Sarajevo gradi spomenik Volkswagen Golfu

Sarajevo gradi spomenik Volkswagen Golfu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Premijer Federacije BiH, Mustafa Mujezinović, iznio je inicijativu da Federacija BiH, lokalne vlasti u Sarajevu, i koncern Volkswagen, pokrenu aktivnost na izgradnji spomenika Volkswagen Golfu u Sarajevu.

volkswagen-golf-r-02-4-297x300.jpg


Do inicijative za gradnjom spomenika, došlo je prilikom posjete Sarajevu člana uprave Volkswagen koncerna, prof.dr. Wernera Neubauera, koji se tom prilikom sastao i sa premijerom Mustafom Mujezinovićem. Prijemu su prisustovali i član uprave Volkswagena Herman Kreuder, te članovi Nadzornog odbora Volkswagena Sarajevo Nijaz Hastor i Nihad Imamović.

golf-2.jpg


Premijer Mujezinović zahvalio je Volkswagenu na dosadašnjem doprinosu razvoju automobilske industrije, te izrazio očekivanja da će ovaj najveći evropski proizvođač automobila uspješno reagirati na probleme s kojima se suočava svjetska ekonomija.

Werner Neubauer iskoristo je susret da se zahvali načelniku i službenicima općine Vogošća na kooperativnosti i pomoći koju su pružili Volkswagenu Sarajevo na objedinjavanju njegovih tvorničkih parcela, što će omogućiti bolju logističku podršku proizvodnji, te povećati sigurnost lokacije.

Gosti su upoznali federalnog premijera i s planovima za razvoj prateće autoindustrije u Bosni i Hercegovini, konkretno dijelova za prvu (serijsku) ugradnju u Volkswagenova vozila.

Govoreći o predratnoj proizvodnji „Golfa“ u Sarajevu, te načinu na koji su ga građani prihvatili, ali i o njegovom značaju tokom odbrambenog rata, premijer Mujezinović iznio je inicijativu, a predstavnici Volkswagena je podržali, da Federacija BiH, lokalne vlasti i koncern Volkswagena pokrenu aktivnost na izgradnji spomenika ovom vozilu.
 
Legend
Ljudi nemaju hlj*a da jedu, a oni spomenike grade ...

Eh sad kad se dizelcici okuraze nema im smrti, a edo majka ce pjevati umjesto BRUSLIJA vratite nam GOLFA 2 dizla :lol:
 
Početnik
daj jbt i taj mujezinovic je govno kakvog nema....a jos i spomenikk a u p.m. pa jbt..bolje da spasse ovih 1900 radnika krivaje sto od 297km plate mora da zivi 30 dana,da plati mjesecne karte za bus svojoj djeci..jos one komunalijee..itd...a KRIVAJA u ovoj nasoj lijepoj bosni ima mali milion...:icon_exclaim:...ali brate jos jedan dokaz gluposti BOSANSKE...:icon_sad::icon_cry: tuznoo
 
Član
HAHAHAHAHAHHAAHHAHAHAHAAHAHHAAH joj ovo ce ludnica bit hahahahahahahha :D ja cu doc sa autom maxuz da se uslikam :D
 

MTR

Član
j*o im spomenik mater , a otpustaju radnike iz Preventa , pa nije Tito dosao , nego neki levat iz Njemacke , joj samo im se u supak uvlace , boli svabe k* za spomenik , daj ti njemu pare za robu koju ti je poslao
 
Početnik
ma da inace je BOSNA zemlja tako situirana,da joj je prostalo samo jos spomenike gradit....pa jbt koja ce se sad para tu OPRAT..evo jedan primjer jedan most drveni se radio kod nas u zdicima,kao po planu bi trebalo bit utroseno 800.000hiljada km,a kako govore ovi radnici sto su to projektovali ni polovina nije potrosena na taj most..ali para nema....:icon_exclaim: ja stvarno nezz sta se ovo desava,bgm ovo je za BOGU :icon_cry:
 
Član
Al mene interesuje kojem golfu rade spomenig trebalo bi 1.6 dizelu :icon_question:
Nekako na GTI se ne bi detalji primijetili :icon_rolleyes::icon_eek:


:lol:


:icon_evil:
 
Početnik
adi187 je napisao(la):
Al mene interesuje kojem golfu rade spomenig trebalo bi 1.6 dizelu :icon_question:
Nekako na GTI se ne bi detalji primijetili :icon_rolleyes::icon_eek:


:lol:


:icon_evil:

al obicnom dizelu,jos ako mogu dodat da ide na lozu,da ima istrosene gume,amortizere kocnicee,,malo truhle pragove,i razbjene karambolke..to bi onda bio pun pogodak...bas svakodnevnicaa:lol:
 
Član
Ma ja da realno bude, ako bude para bit ce sa osjecenim oprugama isto je to ko i gewinde i zatamnjenim staklima :cool:

Moglo bi malo i na rat stayl da ide ono bosanski bas da bude:icon_rolleyes: :lol:
 
Početnik
adi187 je napisao(la):
Ma ja da realno bude, ako bude para bit ce sa osjecenim oprugama isto je to ko i gewinde i zatamnjenim staklima :cool:

Moglo bi malo i na rat stayl da ide ono bosanski bas da bude:icon_rolleyes: :lol:

ma ja,ali folije obavezno moraju bit sa mjehuricima zraka...:lol::lol:..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top