Renault Laguna 2

Renault Laguna 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Koliko kostaju dizne za 1.9 turbodizel motor
trenutne dizne su reparirane

koliko mogu "raditi " te reparirane


prijatelj kupuje auto pa ga zbunjuje to
 
Član
Uh druze,

ja imam to auto

ali srecom, hvala Bogu, pa nemam nekih problema

ali sam se raspitivao po stranim forumima i svi kazu da kad dizne pocnu da handre da ces vazda imati s njima nekih zezancija

Laguna 2, iako je imam, nikad nije bila na glasu kaonajpouzdanije auto i kvalitet dosta varira od pojedinacnog primjerka do pojedinacnog primjerka. Moja licno je ko apoteka, za 2 godine nepune nista,samo servisi i vozi i potrosni dijelovi neki, ali ako je vec neki primjerak problematican, to treba zaobici u sirokom luku

i da, ako je kilometraza visoka, ne mislim na onu koja pise na tabli :), nego mislim na opste stanje auta, ja to auto ne bi ni dusmanu preporucio

Dizne, turbina, elektronika, sve su to slabe tacke tih auta

Pozz
 
Član
prijatelj se bas zagrijao za nju

na satu ima 120 xxx km sto sigurno nije tacno
kaze da je unutra ocuvana kao da je iz tvornice


zvuci malo cudno
ima 120xxx km a dizne vec reparirane
a opet unutrasnjost kao nova, (ni volan, ni rucica mjenjaca ni sjedista nisu izlizana )

moguce je svasta...
 
Član
miki321oc je napisao(la):
prijatelj se bas zagrijao za nju

na satu ima 120 xxx km sto sigurno nije tacno
kaze da je unutra ocuvana kao da je iz tvornice


zvuci malo cudno
ima 120xxx km a dizne vec reparirane
a opet unutrasnjost kao nova, (ni volan, ni rucica mjenjaca ni sjedista nisu izlizana )

moguce je svasta...

Hahaha

kod nas sva auta u BiH su presla 120.000 km

smijesno

nema sanse da su dizne reparirane vec sa tako niskom kilometrazom a udji na mobile.de i vidi cijene u Njemackoj Laguna sa 120 hiljada pa ces vidjeti nelogicnosti a gdje su carina i porez jos na to i registracija

Mojoj je u novembru akoBogda 8 godina punih i unutra je kao apoteka, nikakvih tragova koristenja, tako da na ovim autima od 2001./2002. godine inije toliko relevantno, jer ako ga koristi normalan covjek, do 200.000ili do 250 hiljada ce biti normala sve

kazem ti, pogledajte na mobile.de cijene Laguna s nasim porezom i carinom sta se moze dobiti. Jos na to jedno par hiljada zarade za uvoznika...

Reci drugu nek trazi drugi primjerak, sto se tica auta ja sam sa svojom prezadovoljan, ali bas prezadovoljan,. Ja sam iskreno ganjao alfu 156 i uzeo ovu Lagunu i nisam se nikad pokajao, moja je doduse Privilege oprema, full, ali mjesta koliko hoces, a udobnost samo ljulja, motor isto nije los, ja picim cesto duge relacije, milina, ne treba jace.

Za to auto moja preporuka 100% ali za taj primjerak ne. Moja je u EU kostala u ljeto 2007. godine onoliko koliko su kod nas prodavali ta auta na nasim tablama :) a ja sam znaci platio samo auto, ne poreze niti bilo sta dodatno

To su sve taxi vozila , vozila iz firmi i sl., zato i sumnjam i na taj primjerak jer ako je vec to radjeno na njemu onda je opasno

Pozz
 
Član
Drug ima lagunu 2... uvoz iz njemacke 2002 , kvarova ko da je 92, turbina vrisnula, dizne cistio ali ne onim aditivima i slicno nego covjeku u bosch vozio da pravi to jer druge opcije nije bilo 80 eur ciscenje jedne dizne... elektronika je pred sami kraj , gresaka ima bruka jedna... a 140 hiljada ORIGINALNIH ...[/align]
 
Član
VR6 12V je napisao(la):
Drug ima lagunu 2... uvoz iz njemacke 2002 , kvarova ko da je 92, turbina vrisnula, dizne cistio ali ne onim aditivima i slicno nego covjeku u bosch vozio da pravi to jer druge opcije nije bilo 80 eur ciscenje jedne dizne... elektronika je pred sami kraj , gresaka ima bruka jedna... a 140 hiljada ORIGINALNIH ...[/align]

Kako znas da je originalnih 140 hiljada? jel kupio od nekog naseg uvoznika? reci mi kolko je platio pa cu ti reci kolko je to auto imalo kilometara

Pozz
 
Član
Auto je spojeno na racunar i ocitana je originalna kilometraza, sad ne znam da li se moze to prehebat, u njemckoj od njemackog handlera kupljen, grand tour oprema full fulova (koza , navi, dvozonska klima... itd itd) 7000 eura gore placena...
 
Član
Ako ti je bas toliko stalo da vidis jel orginalna kilometraza...idi kod ovih sto vracaju satove i oni kad ga spoje mogu vidjeti jel prije vracan sat!
P.S.Ja to nikad nisam radio ali sam cuo od lika koji to radi da se tako moze 100% provjerit!
 
Član
VR6 12V je napisao(la):
Auto je spojeno na racunar i ocitana je originalna kilometraza, sad ne znam da li se moze to prehebat, u njemckoj od njemackog handlera kupljen, grand tour oprema full fulova (koza , navi, dvozonska klima... itd itd) 7000 eura gore placena...


pa dobro, nije do dzaba kupljena

sad su 2002 godiste oko 5-6 hiljada eura gore do 100.000 km

a kilometraza drug, kolika je bila? jel bilo nekih kvarova prije u knjizici?

Ko je bio prvi vlasnik?
 
Član
Miki321cc,ako hoces otidji u Union Auto,u Dervisima,i trazi Brku,on ti je momak koji ima Renoa u malom prstu.Jedan je od naj boljih majstora u BIH,ja sam tu radio nekih 4 godine,on ce te posavjetovati da li da tvoj kolega uzima to auto ili ne.
 
Član
hvala svima

proslijedio sam ovo prijatelju
da ne ispadne kako ja ne volim i mrzim Renault

pa nek odluci sta mu je najpametnije
 
Član
A kilometraze stoi se tice,Sva auta koja imaju mogucnost dijagnostike mogu se odrediti tacno koliko je presla cak i u metar.Svaki jaci servis ima te programe i mogucnost kopcanja,npr:AC quatro ima mogucnost prikljucka,i kod njih pregled auta kosta 40 km ali sve prekontrolisu,kompresiju,ubrizgavanje,gdje je farbano auto,limariju,kugle,krajnice,amortizere,CO,sve sve sve prekontrolisu.....A za Renault Nuic ima sve...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top