Šizite li za volanom?

Šizite li za volanom?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Neki vozači su agresivni, neki usporeni, neki antitalenti, a neki kao stvoreni za vožnju, pa ipak više od 70% ispitanika sebe vidi kao izuzetno korektnog vozača, koji bi trebao poslužiti kao primjer ostalima. Rezultati istraživanja "Šizite li za volanom?" pokazuju što vozačima znači auto, kako vide sebe za volanom i što ih najviše smeta u prometu. Zanimljivo je da većina ispitanika, njih čak 69%, auto vidi samo kao prijevozno sredstvo. Na drugom mjestu se našla opcija da im auto ipak predstavlja najvažniji prioritet (15%). Iako Hrvati ostavljaju dojam da im je jako važna vrijednost automobila koji posjeduju, rezultati pokazuju da samo 4% njih auto smatra simbolom statusa i moći.



Premda za druge imaju puno zamjerki, više od 70% ispitanika, s vozačkim stažem 5-15 godina, sebe vidi kao izuzetno korektne vozače. Čak bi bili najsretniji da svi voze baš kao i oni. Tek je neznatan broj ispitanika, koji uglavnom u autu provode sat-dva, priznalo da su dosta agresivni za volanom i brzi na gasu. Iako je česta situacija da vozači trube ako auto ispred njih ne krene odmah na zeleno, ako se napravi zastoj bez razloga ili ako jednostavno ne daju žmigavac, rezultati daju malo drugačiju sliku. Naime, većinu vozača najviše smeta bahato/živčano ponašanje za volanom (61%) i kočenje bez razloga (51%).
23sizv.jpg

S prometnom policijom koja regulira promet vozači su dosta zadovoljni, samo neznatan broj njih to navodi kao smetnju. Na pitanje što ih je koštalo najviše živaca, ispitanici su prilikom slobodnog unosa teksta uglavnom naglasili davanje lijevog žmigavca dok se skreće desno, ubacivanje na početak dugačke kolone i namjerno nepuštanje drugih vozača ispred sebe. S obzirom da se u svakodnevnim situacijama pritužbe uglavnom odnose na ženske vozače, iznenadili smo se da je njih 32% izabralo umirovljenike kao najlošije vozače. Istina, žene su se našle odmah na drugom mjestu sa 22%. Ipak, skoro svi su ispitanici naveli da ne treba razdvajati vozače na osnovu spola, godina, vozačkog staža ili izgleda, već da jednostavno nema pravila.



Istraživanje "Šizite li za volanom?" provedeno je na portalu auti.hr tijekom ožujka 2009. godine. U istraživanju je sudjelovalo 1980 ispitanika, od čega su 75% muškarci i 25% žene u dobi između 25 i 34 godine. Uglavnom voze auto stariji od 6 godina, u cjenovnom rangu od 3.000 do 7.000 eura.
 
Član
a ovo je u Hrvatskoj...a kod nas je malo drugacije, sto se tice policije...:)
i ja znam popizdit upravo kad neko vozi 30 ispred mene, gdje je ogranicenje 50...tad i ja blicam sviram, ne bil ubrzo malo...uglavnom me ti nerviraju, i oni koji stanu da s nekim pricaju, na po ceste...
ostalo manje-vise...na semaforu samo svirnem ako ne krene, tek tolko da ga upozorim, ne iz nervoze...
 
Član
ja sizim kad neko nedaje zmigavac kad hoce skrenuti, pa gdje je ta saobracajna kultura majku mu:icon_smile:
 
Član
kako kav vala,nekad me nista nemoze iznervirat , al nekad i najmanja sitnica me izivcira pa pocnem i psovat i svasta nesta :D
 
Početnik
trebalo bi kaznjavat presporu voznju...u nekim slucajevima vise ugrozava saobracaj nego brza voznja...i mene to nervira..bas sad kad sam isao da kupim jupol da krecim garazu ...ogranicenje 80 a on vozi 40...pa majka mu stara a nigdje da mozes skrenit..sjedne strane livada i sadruge...a pravac 3 kilometra..i on opusteno 40..ajd da je 60 pa nebi nista reko..isovo sam pola ovi sveti cuda..od djamija pa do crkvi...:icon_evil::icon_mad:
 
sizim kad neko hoce da prede ili prelazi a ide meni u susret sa nekim kršom koji nemoze ici nikako...pa gledam kako cu ja u obalu da se njemu smaknem..onda znam..
a ovo ostalo..nistaa..sve ok..miran sam bas..
 
i te kako pogotovo kad se vuce ispred mene ili na semaforu ceka strelicu da skrene desno a zeleno mu svjetlo ko sofra pred ocima to me iznervira do ludila,
 
Ma joj to je neizbjezno, pogotovo ludim kad sam na motoru, tu te ne jebe niko i 1%, kao da te nema na putu, najgore mi je kad mi debil uleti u makazice, i ja moram kocit da ne upanem, i da bude jos gore taj se konj gega ispred mene onda, sporije nego sto sam ja vozio, i haj' ti budi normalan sa budalama koje sve na cesti sreces....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top