savjet oko mjenjaca, golf 4 1.8t

savjet oko mjenjaca, golf 4 1.8t

da napisem odma da je zubcanik prve problem,, e sad prije godinu i nekih 5,6 mjeseci mjenjac je otvoren zamjenjena je spojnicka, zubcanik prve brzine i ulje,,
malo prije toga i set kvacila originalni,, problem je sto se ponovo pojavio isti problem, strasno grebanje u prvoj, u ostalim brzinama se ne cuje nista,,
naime majstor koji je radio mjenjac mi je dao garanciju 2 godine na mjenjac,, a mjenjac je uradjen 28.04.2010,, znaci nekih 16 mjeseci je proslo, prvo sto moram je otici kod njega da vidim sta ta garancija podrazumjeva:icon_evil:
nego pitanje je prvo da li se isplati ponovo otvarati i raditi mjenjac, da li ima kvalifikovan majstor u okolini sarajeva da bi to znao odraditi valjano,, onda jos me interesuje koji mjenjaci odgovaraju za 1.8t,, i sta mislite da je najpametnije za uraditi,, mozda potraziti polovan mjenjac po otpadima,, koliko se krece cijena takvih mjenjaca:icon_question:

odgovara li mjenjac od gti tdi modela da li neko zna

mjenjac je ipak od 1.8t modela 98 godiste,, valjda nema razlike:icon_question:
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
da napisem odma da je zubcanik prve problem,, e sad prije godinu i nekih 5,6 mjeseci mjenjac je otvoren zamjenjena je spojnicka, zubcanik prve brzine i ulje,,
malo prije toga i set kvacila originalni,, problem je sto se ponovo pojavio isti problem, strasno grebanje u prvoj, u ostalim brzinama se ne cuje nista,,
naime majstor koji je radio mjenjac mi je dao garanciju 2 godine na mjenjac,, a mjenjac je uradjen 28.04.2010,, znaci nekih 16 mjeseci je proslo, prvo sto moram je otici kod njega da vidim sta ta garancija podrazumjeva:icon_evil:
nego pitanje je prvo da li se isplati ponovo otvarati i raditi mjenjac, da li ima kvalifikovan majstor u okolini sarajeva da bi to znao odraditi valjano,, onda jos me interesuje koji mjenjaci odgovaraju za 1.8t,, i sta mislite da je najpametnije za uraditi,, mozda potraziti polovan mjenjac po otpadima,, koliko se krece cijena takvih mjenjaca:icon_question:

odgovara li mjenjac od gti tdi modela da li neko zna

mjenjac je ipak od 1.8t modela 98 godiste,, valjda nema razlike:icon_question:






Evo ti broj Jakara nedje je oko ilijasa-podlugova 061 260 331
 
Član
Mislim da ti nije pametno stavljati dizelski mjenjac jer je duzi,tdi se sporije vrti i zbog toga ima predug mjenjac.
 
ma i meni je taj od 6 brzina pao na pamet,, ne znam sta cu, nasao sam jedan mjenjac za dijelove,
pa mozda njega kupim i od dva losa sastavim jedan dobar, ali opet najveci je problem dobar majstor,,
 
Član
gore ti napisase br. od ovog majstora jakara iz ilijasa odi kod njega ima lik raznih mjenjaca i nek ti pogleda taj sto kazes naso si za djelova
 
Član
Samo njegov mjenjac, niposto od dizela nije isti prenos i nisu brzine iste, ako si isao drugom 100 na dizel mjenjacu ices 80 ali, u brdu gdje si mora vracati u manju na dizel mjenjacu ne moras...
Imas na palama covjeka koji dobro radi mjenjace , otvaranja i zatvaranje je 60km plus sta je otislo....
evo ti br 065 516 732!
Mozda najbolje drugi potraziti!
 
ok, hvala na savjetima, i ja sam cuo za toga majstora sa pala,
pa cu ih nazvati da vidim sta predlazu;)
dejo znam sta bi dobio tim mjenjacem, a i ne odgovara sa tdi-a nema se tu sta pricati;)
 
Član
Mislio sam na drugi mnjenac originalni 1.8T, e sad jbg obicno garantuju tj mozes vratiti ako nije uredu!
A vidi neka ti ovaj rasklopi na Palama pa ako on nema dio kupis taj drugi za dijelova, jbg vidi racunicu!
 
mjenjac popravljen, zubcanik prve, rikverca drugi,, radio je majstor pandza iz kiseljaka za njega
sve pohvale od usluge,cijene, dijelova, a najbitnije strucnosti,, neki strucnjak iz visokog mi je prosli put
stavio pogresan zubcanik, i nije rikverc dobro zasarafio,, pa mi se u rikvercu proculo prije 3 mjeseca neko kuckanje grebuckanje,, sta reci petljaju se ljudi oko onoga sto ne znaju i samo ti stetu prave:icon_mad:
MOZE LOCK!!!!
 
Top