Servo Suzuki baleno 1998.

Servo Suzuki baleno 1998.

Član
Imam suzuki baleno i servo mi nešto ne radi...
Kad je auto hladan volan se ne može okretan u mjestu nego samo kad sam u pokretu, a kad se malo zagrije onda se može okretat u mjestu za neki jedan krug i onda postane sve teže i teže.
Stavio sam novo ulje, unutra je stalo malo više od 7 deci i na posudici je između min i max oznake. Primjetio sam da kad sam mijenjo ulje u servu i upalio auto prvi put nakon toga da je on popio ulja iz posudice, pa sam onda ja nadotočio, tako da to upučuje da servo radi i tjera ulje.

Nigdje ne curi ulje jer je na posudici još uvijek na oznakama između min i max, a ispod auta i oko mašine nema ulja.

Danas sam primjetio da kad okrečem volan mi se smanjuju okretaji automobila. Kad je u leru i orkečem volan spuste mu se okretaji za nekih 200-300 okretaja. Kad mu nabim gas na mjestu na 3 000 okretaja onda servo bolje radi i mogu malo okretat volan, ali opet kad ga okrečem mu se smanjuju okretaji. Čuje se isto neko cviljenje dok okrečem volan, sad ne znam jel to iz serva ili od negdje drugdje.

I da napomenem da je servo presto radit samo odjednom, nije bilo nikakvih naznaka da polako posustaje, nego jedan dan sam samo primjetio da nemogu volan okretat u mjestu i jedva sam izašo s parkirališta.
 
Član
Mislim da ti je otišlo ono što zovu motor serva. Nekih 120 KM(62€) je bilo kod momka koji ima Swift.
Na servis i zamjena. Ništa strašno.
 
Top