Seat Ibiza 1.4 2002 god. - problem sa strujom i obrtajima

Seat Ibiza 1.4 2002 god. - problem sa strujom i obrtajima

Član
Auto: Seat Ibiza 1.4, 16V, 2002 god. 74KW

vozio sam auto normalno i odjednom mi se počelo gasiti i obrtaji padati naglo. Odvezem majstoru, ocisti klapnu, poveća mi štangas, ja kupim novi akumulator i remenove, sve osim treperenja svjetala bilo ok.

Nedavno auto skroz se ugasi i ispostavi se da je crko neki osigurač iznad akumulatora, odveze stari majstoru i ovaj spoji to nekakvom žicom jer nije imao lima i smanji štangas jer mu je bilo čudno što je tako povećan.

Poslije toga auto mi vazda gubilo obrtaje i gasilo se kad god zakočim...patnja živa... Otvorim taj poklopac iznad akumulatora i imam šta vidjet.

Ja konkretno ne razumijem se u ovo, pretpostavljam da su neki osigurači za struju?

Akumulator mi se puni jer ga je izvuklo skroz, čekam platu za par dana da odem majstoru ili električaru.

Da li si ovi osigurači uzrok mojih muka, šta je s tim štangasom, za šta on služi i jel kome ikad treperilo svjetlo isto kao da blicate nekome (kontrolna tabla također treperi).

Od ostalih dijelova što sam zamijenio je boš pumpa, crkla zimi te nekakve diode. EPC mi je vazda upaljen, jednom ga majstor ugasio s laptopom, a ovaj se upalio nakon 2 sata :)

Unaprijed zahvalan

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 
Član
Ta zica je podebela sto znaci da je nesto sto vuce vecu struju i to je jako bitno da bude skopcano, ako izgara taj osigurac znaci da je u kratkom spoju taj dio na koji taj kabl ide, a treba se ispratiti taj kabl da se vidi na sta ide i sta napaja...
 
Član
Auto: Seat Ibiza 1.4, 16V, 2002 god. 74KW

vozio sam auto normalno i odjednom mi se počelo gasiti i obrtaji padati naglo. Odvezem majstoru, ocisti klapnu, poveća mi štangas, ja kupim novi akumulator i remenove, sve osim treperenja svjetala bilo ok.

Nedavno auto skroz se ugasi i ispostavi se da je crko neki osigurač iznad akumulatora, odveze stari majstoru i ovaj spoji to nekakvom žicom jer nije imao lima i smanji štangas jer mu je bilo čudno što je tako povećan.

Poslije toga auto mi vazda gubilo obrtaje i gasilo se kad god zakočim...patnja živa... Otvorim taj poklopac iznad akumulatora i imam šta vidjet.

Ja konkretno ne razumijem se u ovo, pretpostavljam da su neki osigurači za struju?

Akumulator mi se puni jer ga je izvuklo skroz, čekam platu za par dana da odem majstoru ili električaru.

Da li si ovi osigurači uzrok mojih muka, šta je s tim štangasom, za šta on služi i jel kome ikad treperilo svjetlo isto kao da blicate nekome (kontrolna tabla također treperi).

Od ostalih dijelova što sam zamijenio je boš pumpa, crkla zimi te nekakve diode. EPC mi je vazda upaljen, jednom ga majstor ugasio s laptopom, a ovaj se upalio nakon 2 sata :)

Unaprijed zahvalan

Pogledajte prilog 46931 Pogledajte prilog 46932 Pogledajte prilog 46933 Pogledajte prilog 46934
Standgas isto sto i ler gas (kad stojis minimalna kolicina corbe da ti se auto ne ugasi najprostije receno), sto se tice treperenja svjetla kontam da ti aku slabo puni e sad dal je do njega il alternatora to treba elektricar vidit. Osigurac sto je izgorio dobio je nedje preopterecenje vidi od cega ti je taj kabl.....Sustina idi dobrom elektricaru nek ti to pogleda da se nebi jebavali ima lima nema lima pa da ti auto izgori, jer ako nemas osiguraca a ovo govno dobije opterecenje znas sta slijedi, osigurac i jest tu da prekine protok energije da ne bi bilo veceg sranja.
 
Član
Pretpostavljam da je Ibiza model 2002-2006.? Moguce da ti svjetla trepere zbog neispravnog senzora ugla volana ili je neispravna pumpa volana... sta je s volanom, jel' radi normalno? Inace, instalacija je problem u vecine tih ibiza, kao i kod pola i fabie na toj platformi..
U 90% slucajeva problem bude problem sa vodom za brisace, otkaci se crijevo tu na dijelu oko ekspanzione posude, voda kapa pravo na instalaciju i eto ti belaja..
Kad je ciscena klapna, jel' radjena kalibracija?
 
Član
Vau, hvala svima na odgovorima, nisam očekivao veliki response. Hoću vozim električaru, samo platu čekam, ne može ništa djabe danas :/
Bolje reko da u međuvremenu pitam iskusnije...

@ aLen_G60
Da upravu si 2002 god. S volanom imam problema, često se upali ona lampica i kao da se ugasi servo al ne skroz. Sad pretpostavljam da je to radi struje... a često je nekako "prelagan" imam osjećaj da će u krivini kada skrećem pobjeći iz ruke, nikako nije konstantan osjećaj pri skretanju.

Koliko košta popravak te pumpe volana i senzora da znam koliko ću oplakati :/

Lp.
 
Član
Senzor ugla volana ti je otisao sigurno, polovan ti je oko 50 km, nov zavisi jel' Koyo ili TRW sistem, oko 200 KM je, i imas ga samo u ovlastenom uzeti..pumpa polovna je od 250 do 300 KM, popravak pumpe 150-300km, zavisi od vrste kvara, al' kod tebe ce prije biti senzor problem, nego pumpa, a taj izgoreni osigurac moze biti bas od servo pumpe, jer ona ti je i najveci potrosac...
 
Član
Senzor ugla volana ti je otisao sigurno, polovan ti je oko 50 km, nov zavisi jel' Koyo ili TRW sistem, oko 200 KM je, i imas ga samo u ovlastenom uzeti..pumpa polovna je od 250 do 300 KM, popravak pumpe 150-300km, zavisi od vrste kvara, al' kod tebe ce prije biti senzor problem, nego pumpa, a taj izgoreni osigurac moze biti bas od servo pumpe, jer ona ti je i najveci potrosac...
Neki dan sam klemovo fabiu sto joj otisla ta koyo pumpa, radili mu likovi on kaze izvukli akumulator, kao haj guracemo kontam u sebi i onako ti servo sjeban treba ga jos vise dojebat. Posle ja sjedio sa njima reko sto sjebaste covjeka, kao sta ti znas ne valja mu akumulator kontam u sebi ako na +30 nece upalit sta ce tek bit u zimi..Sad kolko to govno trosi kad ga alternator ne moze napunit za desetak kilometara pojma neam, palio sam dzipove sa upaljenim autom bez gasa nikad belaja ovog sam skopco kad je lola zaverglo ugasi i mog posle ja odrezo gas sastavi fabia....
 
Top