sa 5x120 na 5x100?

sa 5x120 na 5x100?

Član
pitanje za sve strucne,u pitanju su feluge 17"BBS RC 090/BMW style 05 promjer rupa 5x120,eh sad posto je u mene 5x100jetta/bora da li je moguce probusiti nove rupe i kod koga ako jest i je li sigurno?:icon_rolleyes:
 
Član
ja koliko znam nije sigurno busiti nove rupe. jer sam ja htio samo raspon malo prosiriti pa su me svi savjetovali da to ni slucajno ne radim. mozes eventualno ganjat distancere od nekog tcrdog materijala tzv adaptere, koji imaju oba raspona, tako da stavis na glavcinu i zavrnes 5x100 a da onda felgu na to sa 5x120 al pazi da ti nebude felga virila vani..
 
A da kupis od mene 17' -ke , sa odgovarajucim promjerom i nista se ne zezas?:cool:
http://www.pik.ba/artikal/3322051/alu-felge-17-ke-5x100/
 
Član
hvala maker-u ali vec imam 17-ske 5x100 :icon_smile:,samo sam htio uzeti ove feluge kad bi znao da mogu to uraditi,a sto se tice adaptera znam da moze ali mi se to nikako ne radi jer bi mi bilo pre siroko i morao bi blatobrane sirit jer sam i zagewindo auto...
 
Član
mario05 je napisao(la):
ja koliko znam nije sigurno busiti nove rupe. jer sam ja htio samo raspon malo prosiriti pa su me svi savjetovali da to ni slucajno ne radim. mozes eventualno ganjat distancere od nekog tcrdog materijala tzv adaptere, koji imaju oba raspona, tako da stavis na glavcinu i zavrnes 5x100 a da onda felgu na to sa 5x120 al pazi da ti nebude felga virila vani..

za ove felge sto je postavio je ET20, i jos vani da ih izbacis, nema smisla :D
Mislim da je najmanji ET dolazio na R32, i bio je 38mm
 
Član
druze de se ti javi Sukiju, Suki Bavarac

vidi s njim oko toga, covjek cuda cini i mislim da ce ti on najkonkretniji odgovor dati
 
Član
moze se odradit, samo treba imat dobrog majstora, busit nanovo rupe, bmwscanner je pisao o tome negdje
 
vec su naveliko busili takve BBSice, samo zavisi sa kojih na koje rupe.. tako da vjerovatno moze. Al ako ti je visok ET na tim felgama slobodno stavi distance..
 
Član
radjeno vec xxxxx puta i glupa je prica da to nije sigurno :D vozio sam preko 200 na takvim felgama i vozim dan danas.
Samo je fora sta tvoje auto nemoze primiti 8x17 et 20 bez sirenja rubnjaka. A imas 2 vrste srca na RC felgama !! tj. felge na kojima je dosjed iza ravan i onaj sa rupama tj. mostovima. I jedan i drugi se mogu razbusiti samo je razlika u cijeni. Plus kad radis sa 5x120 na 4x100 moraju se upresavati celicne pixne u obliku sesirica u nove rupe i to dodatno kosta. Racunaj za kvalitetan rad na tim felgama neklih 200e da te kosta + pixne. Ili ako se odlucis na prodaju javi ja sam zainteresiran :D
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
radjeno vec xxxxx puta i glupa je prica da to nije sigurno :D vozio sam preko 200 na takvim felgama i vozim dan danas.
Samo je fora sta tvoje auto nemoze primiti 8x17 et 20 bez sirenja rubnjaka. A imas 2 vrste srca na RC felgama !! tj. felge na kojima je dosjed iza ravan i onaj sa rupama tj. mostovima. I jedan i drugi se mogu razbusiti samo je razlika u cijeni. Plus kad radis sa 5x120 na 4x100 moraju se upresavati celicne pixne u obliku sesirica u nove rupe i to dodatno kosta. Racunaj za kvalitetan rad na tim felgama neklih 200e da te kosta + pixne. Ili ako se odlucis na prodaju javi ja sam zainteresiran :D
a drug nije u mene 4x100 nego 5x100,a ko bi mi to mogao uradit?:icon_smile:
 
Član
ista stvar 4x100 i 5x100 princip rada je isti i udaljenost sarafa od srca felge je ista. uslikaj srce felge sa zadnje strane pa skombiniramo nesto
 
E na to sam ja mislio jer sam pratio Marko kad si ti govorio onom momku sto je radio one 15' na golfa kad je busio na 4x100. Znaci u njega je ravno bilo srce odzada na RS felgama. A zar nije to obicni fill&drill gdje se ulije tecni aluminij u postojece rupe i kad se spoji sa srcem, buse nove rupe ? :icon_rolleyes:
 
Top