Savjet Alfa 147 FL

Savjet Alfa 147 FL

Član
Pozdrav raja,zanima me ima li ko ovu alfu,dakle riječ je o Alfi 147 face lift,godina 2006-2007 sa JTD motorom od, 150ks,ima li kakvih vecih mana,kako su se pokazale..??Svaki savjet dobro dosao.
 
Kako ja znam, s motorom nemas brige ako je odrzavan, samo pripazi na trap kada budes kupovao, pogledaj u kakvom je stanju, malo je osjetljiviji na nase ceste, ali zato sve vraca uzitkom u voznji ;)
 
Član
Sto se tice motora ako je odrzavan propisno neces imati nikakvih problema, jednostavno cupaju fenomenalno a potrosnja je sasvim pristojna, jako su trajni. Posebnu paznju obrati na podvozje, jer popravka moze da bude skupa. Isprobaj sve sto je vezano za elektroniku kako funkcionise od podiaca staklala, retrovizora, klime, prekidaci za svjetla, maglenke. Provozaj auto obavezno i obrati posebno paznju da li ce ti cesto izbacivati greske na bordu tipa abs, asr, vdc i slicno. Uglavnom te greske vezano za el. pomagala u voznji generalno kod alfi znaju malo zezati nervirati ali to nije nista strasno, u slucaju da su senzori otisli ocekuj da duplje posegnes u dzep. Sto se tice ulja samo najkvalitetnije ulje sipaj ne moras seleniu sipati kako to fabrika propisuje al bitno je da je sintetika. Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj ;)
 
Član
Na bolji motor neces naici mozda jos uvijek.Naravno, bitno je u kakvom je stanju auto globalno, ako je auto dobar sa vana i na trapovima, motor je sigurno jos duplo ocuvaniji, jer je nevjerovatno izdrzljiv.Sipaj gorivo, mjenjaj ulje, provjeravaj rashladnu tecnost motora i to ti je sav zadatak sto se tice motora.Mozda ponekad da ocistis egr ventil i protokomjer zraka.
Bistna stvar je da nesmije nimalo da cadi.To godiste je alfa sa 150 KS DPF motor, sa filterom čadji.Naravno kod alfe je to genijalno rjesenje, nema tecnosti za DPF filter, odes na dijagnostiku, poslje toga ga dobro pricepis i tako ocistis filter čadji.To nije kao kod peugeota da je preskupo za odrzavanje.
Trap je po skup jer ima duple lafete, i gore i dole kao kod auta srednje i visoke klase (Zbog toga je nevjerovatno stabilna)
ali za auto to godiste i nije bas skupo jer je sve kao na alfi 147 iz 2001. godine.
U globalu, za manje para, neces uzeti zabavniji i bolji auto.Sretno.
 
Član
Konkretno sam mislio na ovu,pa ako neko ima sa Pala dodatno bi pomogao.

http://www.pik.ba/artikal/3032198/alfa-romeo-147-jtd-16v-q2/
 
Član
Sumljivo do bola ali i poskupa je opala je njima cjena auto je dobro ako je odrzavano a rizik je uzimati te jace motore jer niko to ne kupuje da vozi polako;) trazi sa ti opremom;) to je ukratko.
 
Super Moderator
Da ne otvaram novu temu ako mi ko moze pomoci oko alfe 147, 2005 godina takodjer facelift, presla je oko 200 000 tj 170 ne znam sad tacno nije ni vazno
1.9 jtd, 115 konja je motor nije ovaj 150
kakvi su ti motori sta kod njega treba obratiti prilikom kupovine i je li opcenito to auto skupo odrzavati?
hvala unaprijed ;)
 
Top