punto MK2 i crkavanje sijalica kratkog svjetla

punto MK2 i crkavanje sijalica kratkog svjetla

Član
svako mjesec dva dana crkne jedna sijalica
lijeva do sada crkavala 3 puta
desna 1

ja mislim da je u njemu H7
kupovao i one pijacarke i one bolje od 30KM isto sranje
negdje ga struja jebe

sta bi moglo biti problem ?
da li bi ugradnja xenona rijesila problem ?
 
Član
to stoji da kod Punta masovno crkavaju sijalice, narucito jos sad kako se vozi stalno pod svjetlima

htio sam predloziti da zamjenis u servisu, traju poprilicno duze al ti rece da si uzimao i skuplje sijalice te da i pored toga crkavaju... vjerovatno je neki tehnicki problem, pogledaj malo kod elektricara i ako on ustanovi da je sve ok, stavi xenon i da skratis sebi muke na duze staze.
 
Član
pregledaj da nemas negdi spoj.a punto ima manu da vlaze farovi pa moze i to bit.pogledaj ima li vlage u farovima
 
Član
Može biti do vlage,ali je isto moguće da je do sijalica koje nisu dobre kvalitete.Na škodi fabiji nam kući isto stalno crkavaju sijalice,dok su tvorničke trajale godinama.Iako na škodi crkavaju i sijalice na zadnjim štopkama,isto dosta često...Ili kupi skuplje ili stalno mjenjaj te jeftine
 
Član
farovi su dobri
majstor je gledao i rekao je da zbog cesceg gasenja auta pod svjetlima hoce crknuti sijalice ( sestra vozi punta pa joj se zna desiti da joj se ugasi )

da li bi to smetalo xenonu ?
 
Član
Misliš stavljati cijeli sklop xenona koji je jako skup ili samo xenon sijalice s kojima dobivaš skoro pa ništa?

Mislim da cijelom sklopu ne smeta.Nebi trebalo smetat ni običnim sijalicama,meni su na svim mojim autima sijalice rijetko crkavale iako mi se znalo x puta desiti da mi ostanu goriti na ugašeno auto.

Mislim da je problem kod novih auta taj da imaju jake sustave(zbog mnogo elektronike,klime,el. podizači...),te naše sijalice Ž kvalitete crkavaju zbog velikog napona;)
 
Član
razmisljam da stavim xenon set
ovi sto ih ima po 150KM


ili neku preporuku za neke bojlje sijalice
koje?
 
Član
i u mene su H7, često crkavale,,, davao sam i po 10KM za jednu, ali džabe,, dok otac nije donio sa posla neke sijelice, em ne crkaju, em bolje svijetle;) mogu ti provjeriti mark i to, imam jednu rez. u auto;)
 
Član
aj provjeri molim te pa javi ovde
da probam
nervira me

jos se napatim mjenjajuci
moram onu kutiju od osiguraca i struje odvrtati da rukom mogu prici faru
 
Član
i meni je na bravu isti problem bio.. savjet.. kad palis auto..ugasi svjetla jer 100% palis a svjetla upaljena na prekidacu.. das kontakt upale se i kad zaverglas pregori ti.. ja sam sto sijalica promijenio dok nisam skontao da trebam upaliti auto bez upaljenog svjetla..
:D:D:D svjetla :D:D:D citam jedno 100x ovo "svjetla" neobicno mi nekako izgovorit:D:D pobudalio:D:D:D:D
 
Član
meni nikako ne ide u glavu sto palite auto sa upaljenim svjetlima. valjda se prvo upali auto pa onda svjetla. sta ste ucili na obuci, ili jos niste u stanju da zapamtite da ste obavezni da palite svjetla po danu pa ostavite prekidac na upaljeno.

pri verglanju oslobodi se velika struja koju sijalice najcesce ne mogu da izdrze i zbog toga stalno i crkaju sijalice. moj savjet ti je da to vise ne radis i da pojacas masu na sijalicama. ja sam prije 3 mjeseca radio jednog punto-a sa istim problemom i evo do dan danas mu ni jedna sijalica nije crkla (obicne su sijalice sa pijace).
 
Član
Ja sam rijesio se tog problema otkako sam ugradio xenone, svake sedmice dvije sijalice sam mijenjao...
ev godina dana sa jednim setom xenona, nije nista crklo, da nece da upali....i naravno bolje se vidi....
 
Top