Savjet za amortizere

Savjet za amortizere

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Planiram uzimati nove amortizere, nisam puno iskusan u polju ko je dobar ko ne sto se tice proizvodjaca kao i prodavnica koje drze kvalitetne amorizere, pa mi trebaju preporuke za Sarajevo i blizu okolinu.
U pitanju je VW Passat Variant 89g. Prvenstvena uloga je udobnost (ne bih je mjenjao ni za sta) ali i stabilnost naravno, pa mi trebaju neki koji su dobri sto se tice tog omjera, kao i cijena istih.
Unaprijed hvala.
 
Član
Ja sam na fabiu stavio bilstein plinske, hmm auto je poprilicno tvrdo, tvrde nego sa orginalima(kad su bili novi:D), ok nije sada neka ekstremna razlika, ali je ima. Medutim auto daleko bolje "lezi" na cesti:123:
Tako da bi eto preporucio blistein, mada kazu da ni koni nisu losi,...
 
koliko sam uspio saznati plinski jesu dosta stabilniji, ali i dosta tvrdji, a ja bih ipak da zadrzim ovu udobnost, ali i stabilnos na cesti...
znam da ne mogu i jare i pare, ali kolika je razlika, jesu li bas toliko grublji ovi plinski ili ne???
 
Član
Limpi je napisao(la):
Ja sam na fabiu stavio bilstein plinske, hmm auto je poprilicno tvrdo, tvrde nego sa orginalima(kad su bili novi:D), ok nije sada neka ekstremna razlika, ali je ima. Medutim auto daleko bolje "lezi" na cesti:123:
Tako da bi eto preporucio blistein, mada kazu da ni koni nisu losi,...

pa brate kolko su tb dosli amortizeri cijena ??
 
Član
Ako hoces Bilstein, otidji gdje ih prodaju i pitaj imaju li B2 model za tvoj auto. B2 su klasicni uljni amortizeri, dokaze kao zamjena za tvornicke. Imas i B4 model - to su plinski, takodjer zamjenski za standardni auto. One ostale serije Bilstein amortizera su obicno za spustena auta i sl...
 
Član
c0d14c je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
Ja sam na fabiu stavio bilstein plinske, hmm auto je poprilicno tvrdo, tvrde nego sa orginalima(kad su bili novi:D), ok nije sada neka ekstremna razlika, ali je ima. Medutim auto daleko bolje "lezi" na cesti:123:
Tako da bi eto preporucio blistein, mada kazu da ni koni nisu losi,...

pa brate kolko su tb dosli amortizeri cijena ??

Uh, ne znam sami amortizeri, jer sam sve mijenjao, oko 600KM, ali tu su bile i gume, lezajevi i sve sto ide...
 
Član
Bilistein, monroe i slicno gledaj da daju barem 2 god garancije, mada ti nebi bilo lose kada bi na otpadu pronasao kakve dobre polovne, i oni ce dotrajat 2 god bez problema...
 
ma novo je novo, jedna varijanta je i ono punjenje sto rade dole ispod vraca, daju godinu garanciju, cini mi se 30km po amortizeru da je. Ima li ko iskustva s ovim punjenjem, kakav je efekat, ucinkovit ili ne???
Koje su cjene ovim Blisten, Monroe i ostalih, otprilike???
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ma novo je novo, jedna varijanta je i ono punjenje sto rade dole ispod vraca, daju godinu garanciju, cini mi se 30km po amortizeru da je. Ima li ko iskustva s ovim punjenjem, kakav je efekat, ucinkovit ili ne???
Koje su cjene ovim Blisten, Monroe i ostalih, otprilike???
Pusti te price novo je novo, kupi novo pa ces znati sto je novo! Novo je ok ono sto ces masno platit, i sto je orginalni dio, a ne zamjenski koji prave po slasticarnama u turskoj i slicno... Punjene po meni ne dolazi u obzir, pogotovo ne po toj cijeni, jer je par maraka skuplji nov, oko 42km, ti je jedan monroe, koliko se sjecam...
 
naravno to stoji da kosta, zato i pitam jer ne znam bas najbolje koji su ok i koja je cjena, imam u planu mjenjati pa da znam otprilike koliko love da odvojim ali kad uzmem da uzmem kako treba
 
Član
Sta god nemoj monroe, losa iskustva a i garancija je = ako odu opet dobit ces nove ali ces ih i platiti + posalju u fabriku na ispitivanje tvoje i ako ustanove da je bas otisao onda dobijes pare ako ne.... well you know pusiona. (ovo je iskustvo poznanika).
Stavi bilstein i na spuru...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top