Skidanje fara sa seat ibize

Skidanje fara sa seat ibize

Član
Ako je neko skidao far sa ibize 200 godiste i zna kako ga najjednostavnije skinuti molio bih da mi obasni. Mislim da moram skidati karambolku zbog sarafa koji se nalazi ispod fara ili ima neka druga saka kako doci do njega! Unaprijed hvala!
 
Član
i ja isto mislim dok karambolku ne skines neces moci izvaditi far osim na jedan nacin :D
 
Član
Ipak moras skinuti branik-karambolku, da bi skinuo far. A da bi skinuo branik moras odvrnuti vijke koji drze plastiku oko tockova prvo, a potom dve matice koje se nalaze ispod lajsni, bozno od ivica tablice. Et` pozz!

Ako je nesto cackano, matice mozda budu i s unutrasnje strane, izmedju hladnjaka i branika, ali ne bi trebalo!
 
Član
Da da, one sto ide duz cijelog branika. Znas kako se ona skida?

Imas zakacke na gornjoj i donjoj ivici (znaci i gore i dole jedne ispod drugih) na svakih otprilike 20-30cm. Necim tankim moras gurnuti svaku prema centu lajsne, ali pazi da ih ne polomis i povuci lajsnu da ispadne zub zakacke ka vani. Snacices se vec!

evo ovako izgledaju zakacke na lajsni...

PS. lajsna je sa drugog auta, ali isti je princip

HYUNDAI___GETZ___02_HN3301243_1.jpg
 
Član
tako je na svim novim i kod mene na astri isto ispod saraf ima moras branik skidati da far izvadis cista glupost...
 
nije bas na svim taj slucaj, recimo mondeo 2002 ima vrlo jednostavan sistem za
vadjenje fara,, izvuces polugicu i jedan saraf i gotovo,, da ne kvarimo temu :icon_exclaim:
 
Top