Samsung Galaxy S2 display pomoć

Samsung Galaxy S2 display pomoć

Legend
poz narode

evo dobio sam na poklon samsung galaxy s2 sa puknutim display-om
e sad stvar je vec bila kod sure , i on je nakon toga prikopcao tel preko usb-a da prebaci kontakte , slike , video itd.... znaci iako puknut display radio je te stvari ...

telefon je dosao do mene , i sad hocu da narucim display ali imam problem ...
kad ga ukljucim da se puni , uopste niti svijetli niti se zvukom javi da se puni
kad drzim dugme za paljenje isto nikakve mi znakove ne daje

na kraju .... :lol: pitanje glasi , kako da provjerim da li je ispravan , da nebi dzaba kupio display a on nece .... :icon_question::icon_question:

samsung-galaxy-s24.jpg
 

187

Član
najbolje je da odneses u neki mobitel servis gdje ljudi vec sve znaju sta i kako :icon_smile:
 
Član
brate da ti kazem kod tih telefona u 99 posto slucajeva kod njih kada pukne displej samo pocrni ti ne mozes nista da provjeris moras ipak odnijet u servis da oni tvoju plocu ubodu na drugi lcd danas je jedan isto kod mene bio i obavezno kad bude probao neka provjeri da li radi kamera jer zna se desiti da ne odgovoara displjej da je za neko drugo trziste i nece kameru da otvori to ti govorim jer mi serviseri kupujemo na istom mjestu dijelove ;)
 
Član
Jesi probao konektovati na PC? Nekad zna baterija zezati kod njih izvadi 1-2 min i vrati i probaj...
 
Član
Komso imam ja S2, pa ako hoces mogu ti dati bateriju da probas da ti nije ona ispraznila se pa nece ni da cuje, nezz za kolko si naso displej al inace to kad ode ne isplati se haman ni praviti :)
 
Legend
super komso to bi bilo odlicno da probamo samo sa baterijom , moguce je da je ova mrtva...tel vec par mjeseci lezi ne koristen
a isplati se .... mogu kupiti nov za display 90eu , provjeren kvalitet i novo ... s obzirom da sam mob dobio super je to


znam , na to sam i ja odmah mislio momci , ali ovdje od nekih 5 majstora koje znam ,..... ne zna se koji je gori od kojeg , ... prvo sto naj gluplje sitnice rade po 15 dana , onda u vecini slucajeva samo zavlace a nista ne poprave i kad ne znaju nesto rijesiti samo lazu i petljaju price neke ... vec se raspitivao , hoce mi svi za display od 300 do 350KM :lol::lol: a cijena polovnog tel je toliko ili malo veca , pa zato rekoh da nema neki drugi nacin

nista onda nego nadati se da kod negog probamo sa display-om pa da kupujem ako je ok

MeBeSad je napisao(la):
Jesi probao konektovati na PC? Nekad zna baterija zezati kod njih izvadi 1-2 min i vrati i probaj...

jesam druze i to , opet nista jer ne mogu upaliti mob
pokusavao sam ici u download i up mode ,.... opet nikakvog efekta kad je citav front ustvari display i touch pa nema sanse
 
Član
PA ajd cim te vidim vani navraticu pa pokusaj, a to sto ga pc ne prepoznaje moze biti da je mob imo neku zastitu tipa pin ili oni znakovi, i dok god ne otkljucas njega pc ga ne prepoznaje ;)
 
Član
enesss je napisao(la):
super komso to bi bilo odlicno da probamo samo sa baterijom , moguce je da je ova mrtva...tel vec par mjeseci lezi ne koristen
a isplati se .... mogu kupiti nov za display 90eu , provjeren kvalitet i novo ... s obzirom da sam mob dobio super je to


znam , na to sam i ja odmah mislio momci , ali ovdje od nekih 5 majstora koje znam ,..... ne zna se koji je gori od kojeg , ... prvo sto naj gluplje sitnice rade po 15 dana , onda u vecini slucajeva samo zavlace a nista ne poprave i kad ne znaju nesto rijesiti samo lazu i petljaju price neke ... vec se raspitivao , hoce mi svi za display od 300 do 350KM :lol::lol: a cijena polovnog tel je toliko ili malo veca , pa zato rekoh da nema neki drugi nacin

nista onda nego nadati se da kod negog probamo sa display-om pa da kupujem ako je ok

MeBeSad je napisao(la):
Jesi probao konektovati na PC? Nekad zna baterija zezati kod njih izvadi 1-2 min i vrati i probaj...

jesam druze i to , opet nista jer ne mogu upaliti mob
pokusavao sam ici u download i up mode ,.... opet nikakvog efekta kad je citav front ustvari display i touch pa nema sanse



Znaci nece ni da upali ni u recovery ni download mode...hmm nezz probaj ovu opciju da ti lik da bateriju.. i btw ako zamjenis display prodaj to odmah nije to neka dugotrajna opcija.

Ima onaj program ko virtual display pa da i to probas kad ukljucis preko PC-a, al prvo probaj sa baterijom :)
 
Legend
vjerovatno hoce , ali jbg kad je sav od lcd-a i nista se ne vidi ... al hajd opet znaj jbg
kako funkcionise taj prog ? ako imas neki link samo pucaj .

super komso probacemo , hvala ti ;)
 
Član
enesss je napisao(la):
vjerovatno hoce , ali jbg kad je sav od lcd-a i nista se ne vidi ... al hajd opet znaj jbg
kako funkcionise taj prog ? ako imas neki link samo pucaj .

super komso probacemo , hvala ti ;)

Dok skontam kako se zove zaboravi sam :) pa radi tako sto imas na PC-u "display" i otvaras opcije radis sta hoces sa misem...
 
Top