Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima, preminuo i šestogodišnji dječak

Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima, preminuo i šestogodišnji dječak

Administrator
Dvojica muškaraca poginula na mjestu nesreće, a beba, dijete u dobi od sedam godina i žena podlegli u bolnici * Osmero bilo u automobilu * Jedna žena je vrištala i dozivala bebu. Nisam shvatao o čemu se radi dok nismo izvukli drugu ženu i ispod njenog tijela vidjeli bebu, kaže jedan od ljudi koji su pružali pomoć

Pet osoba-dva muškarca, dvoje djece i jedna žena-poginulo je u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se večeras (subota) oko 22 sata dogodila u Kalesiji, u naselju Babajići, na magistralnom putu Tuzla-Zvornik. Još najmanje šest osoba je povrijeđeno, od kojih tri teško. Još jedno dijete je u kričnom stanju.

Do nesreće je došlo kada je "ford orion", u kojem je bilo osmero ljudi, dva muškarca, tri žene i troje djece, krećući se prema Tuzli prešao u lijevu kolovoznu traku i direktno se sudario s autobusom Drinatransa, koji je prevozio 30 djece, članova atletskog kluba "Srpski soko" iz Zvornika, koji su se vraćali s takmičenja u Banjoj Luci.

Dvojica odraslih muškaraca, vozač i suvozač u "ford orionu" podlegli su na mjestu nesreće, a tijelo jednog od njih ostalo je zaglavljeno između sjedišta i volana. Tri žene i troje djece ličnim automobilima koji su se zatekli na mjestu nesreće prevezeni su u UKC Tuzla. Beba i dijete u dobi od sedam godina, kao i jedna odrasla žena su preminuli u bolnici. Identitet poginulih osoba još nije poznat. Spasioci iz obližnjih kuća od jedine žene koja je bila pri svijesti u autu nakon nesreće čuli su da je iz Zvornika. U autobusu je troje djece lakše povrijeđeno.

-Informacija koju trenutno imamo je da je pet osoba poginulo, uviđaj još nije počeo, kazala je pola sata prije ponoći dežurna tužiteljica.

Na mjestu nesreće mogla se vidjeti stravična slika. Tijelo jednog od muškaraca bilo je izvađeno iz automobila i pokriveno dekom, dok je vozač ostao zaglavljen u automobilu. Angažirani su kalesijski vatrogasci koji bi trebali isjeći lim i izvaditi tijelo. Djeca iz autobusa bila su u šoku, kao i roditelji koji su iz Zvornika došli po njih.

Vozač autobusa policije je rekao da je automobil odjednom prešao na njegovu stranu, da je kočio, ali da nije mogao izbjeći sudar.

Povrijeđene su iz automobila vadili, uz ostale i Vahid i Damir Smajić, čije se kuće nalaze uz sami put.

-Stravično je bilo. Jedna žena je vrištala i dozivala bebu. Nisam shvatao o čemu se radi dok nismo izvukli drugu ženu i ispod njenog tijela vidjeli bebu. Sjeli smo u auto i povezli je prema bolnici. Cijelo vrijeme sam je držao u naručju-priča Vahid, koji tada nije znao da je beba podlegla.

U akciji spašavanja učestvovao je i policajac Mirza Omerović iz Zvornika, službenik Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH. On je povezao kolegu kući i naišao na stravičan prizor.

-Iz automobila sam izvadio dijete staro otrpilike sedam godina koje se nalazilo u krilu suvozača. Odvezao sam ga u bolnicu-kaže Omerović.

Uviđaj na mjestu nesreće počeo je oko ponoći, a saobraćaj je na ovoj dionici puta potpuno zatvoren.
Miralem Malkić, portparol MUP-a Tuzlanskog kantona, koji se nalazi na mjestu nesreće, pola sata iza ponoći potvrdio je za bportal.ba da je pet osoba poginulo.
-Preostalo troje povrijeđenih također imaju teške povrede, naročito dijete u dobi od 4-5 godina-kazao je Malkić

Li4vLi4vLi4vaW1hZ2VzL3N0b3JpZXMvYmFiYWppY2kgbm92YSAyLmpwZyZhbXA7dz00MDAmYW1wO2g9MzAwJmFtcDtxPTkwJmFtcDt6Yz0w.jpg

Li4vLi4vLi4vaW1hZ2VzL3N0b3JpZXMvYmFiYWppY2kxLmpwZyZhbXA7dz00MDAmYW1wO2g9MzAwJmFtcDtxPTkwJmFtcDt6Yz0w.jpg

Li4vLi4vLi4vaW1hZ2VzL3N0b3JpZXMvYmFiYWppY2kgbm92YSA0LmpwZyZhbXA7dz00MDAmYW1wO2g9MzAwJmFtcDtxPTkwJmFtcDt6Yz0w.jpg

Li4vLi4vLi4vaW1hZ2VzL3N0b3JpZXMvYmFiYWppY2kgbm92YSAxLmpwZyZhbXA7dz00MDAmYW1wO2g9MzAwJmFtcDtxPTkwJmFtcDt6Yz0w.jpg

 

MTR

Član
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

gluho i ne bilo :icon_eek: , zao mi djece :icon_cry: ,

a taj sto je vozio debil pa gdje ce ih toliko u auto stavit ,oj majko moja postajemo ko oni u Indiji
 
Član
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

:icon_eek:

A jbm ti život, kad mi ovako počne dan, bolje da nisam ni ustajao iz kreveta.:icon_cry:

R.I.P.

Ovo je tragedija.:icon_sad:
 
Član
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

R.I.P stvarno zalosno ja imam didu i uvijek govori kad se negdje ide u goste ili slicno da nas ide sto manje iz razloga ako nesto bude ode cjela familija a on cesto ostane kod kuce jer je stariji:icon_sad:
 
Član
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

ouu:icon_eek::icon_eek::icon_cry::icon_cry: r.i.p
 
Administrator
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

poginulo-sest-osoba-kod-kalesije-1.jpg
poginulo-sest-osoba-kod-kalesije.jpg
poginulo-sest-osoba-kod-kalesije-2.jpg

111002001.1_mn.jpg
111002001.2_mn.jpg
111002001.3_mn.jpg
111002001.4_mn.jpg


evo jos slika... katastrofa:icon_sad:
 
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

:icon_cry: R.I.P strahota

citam i ne vjerujem kako je samo 8 ljudi moglo bit u autu
 
Član
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

:icon_eek::icon_eek::icon_eek: ne do Bog nikome
R.I.P:icon_cry:
 
Član
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

:icon_sad::icon_sad:
Allah rahmet ejled
 
Član
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

Desilo se u mojoj smjeni... uglavnom su bile žene i djeca do jedno 5-6g....mislim da su se vraćali sa svadbe...
 
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

radim u UKC-u i sinoc sam bio nocna smjena,primili smo sve koji su ovdje nastradali i jos uvijek ne mogu da vjerujem da ovo zaista dogodilo..svega sam se nagledao,ali kad su djeca u pitanju,to je nesto najzalosnije..scene prijema od sinoc necu nikad zaboraviti..cijela hirurgija je bila na nogama..saucesce porodicama :icon_cry:
 
RE: Šestero poginulo, dvoje teško povrijeđeno u Babajićima

R.I.P pa neka opet kazu da je plin opasan :icon_sad:
 
Top