savjet za poliranje plasticnog fara??

savjet za poliranje plasticnog fara??

Član
Dakle čitam cjeli dan o poliranju fara(plasticnog)vidio sam milion postova ,na youtube ima i klipova,e meni treba savjet kad se taj far ispolira dakle prvo vodobrusni pa pasta,kakav je taj far nakon pola godine ,godinu dana??da li se isplati to raditi ili da radije kupim novi far,far je zagreban.



http://www.akcrankshaft.com/forum/showthread.php?tid=1421
 
Član
RE: savjet za poliranje??

moze se ispolirati da bude priblizno kao i nov,ali da bi ga odrzao takvog trebalo bi ga bar svaka dva mjeseca lagano ispolirati polir pastom da bi odrzao taj sjaj,jer vremenom opet magli.Ako te mrzi,polirati kupi novi far.
 
Član
RE: savjet za poliranje??

Mozes ostetiti zastitni lak fara ako ga previse poliras
Ako ostetis to morat ces ga polirati svakih mjesec dana jer ce matirati far
 
Član
RE: savjet za poliranje??

nema od tog poliranja plastike nista,mozes mozda skinut ogrebotine ali ce far matirat
 
RE: savjet za poliranje??

Ja sam danas polirao,super je ispaloo... :) Sad kako cee biti daljee ja neznamm.. :)
Kreces od 800 vodobrusnim pa do 2500 i presao obicnom pastom sonax i ispalo je dobroo...
Samo moram nacii pastu za plastiku da ponovim, i bice jos bolje nadam se..
 
Član
RE: savjet za poliranje??

nece far zamutit..ja sam isto svoje radio..nisam postavio slike ..mrsko mi bilo..uglavnom smirglo sam sa 800,1000,2000 ..i nisam nasao 2500 ..extra je ispalo..i na kraju ispoliro obicnom polir pastom..uvjek se sjaji ..naravno..kad mi pocne malo gubit sjaj..uzmem malo pa ispoliram..5min posla..zar je to tako tesko odvojit..i opet far ko nov
 
Član
RE: savjet za poliranje??

Ja sam takodze polirao vise puta farove,vizire od kaciga i nikad mi se nije vratio taj zamagljeni efekat vodo brusni 800,1000,1200,2000 i po mogucnosti 2500 zatim 3M polir pasta granulacija 3 to je najblaza i najbolje ispadne s njm
 
Član
RE: savjet za poliranje??

U mene vizir na kacigi bio satran od ispadanja i stavljanja pod sic i preko dana se nije nista vidjelo a kamoli navece od svijetala. Ja fino skinuo vizir i "fatim" se vodenom smirgla 1000 i vode i udri dok god se nije sav poravnao (one parnice dok nisu nestale i ostalo sve fino matirano) i onda fino polir pastu u ruke i ispoliram vizir. Kad sam to odradio navece se super vidjelo a preko dana da ne govorim kao i da nema vizira :icon_smile: To sam radio prije dvije godine i evo i dan danas nit se je vratio mat nit je sta bilo samo sto od tada cuvam da ga ne ogrebem....
 
Član
RE: savjet za poliranje??

neki dan ja s kolegom polirao farove na njegovom passatu,predobro ispalo,sad su kao novi,razlika velika;)
 
Top