Punto - Dobosi - Problem

Punto - Dobosi - Problem

Eh ovako raja imam jedan problem. Hocu da stavim celicare na punta , a imaju kao neki "siljci" na dobosima i onda moram traziti felge koje pored rupa za sarafe imaju i te rupe , postoji li mogucnost da se ti "siljci" izvade da mogu staviti normalne celicare.
I jos jedno pitanje koje celicare mi odgovaraju , mogu li mi od VW , Opela , Renoa , znam da se mora gledati centralna rupa , al kad laici prodaju felge pa ne znaju koji im je promjer , onda mi je lakse ovako se orijentisati :)
 
Član
Mozes odvrnuti, 10-ka kljuc i odvrni. ne mogu ni od jednog auta osim od fiata, jer su celicne felge u pitanju 4x98 raspon rupa ;) mogu ti i od alfe s tim sto alfa ima manji et pa ce ti biti felge izbacenije malo nego originalne fiatove ;)
 
Za te šiljke nije problem oni ti drze dobose nego odvrni ih i nadji obicni vijak s maticom na sebi i zavrni ih na mjesta gdje su bili siljci
Ako te zanimaju čelicare felge metar u ruke i sebi mjeris raspon izmedju rupa i trazis sam sebi sta ti pase a ne da pitas imateli to i to jer ako oni traze uvijek je skuplje ;)
 
Brum Brum je napisao(la):
Mozes odvrnuti, 10-ka kljuc i odvrni. ne mogu ni od jednog auta osim od fiata, jer su celicne felge u pitanju 4x98 raspon rupa ;) mogu ti i od alfe s tim sto alfa ima manji et pa ce ti biti felge izbacenije malo nego originalne fiatove ;)

ma svejedno mi je hoce li biti izbacene ili nece , polomih se ne mogu da nadjem odgovarajuce felge , majku mu , ko da trazim nemoguce stvari...
 
Član
imas na piku tonu felgi sa 4x98 rasponom ;) od 20 - 30km po felgi ;) ako hoces jeftino 14-ke alu felge, javi imaju originalne 4x98 od fiat punta 1.4 gt turbo modela, antracit siva boja ;) felge su ekstra, mislim oko 150km za 4 felge ;:)

061/537-432
 
Brum Brum je napisao(la):
imas na piku tonu felgi sa 4x98 rasponom ;) od 20 - 30km po felgi ;) ako hoces jeftino 14-ke alu felge, javi imaju originalne 4x98 od fiat punta 1.4 gt turbo modela, antracit siva boja ;) felge su ekstra, mislim oko 150km za 4 felge ;:)

061/537-432
nadjoh bas te , na piku , jesu li to tvoje ?

ove ? http://www.pik.ba/artikal/4239160/alu-felge/


i da na njih bi isle zimske gume , vjerovatno balonjare , koja im je sirina :)
 
Član
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
Brum Brum je napisao(la):
imas na piku tonu felgi sa 4x98 rasponom ;) od 20 - 30km po felgi ;) ako hoces jeftino 14-ke alu felge, javi imaju originalne 4x98 od fiat punta 1.4 gt turbo modela, antracit siva boja ;) felge su ekstra, mislim oko 150km za 4 felge ;:)

061/537-432
nadjoh bas te , na piku , jesu li to tvoje ?

ove ? http://www.pik.ba/artikal/4239160/alu-felge/


i da na njih bi isle zimske gume , vjerovatno balonjare , koja im je sirina :)

jesu, sad su kod covjeka sto je uzeo punta od mene, imas broj u oglasu, felge su ravne 100%, gume nisu cemu ali eto mogu posluziti. sirina je 5.5J ;)
 
Član
Ma sta ti smetaju siljci, skini ih, pa nisu kociona crijeva neko obicni sarafcic koji drzi da ti se dobos ne okrece pri postavljanju felge ;)
 
ma nista onda cu ih skinuti , ima rucna a ima i nozna da drze hahahah :D :D

cuo sam se s covjekom , reko mi je da si ga zvao , svaka cast :) ja sutra ili danas odoh da ih vidim i najvjerovatnije uzmem ukoliko uspijem dici kesh :)
 
Član
I puntove orginalne imaju rupe za siljke mogu se skidati nemaju bas neke veze na vecinu alu felgi pasu sa siljcima:cool:
 
Član
Nema na cemu, ipak si dobio alu felge po cijeni celicnih, a ne mogu se porediti po izgledu ;) meni auto ipak ljepse na alu felgama sto je i normalno, );)
 
Brum Brum je napisao(la):
Nema na cemu, ipak si dobio alu felge po cijeni celicnih, a ne mogu se porediti po izgledu ;) meni auto ipak ljepse na alu felgama sto je i normalno, );)

Malo je reci da sam dobro prosao , jos sam i gume jeftino nabavio , tako da sam prosao jeftinije nego sam planirao sa celicnim :)
 
Top