savjet- ford fokus uvezen iz engleske

savjet- ford fokus uvezen iz engleske

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
planiram da kupim ford fokusa uvezen iz engleske , 2002 g. limuzina ,dizel 1.8 tddi . izvrsili su mu zamjenu komandi sa desne na lijevu stranu.Zanima me da li netko od vas vec vozi takav auto uvezen iz engleske sa prebacenim komandama, kakva su vam iskustva i misljenja o takvom autu. takodjer me zanima zna li tko da li su dijelovi isti kao i za ostala evropska auta toga tipa posto sam cuo da su razliciti dijelovi kao i alat za popravke.

Unaprijed Hvala
 
Član
imam prijatelja koji je uzeo passata 5..dovucen iz eng TDI
i izvrsena zamjena komandi table..itd ...i sve radi i vozi se bez ikakvih problema...a servisira ga u NIPEXU
tako da nije ni tebi problem....

nije doso iz amerike pa da ima razlike u dijelovima;););)
 

BiT

Član
Ja koliko znam za americko trziste je potpuno drugaciji Ford Focus(citaj mnooooogo losiji) od evropskog.
E sad kakav je slucaj sa engleskim trzistem, ne znam. Ali posto su englezi i ameri ko lonac i poklopac, ne bi me cudilo da su isti.
Prvo dobro provjeri sa nekim ko se bolje razumije, da ne bi poslje imao problema.;)
 
Član
Englezi imaju identican fokus nasem....
samo su naravno komande "u ogledalu" i instrumenti nisu u metrickom sistemu...
tablice su siroke, nemas onih zmigavaca viska (gabarita), branici su normalni....
Generalno super autic koji se nista norocito nece razlikovati od "domacih"... cak moze biti malo kvalitetniji i bogatiji opremom, ipak je u pitanju bratanski Ford. ;)
 
Član
Osim sto su ti prebacili volan na lijevu stranu, jesu li također stavili i druga svjetla koja trebaju kod nas :icon_question:

Jer njihov lijevi far obasjava znakove, dok kod nas desni ima tu funkciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top