Selenia gold vs selenia 20k?

Selenia gold vs selenia 20k?

Član
Pitanje za "Italijane", koje ulje je bolje od ova 2? Ili je mozda najbolje neko trece sipati u HGT-a? I na koliko km se menja, jer za ovo 20k pise na 20kkm sto mi zvuci previse...?
 
Član
meni su preporučili 20k i evo zadnjih 6 izmjena samo to sipam, puno mirnije mi radi motor, a mijenjam na 10kkm jer mi poslije 10 počne piti dosta ulja, i meni 20 zvuči previše, gdje si to pročitao?
pogledaj i seleniu racing, kažu da je dobra za turbake al za hgt ne bih znala, proguglaj malo :)
 
Član
-sanja- je napisao(la):
meni su preporučili 20k i evo zadnjih 6 izmjena samo to sipam, puno mirnije mi radi motor, a mijenjam na 10kkm jer mi poslije 10 počne piti dosta ulja, i meni 20 zvuči previše, gdje si to pročitao?
pogledaj i seleniu racing, kažu da je dobra za turbake al za hgt ne bih znala, proguglaj malo :)

Procitao sam na pakovanju, zato se i zove 20k :) Koliko sam uspeo da proguglam to 20k ulje preporucuju za viseventilske motore...Koliko li ga staje u HGT-a?
 
Član
SELENIA 20K

Sintetičko motorno ulje specijalno napravljeno kako bi što bolje odgovaralo modelima Fiata i Lancie sa benzinskim motorima. Izmjena ovog ulja se preporučuje nakon 20.000 km kod automobila s direktnim sustavom ubrizgavanja i 10.000 km kod automobila s indirektnim sustavom ubrzizgavanja. Zadovoljava specifikacije: ACEA A3, API SL/CF, FIAT 9.55535-G2, VW 500.00-505.00, MB 229.1

ne znam jel možeš vidjeti ovaj forum ako nisi registriran, ali većina preporučuje 20k
http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=3493.0
 
Tehnički podaci
FIAT BRAVO (182) 2.0 HGT 20V (182.AD)

Engine oil with filter
4,80 litres
Engine oil specification
ACEA A3/B3
Manual gearbox
2,00 litres
Transmission oil specification
SAE 75 W 90 GL5
Automatic gearbox
Amount to change 4,30 litres
Automatic gearbox oil specification
Dexron II D
Power steering
1,20 litres
Power steering oil specification
Dexron II D
Coolant
8,00 litres
Cooling fluid specification
> Ethylene glycol
Brake fluid when changing
1,20 litres
Brake fluid specification
DOT 4
Air-conditioning system refrigerant
650 Gram
Refrigerant specification
R 134a
Air-conditioning system oil
60 - 100 cm³
Cooling oil specification
PAG 46
Tank capacity
50 litres

iste specifikacije i za FIAT BRAVO (182) 2.0 HGT 20V (182AQ)
 
Član
@sanja: ma da, tako sam i mislio definitivno 20k, samo cu jos videti na koliko km da menjam...

@aldin_shpura: hvala drug, znaci 4.8l
 
Top