje o tom skidaju katalizatora,i sve se svodi na to a je zavisno od motora kako ce reagovati,mene recimo cudi cinjenica koju mnogi navode da TDI gubi na obrtnom momentu kada mu se skine Katalizator???
Nema mi logike da ako motor lakse izbacuje izduvne plinove time olaksava rad turbine moze da izgubi par Nm???
Zasto??
 
Legend
to za lambdu sam znao, to cemo jos da provjerimo, zbog toga sam i pitao je li neko vec radio, da se ne ucim na svojim greskama :D
 
Znaci ako ti jelamda poslije njega ne skidaj...ovako slobodno...cak ga mozes i dobro prodati...samo za sad je kod nas takvo stanje da mozes proci tehnicki kako hoces...dok npr u HR nema sanse da prodes tehnicki bez kat. ako ga je to auto tvornicki imalo...sad ako to dode i kod nas morat ces ga kupovati a nije bas jeftin...:D
 
Top