Punto - Servo ?

Punto - Servo ?

Vozdra raja,

znaci kao sto pise u naslovu imam problem sa servom u puntu. Proslu zimu sam isto imao problema sa njim , povremeno mi se upali lampica i ponekad se znalo desiti da otkaze servo i planirao sam to sanirati, i kako sam bio u nekim obavezama to se razvlacilo i ne uradim nista , i kako je doslo ljeto uopste nisam imao problema s tim nije se ni lampica palila niti je otkazivao.

U zadnje vrijeme prije ovih padavina mi je par puta otkazao , i onda sam morao stati ugasiti auto pa ponovo upaliti da bi volan dosao sebi.
Kako je ovo napadalo , ja uopste nisam vozao auto i upalio sam ga juce i upalila se i lampica odmah i servo je otkazao.
Danas sam se vozao i povremeno je otkazivao.

Eh sad mene zanima , znam da vas se dosta vjerovatno susretalo sa ovim problemom , da li moze biti do toga da na motoricu serva imam hladne lemove,pa da to pokusam sanirati privremeno , dok ne uzmem nov dio da budem rahat.

Lijep pozz :)
 
Član
to se i desava, upravo zbog hladnih lemova imas problema, 100km uzima majstor za popravak. Bas mi je ovaj drug pricao, on isao u Doboj kod nekog lika, on prelemio zice i to je to, nista drugo nije radio
 
Ja kako sam citao, moze biti i da akumulator pravi probleme, a isto tako i ti hladni lemovi, neko je spominjao da je 100 maraka popravak ;)
 
ArminM je napisao(la):
to se i desava, upravo zbog hladnih lemova imas problema, 100km uzima majstor za popravak. Bas mi je ovaj drug pricao, on isao u Doboj kod nekog lika, on prelemio zice i to je to, nista drugo nije radio

ma reko prvo da pitam da li je to sigurno jbg ne bih da bacim pare bezveze :)

@technoGeek ma ne znam druze sta da ti kazem , aku sam uzeo prosle godine nov , i juce sam ga morao upaliti na kleme ali je upalio na prvom okretanju , vozacu jos malo dok se aku ne dopuni a i dok se malo posavjetujem :)
 
Član
ma ako ti je otkazivao i prije, tj dok je aku bio 100% uredu onda znas sta ti je cinit:icon_biggrin:
 
ArminM je napisao(la):
ma ako ti je otkazivao i prije, tj dok je aku bio 100% uredu onda znas sta ti je cinit:icon_biggrin:

pa kazem ti nije me zezao dok ove hladnoce nisu pocele,vjerovatno je i aku poceo slabiti , pa i ovo sa njim , al evo ide toplije vrijeme , pa cemo vidjeti...ako bude i dalje zezao ne gine mu reparacija :D
 
Član
moze ga i struja zezat, kod ovog je mog druga nakon reparacije samo par puta upalio lampicu i prestao da radi, kazu da nije bas dugotrajan taj popravak, al et, sto se mora mora se
 
ArminM je napisao(la):
moze ga i struja zezat, kod ovog je mog druga nakon reparacije samo par puta upalio lampicu i prestao da radi, kazu da nije bas dugotrajan taj popravak, al et, sto se mora mora se

ma jasta , al hajde zadovoljan sam jbg , do sad je slusao :) mora se nekad nesto i zamjeniti :)
 
Član
Ja sam taj problem imao na svom Puntu , kad se pohvata led po elementima upravljanja ,servo znao otkazivati, ugasiš , upališ i sve ok.
Znači to se događalo kad je jako vlažno (snijeg) i veoma hladno ,
Ali ja mislim da je to sve ok , i da je to što se ugasi , zaštita el. motora serva , jer kad zalede sklopovi el. motor bude preopterćen , pa da nebi izgorio , jednostavno ga isključi.
To je bar moje razmišljanje , jer da je neki problem dešavalo bi se i kad otopli.
 
djordjep je napisao(la):
Ja sam taj problem imao na svom Puntu , kad se pohvata led po elementima upravljanja ,servo znao otkazivati, ugasiš , upališ i sve ok.
Znači to se događalo kad je jako vlažno (snijeg) i veoma hladno ,
Ali ja mislim da je to sve ok , i da je to što se ugasi , zaštita el. motora serva , jer kad zalede sklopovi el. motor bude preopterćen , pa da nebi izgorio , jednostavno ga isključi.
To je bar moje razmišljanje , jer da je neki problem dešavalo bi se i kad otopli.

Pa i ja sam istog misljenja , zato i cekam da malo otopli da vidim kako ce se ponasati :)
 
Član
Akumulator ako nije do njega onda je do motorica to kad se jednom popravi nema vise da otkaze ja sam na dva auta pravio i na oba sve radi ni da je blicnula lampica a kamoli da otkaze.
Kako ces znati dali je crko kad upalis auto ako radi servo onda je ispravan samo kontakti ako neradi crko je.
Malo je nezgodno odvrnuti neke sarafe tj 1 komad isto tako treba ga podmazati.
Sretno ako budes po ovoj zimi radio nije prekomplicirano ali se moras saginjati pa nadam se da nemas stomak poveci:D a drage volje ce ti majstori za to uzeti 100-150km i za njih je to crklo;)
 
raymo je napisao(la):
Akumulator ako nije do njega onda je do motorica to kad se jednom popravi nema vise da otkaze ja sam na dva auta pravio i na oba sve radi ni da je blicnula lampica a kamoli da otkaze.
Kako ces znati dali je crko kad upalis auto ako radi servo onda je ispravan samo kontakti ako neradi crko je.
Malo je nezgodno odvrnuti neke sarafe tj 1 komad isto tako treba ga podmazati.
Sretno ako budes po ovoj zimi radio nije prekomplicirano ali se moras saginjati pa nadam se da nemas stomak poveci:D a drage volje ce ti majstori za to uzeti 100-150km i za njih je to crklo;)

ma 100 - 150km mi je bukvalno sica , jer su mi u servisu trazili 980km samo za dio :)
Vidjecu u ovo par dana , pa cu napisati u ovoj temi kako se ponasa :)
 
Danas negdje oko 11 : 40h sam upalio auto i nedugo nakon toga mi je otkazao servo.
Otisao sam do faxa, parkirao se , zavrsio obaveze na faxu i kad sam upalio auto nakon nekih sat - sat i po nije mi bila upaljena lampica niti je servo otkazao.

Dosao sam do Vogosce i vozao se malo da vidim jel sve okej , i nije mi se nikako palio :)

Znaci ipak kontakti ?
 
Može bit i ovim redom provjeraji:

1. acu - prvo njega dobro provjeri ili
2. pritisak u gumama - hoće i od tog kao i ako su felšave ili
3. motorić ili
4. u najgorem slučaju senzor centrale velona koji je skup ko vrag

I sam vozim punta 1.2, 8v, 2003., zasad neureklo se - sluša ko sat, al sam se mnoge stvari informisao na srbijanskom fiatforumu što i tebi preporučujem (zlu ne trebalo hehe)http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?act=idx
 
Član
Ma 500km da je iz ovlastenog servisa je puno cuj 980km pa to je po meni porez na budale a ko se ne razumije i popusi foru pa da toliko novaca da si mi blize ja bi ti to napravio imas na ovom srbskom forumu kako da sam ga napravis;) a dio polovan od 75km do 150km max jer nisu isti za sve ima sa dvije i tri zice ali i taj se moze pokvariti jer je polovan ako ti nije spao brisac ocekuj:D;)
 
Top