Pug 307,par pitanja:

Pug 307,par pitanja:

Član
E kolege nadam se da ce mi neko moc pomoci ili dati neku sugestiju. Imam par pitanja u vezi mog puga 2.0hdi 66kw, kao prvo interesuje me koja im je radna temp. jer kod mene nikad ne dostigne 90c, max 85c i dosta vremena mu treab da dostigne i tih 85c? Pa neznam dali da mjenjam termostat radi toga..
Drugo, kada vozim recimo u 4 brzini 80km/h i stisnem gas cuje se kao strujanje zraka kao da uvlaci(znam da treba da uvlaci) ali dali se smije cuti, na autu imam K&N filter ako i to ima veze, a na leru nema tog sistanja? A cuje se u svim stepenima prenosa, a pocena na oko 2000obr(kad se turbina upali).
I trece:d stari prosle godine udario u ivicnjak desnim tockom, i ima malo lufta kad ga mrdam lijevo desno rukama, a kugle, krajnice, sve ok, jel moguce da je luft na onoj sponi sto ide na letvu volana i dali se ona moze promjeniti sama ili ide neki komplet ili sta vec...
Unaprijed hvala!
pozdrav
 
Član
Prvo pitanje :) ako ne dize radnu temeraturu tj. kazaljka se ne dize na pola to je vecinom zbog termostata, ali dizel motor dize puno, puno sporije temepraturu od benzin motora, zato ako ti ni u voznji ne digne nikad na pola onda ti je najvjerovatnije do termostata.
Pitanje 2 :) To ti se cuje najverovatnije kako uvlaci zrak zbog sportskog filtera i to je sasvim normalno, Cuje ti se ono kao da "sssssss" , a to je zbog otvorenog filtera i turbine :)
Pitanje 3 :) Ako ti nema lufta ni krajnica, ni spona volana onda moze to biti ako ima lufta letva volana, to mozes pogledati kad dignes na dizalicu i smotas puni i uhvatis za letvu i giras je gore-dole i lijevo-desno ako osjetis luft onda je to to, a ako ga ne osjetis onda malo bolje pregledaj krajnicu i sponu volana (sto ide sa letve na krajnicu)

Nadam se da sam pomogao :cool:
 
Član
Hvala puno na odgovorima druze:D a sto se tice filtera, panel je nije gljiva,a upravo je taj svuk sssssssss hehe..
 
sto se tice prvog pitanja, moj jaran ima istog pezoa ni kod njega nikad ne dolazi na 90 stepeni, uvjek je tu oko osamdeset. tako da nevjerujem da moras ista mjenjat, mozda je to tako kod tih pezoa. toliko od mene, na ostalo ti neznam odgovorit. ja mislim da se nebi trebao brinuti oko te temperature
 
Član
ma strah me malo, kad je zima,snijeg vecinom je prva-druga, a nemogu ja cekad 2 sata da se on ugrije na 80-tak stepeni,posije 7-8kilom.nabije tu temp..
 

MTR

Član
kod 2,0 HDi motora prvo paljenje i dizanje temperature ide do 95 stepeni , termostat otvara i spusta na 85 sto je normalno , onda u drugom ciklusu dize do 92 i tako stalno .Sve preko 95 ( znaci malo kazaljka u desno ) ne valja . Drug neko ti je ostavio otvoren termostat , zato ti sporo dize temperaturu .
to sto tu uvlaci zrak u 4 na 80 , nisi u ispravnoj brzini u mjenjacu za ubrzanje , vuces zrak i gorivo bez veze a nemas efekta
 
Član
MTR je napisao(la):
kod 2,0 HDi motora prvo paljenje i dizanje temperature ide do 95 stepeni , termostat otvara i spusta na 85 sto je normalno , onda u drugom ciklusu dize do 92 i tako stalno .Sve preko 95 ( znaci malo kazaljka u desno ) ne valja . Drug neko ti je ostavio otvoren termostat , zato ti sporo dize temperaturu .
to sto tu uvlaci zrak u 4 na 80 , nisi u ispravnoj brzini u mjenjacu za ubrzanje , vuces zrak i gorivo bez veze a nemas efekta
hvala na odg. a sto se tice tog zraka, to sam samo naveo primjer 4 bzina, u bilo kojoj brzini recimo u u 2-ugoj na 60 se cuje isto itd..., uvjek sisiti samo ne na leru ..
 

MTR

Član
Osim ako zbog KN-ovog jaceg okvira nisi dobro postavio poklopac ( pregledaj dobro da li svi rubovi sjede kako treba ) , pa da tako cudno sisiti , inace ne smije tako
 
Član
hvala vam na odogovirima, a da ne otvaram novu temu, zna li neko kako da ustanovim dali mi je lezaj amortizera dobar, posto vec sam spominjao gore da imam lufta na desnom tocku i kada vozim po makadamu lupka pravo desni tocak.. e sad to lupkanje i luft(mada nisam 100% siguran) su nastali kad je otac udario u ivicnjak radi gospode koja ulijece u makazice..
 
Član
Zbog lezaja amortizera koji se nalazi gore ti ne moze imati lufta tocak. Moze imati lufta gore,dole i kad ides po makadamu da cujes tuplje udarce. Mozes ga ispitati tako da dignes na dizalicu i uzmes tocak i probas ga gurati prema gore, ako seta gore dole onda trebas zamijenuti gornji lezaj tj. ne znam kako je kod puga ali to je to...
 
Top