SAVJET ZA KUPOVINU TERENSKOG VOZILA

SAVJET ZA KUPOVINU TERENSKOG VOZILA

DLS

Početnik
Treba mi savjet za kupovinu kakvog visokog terenca koji moze ic po oranju ,penjat se na planine , ic kroz vodu (do 50cm) .. znaci pgon na sva 4 i da je ko tenk i da se puno nekvari ..sta mi preporucujete? .budjet do 12000 KM ;)
 
Član
Toyota 4Runner, stariji Nissan Patrol, Landrover Defender stariji modeli, Lada Niva za kraj...
 
Član
ssangyong musso
mercedesov motor,ganjaj td-a
u mene je 2,9 atmo,popriklicno lijeno auto,ima 100KS
td ima 120,sigurno je zivlji
imaa dobar klirens,redukcija i 4wd pogon se regulise elektronski (nedavno skidan mjenjac,ima 5-6 dzekova na reduktoru,znaci sve elektro)
mana,jeftina plastika
sto se tice motora i pogona,u mene je presao oko 30 hiljada,od ozbiljnijih kvarova relej grijaca (ja ga skrsio losim akumulatorom),i potrosnbi dijelovi-mijenjao zadnje amrtizere,kuglu i naprijed manzetnu na tocku
sad skidan mjenjac jer je kvasio malo,semering otisao
uglavnom,pouzdano,bar ovaj motor kod mene
 

DLS

Početnik
meni se svidja grand cherokee .. dizel motor .. uglavnom treba mi kad idem u ribu po ovim nasim terenima
 

DLS

Početnik
Toyota LandCruiser je strasno dobar terenac kako sam cuo od prijatelja ..moracu potrazit ovde u bosni neki ocuvan primjerak ,, dosadilo mi vise mercedesom ic ribu ..neki dan sam zapo pa me traktor cupo iz blata ..popizdio sam skroz
 
Član
A jel' tražiš šminku terenca ili pravog terenca?

Meni su japanski terenci favoriti, Mitsubishi i Toyota.
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Toyota 4Runner, stariji Nissan Patrol, Landrover Defender stariji modeli, Lada Niva za kraj...
Potpis, j sam imao Nissan Patrola iz 88 mogu samo reci neunistivo auto...
 
Član
ciroki do 12000 je ovaj
http://www.atozautolights.com/images/AutoPhotos/JEGR9398.jpg
nisam cuo da se na benzinke zale,kazu da su ok,i vecina ih se vozi na plinu
nisam znao za taj 3,1
pretezno su 4,0 4,7 i 5,2
nesto malo ima i 5,7,koliko se sjecam
uglavnom,nemoj dizela jeepa,mozda su ovi noviji bolji,al ovi ispred 2000tog godista su losi
znam,kad sam sebi trazio auto,googlao sam
nasao svasta lose
japanci su preskupi,i vecinom je sve mehanika,slabo struje imaju
 

DLS

Početnik
OggyBoy je napisao(la):
A jel' tražiš šminku terenca ili pravog terenca?

Meni su japanski terenci favoriti, Mitsubishi i Toyota.

trazim pravog terenca !! kakva sminka., treba mi kad idem u ribu .. znaci sto vislji ..da nezaponje i da moze proc kroz silne duboke rupe ..jak i pogon na sva 4 i dovoljno mjesta za moj arsenal stapova i opreme;)

edoze je napisao(la):
ciroki do 12000 je ovaj
http://www.atozautolights.com/images/AutoPhotos/JEGR9398.jpg
nisam cuo da se na benzinke zale,kazu da su ok,i vecina ih se vozi na plinu
nisam znao za taj 3,1
pretezno su 4,0 4,7 i 5,2
nesto malo ima i 5,7,koliko se sjecam
uglavnom,nemoj dizela jeepa,mozda su ovi noviji bolji,al ovi ispred 2000tog godista su losi
znam,kad sam sebi trazio auto,googlao sam
nasao svasta lose
japanci su preskupi,i vecinom je sve mehanika,slabo struje imaju

ma nesto ce se nac .. jedan mi nudi jeep 5.7 ..al meni je to nesto velak motor jebiga i previse trosi
 
Član
po meni je japanac tito za te stvari a vala i za sve ostale, mada ako je samo za ribu od nive ti nema boljeg, nema gdje nemoze proc jer je malo osovinsko rastojanje a penje se ko koza
 
Top