Punto..

Punto..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav

Ne znam jel kvar, ali imam jedan problem i pomalo me zivcira.
Dok se auto zimi vozilo saltao sam bez problema, sad kad je doslo ljeto i toplo vrijeme na pocetku kad upalim auto i vozim jedno petnestak minuta salta se fino, posle toga saltanje je otezano ne ide vise onako glatko.
Bio sam kod Hote, rekao je da se trebaju sajle podmazat, to uradio medjutim nakon par dana opet isto. Da se vama nije sta slicno desavalo i dal' neko zna kako ovo otkloniti.

I da kad se upali auto, malo se cuje druk lezaj, kasnije nista.:icon_confused::icon_confused:
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Pozdrav

Ne znam jel kvar, ali imam jedan problem i pomalo me zivcira.
Dok se auto zimi vozilo saltao sam bez problema, sad kad je doslo ljeto i toplo vrijeme na pocetku kad upalim auto i vozim jedno petnestak minuta salta se fino, posle toga saltanje je otezano ne ide vise onako glatko.
Bio sam kod Hote, rekao je da se trebaju sajle podmazat, to uradio medjutim nakon par dana opet isto. Da se vama nije sta slicno desavalo i dal' neko zna kako ovo otkloniti.

I da kad se upali auto, malo se cuje druk lezaj, kasnije nista.:icon_confused::icon_confused:

i kod mene je slicno, nakon sto se auto ugrije, saltanje bude nekako "grublje". mislim da je to zbog rijetkog ulja u mjenjacu, koje je zimi bolje zato sto je hladinije, dok ljeti na velikoj vrucini bude rijetko. uskoro cu mijenjat i stavit malo gusce, mislim da ce to biti to... :icon_biggrin:
 
Član
meni je to bilo prije 15tak dana i promenio set kvacila i problem rijesen kod mene bila osla korpa i druk lezaj pa sam usput sve promenio
 
Član
veljo-p je napisao(la):
meni je to bilo prije 15tak dana i promenio set kvacila i problem rijesen kod mene bila osla korpa i druk lezaj pa sam usput sve promenio

znaci ne gine mi to da promjenim. Koliko tebi dosao taj set da promjenis??
Koliko to kosta i jesi li iz Sarajeva da preporucis nekog??

Nervira me uzas..a presao sam 107.000 km i nikad nije to mjenjano na autu...pa je valjda doslo vrijeme da se promjeni...:D
 
Član
kod nas je zamjena 100km al nije vazno dje mijenjo moj ti je savjet uzmi samo luk set ako si u mogucnosti
 
Član
nisam iz banja luke moj se set skuplji posto je ovo neka glupa verzija punta set kvacila me je kostao 290km a za obicnog 1.2 je bila 160km ali ja sam puno vozio od kada mi se tako culo vozio sam sigurno 40000km i tek onda mi se sjebao druk lezaj i korpa tak da je onda osla i lamela nesto je upalo i izgrebalo lamelu i nisam uopste mogao ubaciti u brzinu nego kada stisnem kvacilo onda jako nesto ronda i papuca kvacila jako trese ali ja da sam na tvom mjestu otisao bih kod majstora da prvo on pogleda sta je mozda i nije ovako zeznuto kod mene jer meni je rekao ovaj moj majstor da je normalno kod fiata da se nesto lagano cuje kada se pusti kvacilo pa sam pogledao kod druga i isto se lagano cuje a on nema problema sa tim a ipak misli da si mal;o presao da bi bio isti kvar kod mene jer ja sam presao 190000km evo ti slike pa vidi staa je ostalo od druk lezaja a evo i slika od lamele i korpe a da nisam ti rekao sta sam sve promenio ;)
set kvacila 190km
3 litre ulja 18km
viljuska kvacila 30km
sajla kvacila 30km
majstoru za ruke 100km
 
Član
Ok.
E sad u Sarajevu da mi preporucite majstora za Talijane. Znam za HOTU.. imal jos neki pouzdan??

Bio sam kod jednog prije zamalo da mi motor unisti, pogresno stavio zubcasti, zato me strah da idem kod svakog.

Al et sreca nije nista bilo, samo dihtung dekla bio otiso..itd..:icon_rolleyes:
 
Član
E ovako bio kod Hote. Kaze, sajle da treba podmazat od mjenjaca, no to je ucinio i opet se vratilo nakon dan dva. Onda mi kaze kako su mi u mjenjacu otisli neki lezajevai, ima ih 4 mislim i kostaju 300 KM. Kaze to se radi kad osjetis da ti je pedala kvacila otisla, tad promjenis usput i set kvacila i te lezajeve, sve ukupno 600 KM.. ojjj

:icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Ima'l gdje jos neki servis da se to provjeri ili neki strucan savjet. Ovo bas je malo previse, da to sve ode za predjenih 107.000 km ... :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
meni se cini da to sto ti hota rece je ono kao ne znam ni ja tacno sta je otislo al zamjenit cemo sve pa mora bit nesto od toga .....ili ti ga I CORAVA KOKA JEDNO ZRNO UBODE
 
Član
Na golfu 2 koji je presao 260.000 km dok ga nisam prodao nikad se to nije dogodilo. Sad s ovim 107.000 km sumnjam da je to.

Kao sto ti kazes, corava koka jedno zrno nadje.:icon_rolleyes::icon_question:
 
Član
ja ti jedino mogu reci ako nisi daleko naleti da ti to moj fadil vidi i on ti nece tako napamet reci
ev ti moj broj 061 271 021
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top