Rad u security-u?

Rad u security-u?

Član
Rodjak se nesto oko toga raspituje, pa zna li iko kakva je procedura vezano za to. Jel treba neku licencu vaditi, gdje se to radi, koliko kosta, kako i sve vezano za proceduru da bi se mogao zaposliti u nekom osiguranju.... hvala ;)
 
Član
Prijavi se na Policijsku akademiju na Vracama, ceka da ga pozovu, ode na obuku 7 dana, onda izadje na par ispita i to je to.. Sve ukupno oko 1000KM cini mi se.I traje par mjeseci dok te pozovu, pa dok budu ispiti, i dok dobije licencu..

I da, imas licencu za fizicko i tehnicko osiguranje, posebno se polaze..
 
Član
Odes u Policijsku upravu,i tamo ti kazu koji dokumenti ti trebaju.Ides u dom zdravlja na ljekarsku provjeru.Ljekarsko uvjerenje kosta oko 115-120KM tako nekak..Kad skupis sve dokumente,to predas u policijsku upravu i onda cekas rijesenje i poziv.Ja sam cekao poziv vise od mjesec dana.
Na predavanja na akademiji ides 5 dana,,i 6-ti dan ides i polazes gadjanje.Ako polozis na gadjanju,onda ides kuci i kroz nekih 15-tak dana dolazis na pismeni.I ako i to polozis od prvi put,onda ti kazu kad mozes doci po certifikat tj licensu.I to se ceka nekih 10-15 dana..I nakon toga ides od agencije do agencije i apliciras i cekas poziv... :D
 
BHT Ovisnik
u nas svi idu u sarajevo,licenca kosta 300km i valjda tjedan dana to traje i onda mozes raditi...
u mene u firmu upravo dosao momak koji je 4 godine radio,uglavnom je užas za raditi,satnica ti je 3km,na mjesec mislim da moras odraditi 180sati fixno,posebno se naplacuje za veceri u diskoteci i sl.

uglavnom kaze placa mu je oko 500-550km dok izađe i 750km al tu kaze krv piša...

po meni nema debilnijeg posla,moras cijel dan k'o mazlum stojati il sjediti,eventualno ako koga od gazda znas pa te ubace na bolje mjesto,uglavnom nitko se ne hvali,nekada se tu zarađivalo,ovi sto cuvaju nasu firmu,nekada nalete do nas oko noćne kad pravimo pauzu,kazu da cijel dan radis,odes negdje na 5min kao da te cijeli dan nije bilo ako te ne uhvate na kameri il obilazenju,al eto to je prosjek neki u nas ovamo u svim agencijama 550km il vise malo ovisno kako te zakači
 
Član
sarajevo licenca kosta 300KM vadi se na vracama gore imas odlusati neka predavanja gluposti uglavnom za 7 dana se dobije i plata ti je fiksna za sve 540KM stim da uvijek izadjes vise utakmica koja, koncert placaju se od 30 do 50KM..na ambasadama je fiksno 180h sad ali moze se uvijek odraditi vise kad mijenjas nekog ali sve u svemu tesko..na ambasadama se radi 2 dana prva,2 druga, 2 treca smjena i 2 slobodan po 8h a banke normalno od 8 do 4..eto ukratko ako te jos sta zanima pitaj ja jedno vrijeme radio nema hajra od toga
 
Top