Security licenca?

Security licenca?

Član
Pozz,da vidim imali neki security na forumu,ili ako neko drugi zna koji je postupak dobijanja licence(koliko kosta,traje i gdje,koji sve papiri trebaju) i zna li neko ima li neka agencija da prima nove zastitare na podrucju Tuzlanskog kantona?;)
 
Administrator
nisam siguran 100% ali mislim da se taj kurs radi u sarajevu i da kosta oko 1000 KM... to sam cuo od druga... znaci nisam 100% siguran...
 
Član
Druže nisam te baš najbolje razumio, ti hoćeš da radiš kao zaštitar i netko ti je rekao da ti treba certifikat jel tako?
Za taj certifikat moraš predati određene papire u MUP TK, prije nego išta počneš skupljati otiđi u mup i oni će ti dati papir na kojem piše šta sve treba, nisam tačno siguran šta treba pošto sam to završio prije 3 godine,ali evo, treba ti:

- Ljekarsko uvjerenje, (jednom sedmično i to u domu zdravlja isključivo, moraš biti savršeno zdrav i psihički pribran, radit ćeš 3 testa kod psihologa, sve shvati ozbiljno jer momci padaju i na tome, i to ljekarsko košta 100 KM, barem je toliko bilo)
- Uvjerenje o nekažnjavanju i uvjerenje da se protiv tebe ne vodi krivični, sudski postupak, jedno je 15 a drugo 30 KM
- ovjerene kopije lične, cipsa
- moraš dati neke dvije izjave, dan nisi gonjen od strane haga i tako nešto pisaće ti
-i naravno diploma o završenoj srednjoj školi
ako sam nešto izostavio pisat će ti na papiru koji dobiješ u mupu, to kada predaš čekaš da te pozovu, ako imaš kakve veze urgiraj i pozvat će te odmah, u roku sedmicu dvije ako ne čekat ćeš i do 6 mjeseci
kad te pozovu ideš u sarajevo, obuka je koštala 600KM, imao si smještaj tamo, zatim su snizili cijenu obuke ali si morao sam naći smještaj, obuka traje sedmicu dana, dolaziš svaki da na predavanja i učiš određene predmete kao pravo, fizička zaštita, tehička zaštita, posljednji dan obuke idete da pucate.
sedmicu dana poslije obuke polažeš ispite, dobit ćeš skripte i to nauči.
Eto ovako je bilo prije 3 godine, a tada su nam govorili da će se sve mjenjati i da ce obuka trajati 6 mjeseci.
 
Član
kod mene otac to obavlja vec 6godina,tad je isao u sarajevo na obuku par mjeseci i izaslo ga oko 1200kemica
 
Član
Sandro je napisao(la):
Druže nisam te baš najbolje razumio, ti hoćeš da radiš kao zaštitar i netko ti je rekao da ti treba certifikat jel tako?
Za taj certifikat moraš predati određene papire u MUP TK, prije nego išta počneš skupljati otiđi u mup i oni će ti dati papir na kojem piše šta sve treba, nisam tačno siguran šta treba pošto sam to završio prije 3 godine,ali evo, treba ti:

- Ljekarsko uvjerenje, (jednom sedmično i to u domu zdravlja isključivo, moraš biti savršeno zdrav i psihički pribran, radit ćeš 3 testa kod psihologa, sve shvati ozbiljno jer momci padaju i na tome, i to ljekarsko košta 100 KM, barem je toliko bilo)
- Uvjerenje o nekažnjavanju i uvjerenje da se protiv tebe ne vodi krivični, sudski postupak, jedno je 15 a drugo 30 KM
- ovjerene kopije lične, cipsa
- moraš dati neke dvije izjave, dan nisi gonjen od strane haga i tako nešto pisaće ti
-i naravno diploma o završenoj srednjoj školi
ako sam nešto izostavio pisat će ti na papiru koji dobiješ u mupu, to kada predaš čekaš da te pozovu, ako imaš kakve veze urgiraj i pozvat će te odmah, u roku sedmicu dvije ako ne čekat ćeš i do 6 mjeseci
kad te pozovu ideš u sarajevo, obuka je koštala 600KM, imao si smještaj tamo, zatim su snizili cijenu obuke ali si morao sam naći smještaj, obuka traje sedmicu dana, dolaziš svaki da na predavanja i učiš određene predmete kao pravo, fizička zaštita, tehička zaštita, posljednji dan obuke idete da pucate.
sedmicu dana poslije obuke polažeš ispite, dobit ćeš skripte i to nauči.
Eto ovako je bilo prije 3 godine, a tada su nam govorili da će se sve mjenjati i da ce obuka trajati 6 mjeseci.

da mislio sam zapolsiti se u nekoj agenciji dok zavrsim skolu,zadnja godina sam,ovako nekad radim u jednom disku vodi me prijatelj pa sam mislio se ar zaposliti kako treba.Hvala ti drug na informacijam,moram otici do mup-a da vidim :D Jeli problem naci posao znas li ?
 
Član
javi se na PP meni za detaljne informacije mogu ti dosta toga pomoci... i sto se tice zavrsavanja u Sa i ostalog
 
Član
dobro te je zela pitao za kilazu....
i to ces derati na ljekarskom...

vaganje + visina = .....

ako imas previse kila vratice te
 
Član
Nemam problema sa tezinom imam manjka hehe :D redovno derem praskove da se udebljam kako :)
80kg 185 cm:D

i moze katanac ovdje jer mi je Got2b pomagao :D
 
Top