Saug?

Saug?

Član
Poz
totalni sam noob oko auta jbg. Ucim pomalo, kad mi nije htjeo da upali auto klemali smo ga i covjek koji je klemao nesto je spominjao saug i povlacio rucicu koja se nalazi ispod prekidaca za svjetla (ljeva strana od volana). ne kontam za sta je to uopste? nisam ni koristio...

ima jos jedan prekidac/dugme i zuta mala lampica ispod njega ljevo odma od prekidaca za svjetla iznad te saug rucice?
za sta je to:icon_question:
necu da barkam nesto u sto se ne razumijem...

radi se golfu 3 td 94 god.
 
Član
saug ti sluzi da olaksa paljenje hladnog motora i odrzava stabilan rad motora dok se ne zagrije i tad ga iskljucis ;) ja mislim da je tako posto jos sam zelen zato sam se i prijavio na forum da nesto naucim ;)
 
Član
da covjek ne misli na lampicu od grijača :icon_question:
možda je ko ubacivao motor dizel,pa izveo lampicu posebno :icon_rolleyes:

jel se lampica upali sa okretanjem ključa na kontakt ?
 
Član
Saug će ti podići obrtaje, to je odprilike na 1000 obrtaja i držati dok se motor ne ugrije... ali saug koristiš samo kada je baš hladno, ljeti se ne koristi ;) Novija auta ima elektronski saug, samo poveća obrtaje na 1000 i nakon određenog vremena spusti opet na nekih 750-800 obrtaja
 
a sta ako auto mora stalno biti pod saugom,jel to do bosch pumpe ili nije ler gas dobro ustiman ili nesto trece :icon_rolleyes:
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
a sta ako auto mora stalno biti pod saugom,jel to do bosch pumpe ili nije ler gas dobro ustiman ili nesto trece :icon_rolleyes:

ti vratis saug on se ugasi jeli ?
ako je tako onda ler treba malo pojacat. to bude u 99% slucajeva ,ono 1% su kvarovi na pumpama
 
Dzeniii je napisao(la):
tvrdoglavi je napisao(la):
a sta ako auto mora stalno biti pod saugom,jel to do bosch pumpe ili nije ler gas dobro ustiman ili nesto trece :icon_rolleyes:

ti vratis saug on se ugasi jeli ?
ako je tako onda ler treba malo pojacat. to bude u 99% slucajeva ,ono 1% su kvarovi na pumpama

ne gasi se nego trese nenormalno,kad dostigne radnu temp. onda manje ali ipak se primjeti nemiran rad
 
Top