savjet za raspon felgi fabrika i sminka

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja

savjet za raspon felgi fabrika i sminka

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
G

GoPlay

Raja sta mi ga ovo znaci racunao sam preko tyresave programa i imam mali minus! sta to znaci za motor i samo auto jel puno steti itd....

fabricke gume su 195/65/15 a nove sto sam ubacio u racunicu su 205/45/17

Difference in Diameter: percentage = -2,84% actual = -18mm

pa bih molio pomoc :icon_biggrin:

http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html
 
Član
To di znaci da ce ti nove felge sa gumama sve ukupno biti manje od sadasnjih, znaci ukupan diametar fela+guma ce biti manji za 18mm od sadanjsih fabrickih. Zbog profila gume 45 koji je puno manji od sadasnjih 65 nadoknadjuje se razlika u 2 inca izmedju felgi (15-17)..sve u svemu to je to iako ce svakako auto puno ljepse izgledati na tim 17kamaxD..taj program znaci izracunava samo azliku u dimatetru (radiusu) kompletnog tocka (guma+felga)
 
G

GoPlay

italiano je napisao(la):
To di znaci da ce ti nove felge sa gumama sve ukupno biti manje od sadasnjih, znaci ukupan diametar fela+guma ce biti manji za 18mm od sadanjsih fabrickih. Zbog profila gume 45 koji je puno manji od sadasnjih 65 nadoknadjuje se razlika u 2 inca izmedju felgi (15-17)..sve u svemu to je to iako ce svakako auto puno ljepse izgledati na tim 17kamaxD..taj program znaci izracunava samo azliku u dimatetru (radiusu) kompletnog tocka (guma+felga)

a sta mi se desava sa ajnslagom? hocu li to moci do kraja motati ili postoji neka kraca granica nego fabricka s obzirom da su gume bile 195 a sad bi stavio 205?
 
Član
Ne bi trebalo posto nije velika razlika u sirini tocka, npr meni su na puntu dolazile 185/60/R14, a aluminijske stavljam uvijek 195/50/R15 i ja licno ne mogu da primiijetim nikakvu razliku, znaci jednio bi se moglo desiti da ti grebe prednji tocak blatobran unutrasnji kad namotas puni i onda moras ili distancere ili smanjiti dimenziju tocka, ali posto upravljanje nema toliko veze sa samom felgom, ti okreces disk kad pomjeras volan, al jos s tim profilom mislim da neces imati nikakvih problema. znaci ja licno ne primijetim niakvu razliku u voznji jedino s tim sto je puno neudobnija voznja sa 45 ili 50 kama, znaci osjetis svaku rupu
 
G

GoPlay

italiano je napisao(la):
Ne bi trebalo posto nije velika razlika u sirini tocka, npr meni su na puntu dolazile 185/60/R14, a aluminijske stavljam uvijek 195/50/R15 i ja licno ne mogu da primiijetim nikakvu razliku, znaci jednio bi se moglo desiti da ti grebe prednji tocak blatobran unutrasnji kad namotas puni i onda moras ili distancere ili smanjiti dimenziju tocka, ali posto upravljanje nema toliko veze sa samom felgom, ti okreces disk kad pomjeras volan, al jos s tim profilom mislim da neces imati nikakvih problema. znaci ja licno ne primijetim niakvu razliku u voznji jedino s tim sto je puno neudobnija voznja sa 45 ili 50 kama, znaci osjetis svaku rupu

a onda ako uzmem distancere onda moram blatobrane siriti ...
opet kad pogledam 195 sljedeca malo veca dimenzija je 205... i nije tolika razlika a istina je brine me samo to hoce li grebati ... :(
 
Član
nece ti nista grebati ali nemoj stavljati taj profil auto ce pokazivati da ide vise na kmh nego sto je brzina ali bice malo osjetljivi na gasu,,stavi profil 55 i sve ok
 
G

GoPlay

nesobrzi je napisao(la):
nece ti nista grebati ali nemoj stavljati taj profil auto ce pokazivati da ide vise na kmh nego sto je brzina ali bice malo osjetljivi na gasu,,stavi profil 55 i sve ok

Sto se tice kilometara to je mozda i pozeljno :)) hahah
a sto se tice gasa kako mislis osjetljiviji? brze ce hvatiti ili sporije?
da mi nece 55 biti debela? gdje ce mi to sve stati pod blatobran :D
 
Član
IZVINI KONTAO SAM DA SI NAPISAO 16 OVE NOVE IZVINJAM SE JOS JEDNOM sve je ok ako stavis 17 sa profilom 45 a nece zapinjati nebi trebale
 
G

GoPlay

nesobrzi je napisao(la):
IZVINI KONTAO SAM DA SI NAPISAO 16 OVE NOVE IZVINJAM SE JOS JEDNOM sve je ok ako stavis 17 sa profilom 45 a nece zapinjati nebi trebale

Prpa me da ne grebu misa mu malog :)))
 
Član
napisi sirinu felgi i koji je ET...(i jednih i drugih...)
ja cu ti reci da li ce zapinjati ili nece...
 
G

GoPlay

ljuboje je napisao(la):
napisi sirinu felgi i koji je ET...(i jednih i drugih...)
ja cu ti reci da li ce zapinjati ili nece...

7j - et35

ljuboje je napisao(la):
napisi sirinu felgi i koji je ET...(i jednih i drugih...)
ja cu ti reci da li ce zapinjati ili nece...

7j et 35 ove nove sto bi uzeo (205/45/17 7J ET35)
a stare su celicne klasicne felge sa opela 4 sarafa 4x100 (195/65/15)
 
BHT Ovisnik
nece ti zapinjati,u ljuboja na kecu je ja mislim 205:D ,mozda ce ti malo sporije hvatati al neznatno,nije to mnogo sire s obzirom na fabriku,ja sam sa 175 na 195 otisao,nema problema,samo znaaatno slabije mi hvata:icon_smile:
 
koji je ET tih opelovih...od toga ti zavisi to grebanje a ne od dimenzije guma tolko...gume cent sire nista ne znace je uvijek fabricki ima lufta na sve strane a to ti je po pola cm unutra i pola van, tako da nije problem...a jos su manje obimom tako da nema frke...samo napisi et tih opelovih ili napisi sa kojeg su opela fabricki...

evo sad gledam ako su sa astre ili vektre te felge mogo bi bit belaj...jedine koje ja vidim opelove da su 15ke 4x100 bile su 6x15 ET49...valjski rub felge ce ti bit izbaceniji skoro 3cm u odnosu na sadasnje stanje...premjeri i vidi imal tolko prostora...smotaj puni pa vidi opet imal 3cm prostora prema van prema unutrasnjem blatobranu...procitaj vise puta shvatices sta hocu da ti kazem :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top