reparacija hidraulicnih podizaca ventila ?

reparacija hidraulicnih podizaca ventila ?

BHT Ovisnik
pozdrav,kako sam kupio auto sve je bilo uredu,promjenim ulje,castrol magnatec,ali stave mi 5w40,auto je preslo 180000,zatim su mi se poceli povremeno cuti podizaci ventila,kazu to ce nestati ako stavim gusce ulje,opet stavim isto,samo 10w40 i sada se cuju konstanto,samo kada ga dignem u obrtaje prestane opet,nisam jos nasao radnju da imaju zamjenske podizace ventila,jedan podizac u Volvu kosta 105km dok za primjer audia A6 tog godista ne kosta ni 10km:icon_eek: set uglavnom od 16 ventila 1700km:icon_eek:
to nemam namjeru kupiti novo,firma Auto servis Talić iz Zenice mi nudi reparaciju,200km za sve,da li ce to pomoci da ne bacam novce ?
hvala
 
BHT Ovisnik
ma znam,nove svakako necu,mogu kupiti drugi motor i ugradnju platiti
al ne zelim da uradim,a bude sve po starom,jer za to jos nisam cuo da ima i koliko je efikasno pa zato:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
neznam,zovnuti cu pa pitati,al mislim da ne bi bilo garancije,nije spominjao,ovo je rekao
Mislim da Vam ovo mogu riješiti .
Ja Vam mogu reparirati Vaše podizaće ( ako nemaju mehanićki oštećenja ) ,
Bilo bi dobro da mi pošljete Vaše podizaće da ih pregledamo na stroju te ih remontujemo .
U svakom slućaju ova opcija bit će Vam sigurno znatno povolnija nego da mijenjate podizaće .
Cijena novih podizaća se kreće od cca 30 do 40 eura za 1kom .
Dok bi reparacija , koštala znatno niže !!!
U svakom slućaju moj prijedlog je da izvršimo opravku postojeći podizaća a samo one koji su znatno oštećeni zamjenimo .

i kasnije je rekao 200km,nek mi promjeni samo jedan to je vec 300km:icon_evil::icon_eek:
 
Član
talic nula bodova to su namazani prevaranti samo takvi.
imas kompletan motor iz carisme 1,8 gdi na piku za 400 KM
 
BHT Ovisnik
gdje to,jel imas link,nesto sumnjam da valja ako je toliko novca,al valja provjeriti
ja znam samo ovaj,dugo prodaje
http://www.pik.ba/artikal/1515156/motot-za-mitsubishi-carisma-gdi/
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/1381085/mitsubishi-carisma-grdi/
taj sa gornjeg linka nudio je motor za 400 KM
 
BHT Ovisnik
nista to,to je diesel:icon_biggrin:

a ovi iz talica su me bili malo zeznuli za zmigavac,ja im prodao zmigavac za 50km,al morao platiti vozacu u oba smjera,ici po novce u grad iako nisam u gradu,tamo vamo pa su rekli kao hajde to cemo prebiti kada poslovali drugi put...pa me malo strah,dijelova za volva imaju cudo jedno,sad da li oni bar ovo mogu odraditi ?
 
Član
Zeznuli te za žmigavac
traže 200-300 maraka a ne znaju razliku između slova Č i Ć
i ti uopšte razmišljaš o njima...

okani se pik-a, ima valjda neki mehaničar i u Hercegovini da je dovoljno spretan...
i napravio si pogrešku za ulje, bolje ti je bilo 5W za podizače...
 
BHT Ovisnik
rekoše mi mehanicari stavi gušće ulje i to ce se rijesiti:icon_sad:

neznam nikoga da radi to,probati cu se raspitati
 
Član
talic je opcenito na losem glasu... lupaju po usima lopatom.... sto se tice njih, kakvi su preko neta, uzivo su ti jos bezobrazniji... ;) nesto su kao "propali", raduckaju po onim garazicama, nemaju oni uopste volvo licencu, prica izgubili je... ma mutni ko Bosna, lopovskog posla koliko hoces i svakakvih slucajeva

ali gusce ulje na nizim temp... kod mene su lupkali zimi na guscem ulju hidropodizaci, dok se ne razbaca po motoru... stavljeno rjede i ne lupka...
 
BHT Ovisnik
golemo,meni svi kazu gusce,jer 5w40 je bilo:icon_confused:
neznam ziv sta bi,da sacekam da prođe zima ? znaci talica mogu odpisati ?
 
Član
Šta je bilo 5W?? Nađi poštenog i pismenog majstora, te pričalice te samo mogu na pogrešno nagovoriti...
 
Neznam tko je taj majstor o kome pricate...ali reparacija je moguca...u biti nista se tu ne reparira,samo se rastave i detaljno ociste od starih naslaga ulja...gledao sam to jednom prilikom,pokusao sam i sam malo cackat oko toga posto ih imam punu kantu viska ali nisam ih nikako uspio rastavit i sastavit da opet rade...ali opet napominjem da je moguce jer sam vidio vlastitim ocima;)
 
Top