Savjet za ugradnju plina na Astru G 1,6 16V

Savjet za ugradnju plina na Astru G 1,6 16V

Član
Može li me neko posavjetovati za ugradnju plina za navedeno auto?
Malo sam se raspitivao tj. zvao sam Atiker, Lovato i Darkom.
Atiker nudi obični plin za 850KM sa OSD sistemom 920KM.
Lovato nudi od 700KM (turska oprema) do 950KM(talijanska oprema) obični sekvent, 1050 talijanska oprema sa OSD-om.
Darkom slično kao Lovato od 700KM do 1000KM u zavisnosti od proizvođača http://www.olx.ba/artikal/4916155/ugradnja-auto-plina-gas-darkom/

Sad me interesuje sta je zaista najbolje ugraditi u Astru isto tako me interesuje ovaj OSD da li je siguran za auto tj da li ce poslje nekog vremena crknuti kompjuter na autu? Novac nije toliki problem ako zaista vrijedi.

Sta mi vi savjetujete sto se tiče plina koja mi je najbolja opcija...?
 
Član
Kod sebe imam Atiker ugradjen kod Darkoma prije nekih 5 mjeseci, presao sam za sada 6.000 bez problema.
Motor je 1.6 16v golf 4, ugradi atiker i bices miran, nije 4.2 pa da se ima tu sta puno razmisljat.
 
Član
Atiker lovato i zavoli su svi medju boljim proizvodjacima...citajuci po forumima, s talijanskim sistemima se najvise ljudi usrecilo
 
Član
Izvinite pogriješio sam, radi se o OBD sistemu. U atikeru su mi objasnili da je to nešto novo tj. da se plin priključuje na aitokompjuter koji regulise protok goriva. U ovom slučaju bi regulisao protok plina, u suštini sve tonlijepo zvuci a razlika je u 50KM nego ko mi garantuje da mi neće kompjuter crknuti ako se nešto kopča na njega sto nije namijenjeno...
 
Član
Na tvoj motor mora ići sequent sistem koji je potpuno elektronski sistem tj. njime upravlja odnosno nad njim kontrolu ima ECU plinske instalacije koji se spaja na fabrički ECU od auta i od njeg uzima podatke o ubrizgavanju goriva/plina u cilindar i to je sva mudrolija.. Što se tiče crkavanja ECU-a od plina, mogućnost da on crkne je jednaka mogućnosti da crkne ECU od auta tako da se tu nemaš razlog za brigu.
 
Top