Puse ne puse

Puse ne puse

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imam problem,ventilator sto puse u kabinu zeza.Nekad hoce neka nece,kad upalim na brzinu 1 cuje se relej kako odradi,al nece da puse.I onda kad prebacim na brzinu 6 i upalim klimu onda puse,al sto je sad najtuznije nece ni kad klimu upalim.Motor sam remontovao stavio nove cetkice,al opet isto ako neko moze pomoci HVALA u naprijed.
 
Član
pogledaj mu masu,moze ga zezat masa,ako ti vec nekad hoce nekad nece,onda moze bit da ga masa zeza
 
Član
http://www.megaupload.com/?d=KAZ0K1VT
poslao sam ti fajl na ovu adresu. Nadam sa da ces se snaci. Ako bude trebalo neko objasnjenje, reci.
 
Član
zamjeni taj rele , on je za sve stepene protoka osim zadnjeg koji može raditi kad rele strada
 
Član
dule-p je napisao(la):
http://www.megaupload.com/?d=KAZ0K1VT
poslao sam ti fajl na ovu adresu. Nadam sa da ces se snaci. Ako bude trebalo neko objasnjenje, reci.

Druze tebi hvala al imam i ja autodatu,i nista nisam nasao tu da mi moze pomoci.

rinaldo je napisao(la):
zamjeni taj rele , on je za sve stepene protoka osim zadnjeg koji može raditi kad rele strada

Ma drug mjenjao sam rele,i opet isto.Danas sam se malo igrao sa instrumentom i ispitivao,dodje mi napon na tranzistore 12v.Al ne ide sa tranzistora...Pokusat cu naci odgovarajuce tranzistore pa zamjenit,ako ni to ne bude onda nezz stvarno sta dalje...
 
Član
Eeeeeeeee... da breee... Sad se setih. Pre 2-3 meseca sam radio 307-icu isti problem. Pogledaj na reostatu da se nisu buksne istopile pa prave njesra.
Mislim da ce ti 99% biti ovo..
 
Član
dule-p je napisao(la):
Eeeeeeeee... da breee... Sad se setih. Pre 2-3 meseca sam radio 307-icu isti problem. Pogledaj na reostatu da se nisu buksne istopile pa prave njesra.
Mislim da ce ti 99% biti ovo..

Skroz sam uklonio dzek na koli se steka reostat,znaci zice na njega direktno nalemio.I onda cudo opet isto,ne radi nisam nasao tranzistore...Njih cu da mjenjam pa cu vidjeti sta i kako...
 
Član
O kojim tranziztorima ti govoris? Ako ti je klima manuelna, onda nemas nikakvih tranziztora, e ako je digitalna to je nesto drugo. Na motordirektno dolazi struja sa osiguraca a masa odnosno "-" pol ti ide sa reostata, a na reostat sa prekidaca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top