Renaul Clio 3 'bit by 'bit

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja

Renaul Clio 3 'bit by 'bit

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
G

GoPlay

Kad samo poceo da jedem g00vn* onda moram do kraja....
Krenut cu od pocetka... Od sitnih dijelova pa cemo ici prema krupnima :)
1) Sarafi....
Zanima me kako da od starih sarafa. (nisu zahrdjali ali je metal promijenio svoju boju) patinirao, dobiti na izgled nove sarafe koji su u boji.
Tj bar me zanima samo da glava sarafa koja viri iz felge bude u boji.
Ovo su boje sarafa koje me zanimaju. Kako se to radi i ko bi to mogao da odradi. Pozz
BTW znam da su ovo matice (ali mene zanima ova boja na sarafima)

dcfzwh.jpg

smq1l5.jpg


2) Felga...
a) Imam felgu aluminijsku na kojoj ima 60-70g tegova...
gdje to mogu popeglati i da li se to moze popeglati da se smanji ova gramaza tegova.
b) Ima poliran falc (mislim da nema nikakve zastite na falcu) kako do dovesti do visokog sjaja i zastiti. Kome se obratiti. Treba mi neko ko profesionalno to radi. (cijenim kolege koji su tek u ovom ali vec do sad sam dao masu para pa bih da to privedem kraju)
c) Trebao bi napraviti (prosiriti) vecu rupu za ventil. Jer 3 rupe su mi uski ventil.. 6mm a cetvrta rupa mi je ventil promjera 11mm pa bi ih sve doveo u red da mogu BBS-ovi ventili od 11mm Kome to odnijeti da sredi?
d) Pjeskaranje felge
Da li to raditi prije ili poslije poliranja felge. nakon pjeskaranje felgu bi trebalo farbati u boju koju budem zelio. (komplet farbanje me znaima osim poliranog falca fege)

Sto se tice felge meni ovo vise lici na kompletnu restauraciju (ali felge sekunde nisu lose u stanju kakvom su sad) jedino je to sto sam picajzla.

3) Dobosi i kocione celjusti
To je sada zahrdjalo... Sve funkcionise bez problema ali ima hrdje. Kako izaci na kraj sa ovim?
Da li se to struze pa farba
kako se farba
moze li to lakirer da odradi. ali da traje na duze staze a ne godinu dana pa da se oguli. i naravno da ne utice na preformanse auta...
ili se to moze fino ispjeskariti pa ofarbati.
Treba li to skidati sa auta ili se to moze raditi na autu bez skidanja.

To bi bilo za sad... Ima jos stvari more za uraditi ali budem pisao ovdje dio po dio...

Svaki savjet je dobro dosao.
 
Član
Imas vecinu odgovora na forumu, narocito ovo za farbanje dobosa i klijesta.

Ovo za sarafe, uzmi ukrasne neke kapice, bolje ti je nego sa sarafima nesto radit, jer bi se brzo moglo ostetiti.
 
G

GoPlay

ne mogu navlake stati... nema mjesta da moze kapica stati

i evo slika felge...

2z4eiv4.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top