Seat Ibiza 6L 1.9 SDI - problemi sa strujom

Seat Ibiza 6L 1.9 SDI - problemi sa strujom

E ovako. Hvala bogu,mene moja Ibiza super služi,da je ne ureknem. Imao sam intervenciju na letvi volana kad sam je kupio,reparirao i to je to od "kvarova". Pošto sam bio tad tanak sa parama i zbog registracije i kupovine kola, odlučimo da nam letvu montira tatin prijatelj, automehaničar. Medjutim, čovjek skine volan kako bi ga centrirao i pri tome "centrira" i špulnu od Air Bag-a. Ja odvezao kola kući,sutradan krenem negdje i pri isparkiravanju od 90 stepeni, bam!! Nešto puče u volanu,rasturi se ona plastika oko njega,upali se lampica od Air Bag-a. Odem kući,rasturim sve ono, kad, pokidana kontakt traka od špulne. Otac mi se bavi strujom pa smo nas dvojica to prelemili,vratili,poništili grešku na dijagnostici i sve je bilo OK,evo 9 mjeseci. Prije mjesec dana idem na posao,izlazim iz krivine bacim pogled kad ono gori lampica od Air Bag-a. Poučen iskustvom, dodjem kući sve ono rasturim, proverim špulnu, ona najnormalnije radi, nema prekida izmedju ulaza i izlaza. Spakujem sve ono nazad, hajde da dodam kontakt,kad ono šok. Ja dodam kontakt auto zavergla,kratko. Nije to ni verglanje u pravom smislu riječi, nego onaj sam početak,kao da se samo malo alnaser pokrene. Opet probam, isto. Opet. Isto. Iznerviram se skinem klemu i ostavim kola do sutra. Jutros ustanem prije sunca, da mi i ono ne skače po živcima, sve ponovo rasturim, kablovi od bravice u redu,nigde gubitka izolacije,nigde kratkog spoja, napon OK. Skinem džek od bravice, provjerim kontakte,napon,sve u najboljem redu. Vratim džek,dam kontakt,sve normalno. Krenem da sklapam,vratim one plastike, kad sam trebao da vratim volan, probam da dam kontakt,ono opet ista prica.Jedan djelić sekunde pokrene alnaser i to je to, sad i pri vraćanju ključa u stop položaj, "zavergla" Upalim kola,ostavim ih da rade jedno 10-15 minuta, ugasim. Okrenem ključ, sve u redu, probao bar 10-15 puta,sve super. Vratim volan,Air Bag, probam, sve radi (gorila je i dalje lampica od Air Baga,ali je samo bila greska to sam rijesio na dijagnostici). Opet jedno 10-15 puta probam, ništa, sve u redu sa paljenjem.

Sve bilo u redu nekih mjesec dana. Juče dao bratu kola i jutros mi reče da mu se sinoć samo jedanput to isto desilo. Auto kratko zaverglao na davanje kontakta? Ja jutros uzeo ključeve, otišao do parkinga da probam šta se dešava,ali situacija je najnormalnija.

Konačno pitanje. Koji mu je djavo? Ako neko ima ideju ili rješenje neka je podijeli sa mnom, ja nemam predstavu šta bi moglo da bude. Hvala.
 
Top