Selenia 20k (gdje kupiti na TK?)

Selenia 20k (gdje kupiti na TK?)

Član
zanima me gdje ima motorno ulje selenia 20k u tuzli ili srebreniku???
posto to se preporucuje za fiatova vozila...
ako neko koristi neko drugo da valja neka pise;)
tnx
 
Član
kod mene rođak zna dosta o uljima radi stim kod njega na renou isto ima neko preporučeno ulje ali ga ne sipa
već nađe da ima iste specifikacije na svakom ulju to piše pokazivao mi je to za reno i još neko ne mogu se sjetiti koje i imaju sve isto možda je i za fiat tako
 
N

nenad

Imas u TZ skoro u svim auto dijelovima, Riko, Sprint, Motorex...
 
Član
@milanela znam da je selenia 20k najbolje i preporuceno za fiat (koje fiat i proizvodi), svi koji ga koriste za fiat su tako potvrdili...
a za servis nebi da mi oni stavljaju svoje ulje, posto cuo sam da neki koriste druga jeftinija ulja a napisu da je selenia ili nez koje...
zato cu ja uzeti ulje a oni neka zamjene...
uzet cu 10w-40...
@tnx nenad vidjet cu u srebreniku u motorexu trebalo bi biti...
 
AnDel je napisao(la):
@milanela znam da je selenia 20k najbolje i preporuceno za fiat (koje fiat i proizvodi), svi koji ga koriste za fiat su tako potvrdili...
a za servis nebi da mi oni stavljaju svoje ulje, posto cuo sam da neki koriste druga jeftinija ulja a napisu da je selenia ili nez koje...
zato cu ja uzeti ulje a oni neka zamjene...
uzet cu 10w-40...
@tnx nenad vidjet cu u srebreniku u motorexu trebalo bi biti...

ja sam ti samo rekao da mozes kupiti ulje u servisu a zamjenis ga ti ili ti jaran,kod njih mora biti original;)
p.s.u motorexu je litar 23 km, a u servisu 17 ili 18 pa ti vidi...
 
Član
aham pa onda cu u servisu i uzeti jbga dosta je to jeftinije....hvala na savjetu ...pretpostavljam da to ima svaki servis? ...ako imas znas neki reci da ne lutam ;)
jbga valja se navici na sintetiku, nije ko za golfa 5l=30 KM :D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Nemaš potrebe da u taj motor sipaš skupu sintetiku. Oderi bilo koju polusintetiku 10w40

pa Selenia 20k je full sinteticko ulje ili?
a posto necu drugo da stavljam, sta mi preostaje? osim ako ne postoji polusinteticko selenia 20k?
 
Selenia se mijenja na 20000km, tako da mozes komotno sa njom voziti 15ooo, tako da i nije neki trosak ako ti je stalo do auta...;)
 
Član
ma normala da jest , nebi da stedim na tome jos se rijetko mjenja...radi nekoliko KMova da motor trpi...samo selenia i to je to, ja miran sto je najbitnije...
ulje je dio motora kao i svaki drugi dio :)

hvala omladino na savjetima , legendarni ste ;)
 
Član
Inače je 10w40 polusintetika, za seleniju ne znam. Nisam se nikada susretao s tim uljima. Preporuke proizvođača su inače beskorisne, većinom se ta preporučena ulja samo prepakiraju. Što se tiče odabira, u motore s turbinom bi trebala ići čista sintetika, s obzirom da je kod tebe obični atmosferac koji je prešao dosta kilometara bolje je da sipaš gušće ulje. Bilo koje 10w40, zbog lošeg goriva i gradske vožnje ga mjenjaj na 10 k sa filterom.
 
Član
a to je to onda 10w40 selenia i hocu sipat tak da je i to polusintetika...
a vec sam se raspitao o ovom ulju tak da smatram da je odlicno za ovaj auto, razvijeno za njega posebno... a kako imam izbor zasto nebi uzeo to koje je najbolje...
i fiatisti.hr ga toplo preporucuju s obzirom da ga vecina tamo sipa:)
 
Član
ma je*o to....da mi garanciju daju mooozda bi porazmislio o tome da drzim isto ulje u motoru 20000 jebenih kilometara....nadji neko kvalitetnije ulje, tipa REPSOL i sl. , 10w40, litar manje od 10 km sigurno, drzis ga 7-10000 km i mirna bosna....
 
Član
a ne mislim drzati ni ovo duze od 15ak hiljada...tak da mi to dode na isto, s obzirom da bi to morao mjenjati dva puta u tom periodu ;)
 
Top