savjet za cijene dijelova

savjet za cijene dijelova

Član
ne razumijem se u auta a ne bi da me neko prevari
fiat puno 1999 1.2 benzin
u februaru zamijenio ulje i usput majstor pregledo auto i prikazo mi sta bi trebalo sljedece da radim na autu - a savjet je bio za stanje dijelova koje moram mjenjat a reko mi je da sa takvim dijelovima mogu prec jos oko 20.000 kilometara

na slici je priikaz dijelova sta bi trebalo da izmjenim i cijene su prikazane i u kunama jer sam sliku postavio i na jedan hr forum
zanima me kakve su cijene i da li po cijenama mozete zakljucit kakvi su to dijelovi kvalitetni ?

da li je cijena dijelova mozda previsoka ili je to prava cijena

usput je uradio pregled auta i reko mi sta valja i sta ne valja dao mi je i na papiru
ovo sa papira ima i cijene i zanima me kakve su cijene i da li po cijenama mozete zakljucit kakvi su to dijelovi
na slici gdje je stavio + sve je dobro gdje je + i ?(upitnik) to nije pogledo ali kao dobro je
ondje gdje je stavio -(minus) to je lose ali je reko takvo kakvo je da sa tim mogu prec jos oko 20.000 km
sve cijene na slici su cijene dijelova bez ruku


najvise bi koristilo ako neko ima isti punto a da je radio iste dijelove da mi napise cijene
 

MTR

Član
sta ti znaci ovo ljevo : PREDNJA DESNA LAFETA PRIJE ODE PRIJE JER SE VOZI DESNOM STRANOM ??????? :lol::lol::lol::lol:

inace djelovi za punta su djabana ;)
 
Član
tako je on meni nekako reko ne znam tacno da ponovim al nesto u smislu vozi se desnom stranom pa ljudi kao od trotoar prilikom skretanja cesanje od trotoar i zeznu desne
a ja ne znam nista pa mu nisam mogo ni odgovorit
 
Član
pa valjda je mislio na desnu stranu, jer uglavnom i vise rupa, nervanina, sahtova, ivicnjaka je tu, na desnoj stranici, pa se vise "desnom" stranom auta upada, lupa, cese, naslanja... :icon_rolleyes:
 
Član
evo ti odprilike cijene koliko se ja sjecam za dijelov koje sam ja mjenjao do sad:

lafeta prednja (sa kuglom) 75KM
gumice prednje balans stange 20KM/set
krajnica 15KM
aksijalni lezaj 35KM/komad
plocice 35KM/komplet
diskovi 60KM/par
pakne 66KM/komplet
zadnji reparaturni set od 45-60KM/komad
seleni zadnjeg mosta 11-15KM/komad
sajla rucne 24KM/komad
svjecice od 5-8KM/komad
filter zraka 7KM
filter goriva (benzin) 20KM
set kvacila od 130-160KM
zupcasti remen oko 13KM
mikroremen (kupljen u acf) 40KM/par
spaner oko 45KM
vodena pumpa 75KM
nosac motora zadnji 35KM

to ti je odprilike to
 
Top