savjet u vezi guma

savjet u vezi guma

Član
eee raja da vas cujem treba mi savjet oko guma razmisaljam izmedju ove tri vrste guma SPORTIVA, BARUM I SEMPERIT pa da cujem vasa iskustva
 
Član
opet zasto otvarati novu temu za svaku gumu posebno... :icon_rolleyes:

ima vec;

http://www.bhtuning.com/kupovina-ljetnih-guma-t-55591-12.html
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Pitanje uvezi guma, al mene intersuje kolko su dozvoljena (tolerantna) odstupanja gleda profila gume.

Tvornica je preporučila 160/70, 14-ke, a ja kupio jedne alu felge za koje mi majstor reče da bi na njih bolje pasale nešto šire gume? Imam mogućnost jeftino kupit dimenzije 185/65, 14-ke (podsjećam,tvronica preporučuje: 160/70, 14-ke), eh sad dal je ovo veliko odstupanje, čemu može štetit ako bi ih stavio?

Ma cemu ce stetiti ne stavljas 17 ke, stavljaj te 185 ice i pusti tvornicu nes ga voziti 150 godina jer sirina 160 je za bicikla ne za auta.
 
nenad je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
niksa je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
Pitanje uvezi guma, al mene intersuje kolko su dozvoljena (tolerantna) odstupanja gleda profila gume.

Tvornica je preporučila 160/70, 14-ke, a ja kupio jedne alu felge za koje mi majstor reče da bi na njih bolje pasale nešto šire gume? Imam mogućnost jeftino kupit dimenzije 185/65, 14-ke (podsjećam,tvronica preporučuje: 160/70, 14-ke), eh sad dal je ovo veliko odstupanje, čemu može štetit ako bi ih stavio?

Pisem ti alternativne dimenzije gume koje odgovaraju tvornickoj preporuci Kontas sad ;)
Pa čemu taj način?
I kad već tak pišeš, ko te uopće pitao za alternativne dimenzije, već sam postavio jasno pitanje, ako ko zna nek odgovori.

Ja ne znam zato se neko trudi da pomogne likovima kao sto si ti :icon_mad:
Vidis da ti je covjek koji se razumije puno vise od tebe u te stvari napisao da ti ta dimenzija odgovara, i da je to fabricki alternativa, a ti njemu tako, cccc, tuzno.

Ako ti je mrsko čitat, zavratite se oba pa pročitajte šta pišem i pitam; Meni je jasno šta fabrika preporučuje i to sam i napisao JASNO da se zna (da ne moram takvima ko vama dvojici 10 puta pisat), mene zanima ostupanje od onog što fabrika preporučuje (a fabrika preporučuje i spomenutu alternativu, ali kako se u svemu može malo tamo-vamo ostupat - kontam da možda može proć i ono što napisah), kakva je štetnost ako je već ima?
 
GTI FAN je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
Pitanje uvezi guma, al mene intersuje kolko su dozvoljena (tolerantna) odstupanja gleda profila gume.

Tvornica je preporučila 160/70, 14-ke, a ja kupio jedne alu felge za koje mi majstor reče da bi na njih bolje pasale nešto šire gume? Imam mogućnost jeftino kupit dimenzije 185/65, 14-ke (podsjećam,tvronica preporučuje: 160/70, 14-ke), eh sad dal je ovo veliko odstupanje, čemu može štetit ako bi ih stavio?

Ma cemu ce stetiti ne stavljas 17 ke, stavljaj te 185 ice i pusti tvornicu nes ga voziti 150 godina jer sirina 160 je za bicikla ne za auta.
Hvala drug.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
NeverMind je napisao(la):
kako meni majke ti bilo 195/55/r15 sad 205/45/r17 i nista ne fali autu :D

Drago mi je da vidim da ljudi imaju svakakva iskustva po tom pitanju, i ne žale ih podijelit...hvala.

ma samo stavljaj ne moze lose bit :D samo da ne dodiruje unutrasnjost branika i to je to :D
 
Član
Alternativna dimenzija je za tvoga punta 185/60/14 i dosta ljepse izgleda,.:icon_smile:
back to topic uzmi semperit jer je on u kompaniji sa contijem i gume su mu best buy tako i testovi pokazuju nije ni barum los ali treba paziti na model;)
 
Top