PS Challenge 3 - radovi,misljenja pa ocjene...

PS Challenge 3 - radovi,misljenja pa ocjene...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ryu

Član
Original:
originalfb8.jpg

High res:
http://www.autowp.ru/pictures/opel/astra/autowp.ru_opel_astra_gtc_turbo_4.jpg

evo radova od onih koji su poslali...
i da napomenem nesto prije svega:
Glasate po sistemu kao na proslom 10-prvo mjesto,9-drugo,8-trece itd...a sad ono bitnije,napisite neko obrazlozenje zasto ste tako glasali,sta vam se svidja na kojem radu,sta ne,greske naravno jer su najbitnije i najvise ce pomoc v-tuneru u daljnjem radu...
a i zbog jaranskog glasanja,jaranu 10 nek ne valja rad...

sandy_mo:
opelastraracetuningbysanr7.jpg




faya_m5:
opelastragtc800yn6fayacr5.jpg




Ryu:
opelastragtcprojectryuqt8.jpg




BoosT666:
astrabyboost8x6ia5.jpg




cico_mevle:
astrabycico8x6yp4.jpg




fast..tuning20:
astrabyfasttuning8x6cz5.jpg




allroad:
astrabyallroad8x6id4.jpg





i da napomenem jos jednom:
napisite komentar za svaki rad,da se zna sto ste tako glasali !!!

GLASAJTE
 
Član
posto ja neam veze... sa ovim... samo cu reci da su neki radovi do jaja... ponajbolji koje sam vidio ovdje... ikad :cool:
 
Član
sandy_mo
+ ideja super
+ odabir podloge i boja na autu n1
+ svidja mi se i ovaj prekrivac preko fara
+ front bumper jako dobar ako nije c/p

- ne svidja mi se kako si odradio prozore
- roof usisnik nekako mal izgleda
- prednja felga zajedno sa gumom ? whaat da fuck ?
- nije mi jasno kako se moze vidjeti sjena ispod ovih trakica na farovima :S
- ovaj pokusaj umjesto zadnje karambolke nije fino ispalo

faya_m5
rad preeeeeejednostavan..puno bi bolje izgledalo bez lens flare i carbon retrovizora...puno puno..al opet..ne mogu da vjerujem da ti ovako jednostavno uradis :/

ryu
+ na nivou zadatka
+ obrve, stripes preko farova
+ front bumper jako dobar
+ usisnici i side skirt n1

- podloga vec vidjena na par radova :/
- felge nisu fino uklopljene + kontrast felgi i guma nije pogodjen
- jos jedan detalj ehm..na prednjem bumperu stari otvor gdje su maglenke boja nije ista kao i na ovim dodatcima..malo ovaj dio baca na plavkasto

BoosT666:
+ trud..mada je ovo nest na brzinu sve :S
+ pokusaj za obrve

- makaze makaze makaze :(
- low res felge
- karambolka je copy paste sa smudgeom si sjebo
- boja za ovo auto je OFF
- antena

cico_mevle
hmm..dosta toga uradjeno al cekam HR !

fast..tuning20
+ na prvi pogled rad izgleda jako dobro (al sjeba te HR)
+ sa ovim farovima izgleda zahebano pravo

- okvir vrata nije uskladjen sa prozorom..tj stub B se ne poklapa sa oblikom vrata
- retrovizor wtf ?
- sjenu makazama rezo
- ispod vecine decalsa imas stare podloge
- dim nerealan
- zadnja guma preeetanka
- znak opel flip horizontal !

allroad
a ja mislio faya premalo modifikacija uradio :( retrovizor off prevelik..svidja mi se izvedba front bumpera..felge su okeee..al fkt trebao si bar jos spustit i promijenit podlogu..i da sta ova antena radi na krovu ? :'(
 
sandy_mo
:icon_eek:
jako dobar rad mada nije nimalo realan ali je;);)
ideja dobra ovaj prekrivac preko fara mi se svidja sve u svemu dobar rad


faya_m5
:icon_eek:
realan rad jako dobar

Ryu
:icon_eek:
takodje realan rad i jako dobar
jest da malo hauba ne ide na realnost

BoosT666:

:icon_eek:
imas mnogo greski
boja prejaka
previse produzeni spojleri mozes orat njima

mada je ideja predobra samo malo truda


cico mevle

:icon_eek:

red je do jaja;)




allroad:
:icon_eek:

rad dobar realan

al uvjek sto sam primjetio da bois auto u bjelo
za mene onom golfu ni ovoj astri ne stoji
probaj malo neka druge boje:):)
dobra idjea


fast..tuning20

najbolji rad
:lol::lol::lol::lol:

kad more onaj kadet sa dva motora sto nebi mogla i astra gtc
 
Član
cico_mevle - 10
da ima jos promijenjene felge, bio bi bez greske ijedne...svaka cast care, prelijepo ispalo...jedino jos eto, ovaj tribal mi se ne svidja...:)

Ryu - 9
lijep rad, jako kvalitetan...ne vidim puno gresaka, bas uradjeno po PS-u...pomalo previse usisnika za moj ukus, al haj...;)

sandy_mo - 8
rad je kvalitetan dosta, bez nekih velikih gresaka, al eto, ne svidja mi se ovaj race style na astri, tako da ide 8 bodova :)

fast..tuning20 - 7
svidja mi se ideja, al sad astra sa zadnjim pogonom, ne ide bas (moguce, al ne vidim svrhu)...dalje, ima nekih gresaka, tipa onih stakala, naopak opelov znak, nisi najbolje ove reklame obradio (vidi se crvena boja ispod) i malo mutni tockovi...

BoosT666 - 6
nerealno...sjene izgubljene skroz, kako si mijenjao boju...preostri rubovi, zadnja felga mutna, reklama ona NOS bezze, ne ide uz auto...

allroad - 5
skoro da nisi nista ni radio...visoka ostala...

*ocijenio sam sad, jer necu mijenjati misljenje za cico_mevle-a, jer mi se rad svidja...

@knoxville: ma kao prvo, nisam imo bas nekog vremena, a i ne volim nerealne stvari...tako da sam uradio da lijepo i jednostavno izgleda, bas onako, kako bi se moglo uradit u realnosti...
 

Ryu

Član
sandy_mo:
+ideja za 10 ;) svaka cast;realizacija ne zaostaje puno za idejom
-sjenu ispod auta u buduce pravi malo ostriju ovako dodje ko dim
-ovaj branik i prag sa holdena sam do sad vidio na milion radova,trebo si ga barem modifikovat da ne bude ovakav...

faya_m5:
+u tvom stilu,jednostavno,cisto,realno
-carbon se moze bolje odradit,da realnije izgleda,boja prejaka,svjetla nisi trebo palit...

BoosT666:
+dobra ideja,da si auto ostavio bijelo bilo bi puno bolje...
-boja ne stoji,prejaka je,sve kruzeno makazama tupim,felge skinute sa slike niske rezolucije...ali pocetnik si,popravice se to sve vremenom,reko sam i sam cu ti pomoc

cico_mevle: (prema ovome sto se vidi na 800x600)
+jedino sto mi se svidja na radu je karambolka
-povecanje standardnih felgi ih nece uljepsat,ruzne su i dalje
-boja podloge i auta nikako ne idu zajedno
-ovaj usisnik kod zadnjeg tocka mi izgleda ko iz nfs undergrounda,spojler nekako ne stoji...

fast..tuning20:
+ideja dobra,da nema ove slike high res ovo bi bilo za komentar "auuuu" ;)
+dobar bad look na farovima
-kruzenje (sjena,naljepnice pogotovo) ima jos nekih greskica,al sve ce se to vremenom popravit
+odlican napredak u odnosu na golfa

allroad:
+tvoj stil,kolko si dugo radio dobar je ;)
-premalo radjeno ;)
-felge su nekako cudno,ko u sephia tonu...trebas na svoj stil tuninga dodat bar jos malo prerada i truda i bice to xtra...

a sad ocjene...neke ce spasit moj sistem davanja bodova ;) ne bodujem po broju gresaka...

10 - fast..tuning20 - znaci ovo ti je najvise zbog truda i toga sto si se dosta popravio od golfa...da tako dalje i nastavis
9 - sandy_mo - mogu se trazit sad greske neke (ne valja prozor il tako nesto,al sto bi)
8 - cico_mevle (iako mi se ne svidja rad,trud je tu)
7 - faya
6 - allroad
5 - BoosT666
 
Član
sandy - 10
+ odlicna ideja, realizacija na nivou, neuobicajene prerade
- negdje toony, imas dosta burn tool-a :D

ryu - 9
+ prilicno realno, fino se uklopio na pozadinu
- vidi ti se stara pozadina kroz prozor, refleksije sa strane nisu bas sjele, mogao si bolje uraditi usis na haubi

cico - 8
+ fina ideja, odlican body kit
- boja pretamna u odnosu na pozadinu, nisu ti bas uspjele refleksije na haubi, toony crni dijelovi

fast - 7
+ fina ideja, dobre felge, fino uklopljeno
- boja i nije nesto ukomponovana i odskace od pozadine, auto i nije bas legao na pozadinu, previse naljepnica za moj ukus (al izgleda da tako treba), imas razlicita sjedista unutra :D

faya - 6
+ fino uklopljeno, solidna realizacija, fino sjeo na pozadinu
- malo promjena, prejaka boja za ovu pozadinu, nerealno napravljena svjetla, pretamna stakla sa strane

allroad - 5
+ realno, fina promjena boje
- malo promjena, felge su skroz nerealne, trebao si jos spustiti naprijed

boost - 4
+ pokusao si nesto, nije bas uspjelo al nastavi raditi i naucit ces :D
- skroz nedefinisan body kit, boja nemoguca :D, jako lose izrezano, felge mutne..
 
Super Moderator
ryu - 10
svidja mi se rad u kompletu tako da nemam zamjerki ;)


sandy - 9
nerealan rad ali dobar uz dosta truda... ne svidjaju mi se stakla al eto :)


faya_m5 - 8
ne volim velike promjene tako da je tvoj rad fin samo da je jos u ljepsoj boji i da svjetla nisi palio ;)


cico_mevle - 7
kvalitetan rad i dobro uradjen samo nije moj stil ne volim kad auto ovako izgleda... nemam neke zamjerke ;)


fast....tuning - 6
opet zamucen rad na par mjesta i neke stvari nisu dobro uklopljene al zanimljiv rad i dobro drifta :)


BoosT666
ako cemo iskreno rad je sav herav i mutan... gdje si vidio ovolike spojlere i pragove da struzu po podu... nerealan i boja odudara
 
evo pregledo sam slike i ovako prvo objasnjenja:

sandy

ideja je predobra al jedino sto mi se svidja na radu jest branik i prag na ostalo je veoma malo ulozeno truda i skroz lose zaokruzivanjem laso toolom il sta vec koristis usis na krovu odbija kao da je samo paste bez prerade
zadnji branik mislim kako si skino branik ovo si lose ostavio jer isto nacrtano u paintu da je, stakla lose odradjena a felge nemaju isti ugao svjetlosti

fast

fast me je iznenadio s ovim radom svaka cast s sad greske
mutno kod spoja spoilera i auta previse, na zadnjoj gumi ti je ostalo nesto narandjasto valjda od blatobrana neznam, sjena na usisu bocnom lose odradjena bode u oci, pozadina kroz staklo bi trebala bit tamnija a ne svjetlija s obzirom da imas i sajbu i bocno staklo a sajba je kolko vidim malkice zatamnjena fabricki. ova zeleno crvena naljepnica je skroz lose pristala mislim ne stoji nikako na ovo auto i ako mozes samo ovo je medju nama odkud si uzeo ovaj znak mislim ideju i ovaj prednji usis mislim unutrasnjost usisa na braniku. ah da jos nesto lose iskruzene naljepnice

ryu
prvo si uzeo moju ideju s golfa 4 za farove al to nema veze:lol::icon_smile:

nema puno prerada al dobar rad greska na prozoru pozadina ostala stara jer prati liniju oblaka i trebaju se malo vidjeti nista puno al cisto. branik preradjen s orginala na orginal s lajsnom heh:lol:
sve u svemu dobro je i cisto to cijenim

damir

nema puno prepravki malo boja je drecava i puno se istice od pozadine. sam da mi je bilo te tvoje felge negdje nac da i ja stavim sebi pa da ih preradim ja nisam mogo nac odgovarajuce felge. i umalo nezaboravih ovaj retrovizor lose odradjen nema refleksija. pogledaj prave dijelove napravljene od fibera.

allroad

i ja sam primjetio da volis bijelu boju al vjeruj slabo se vide prerade. sam cu ovo rec malo prerada i felge nisu iste mislim guma zadnja je deblja na osnovu prednje.vidi sam skontat ces

Boost666

losi blatobrani, gdje guma para za blatobrane? obrve lose odradjene dje su sjene? i prednji branik je super al srednji usis pretaman lose bijenje ai kruzenje i uklapanje

a sad objasnjenje za moj rad po prvi put od mene:
kod mene je na kompu namjesten neki contrast svijetal i on mi godi ocima a kod vas je drugaciji tamniji pa izgleda drugacije to sam se uvjerio u internet clubu pa boja je bila malko svjetlija i prihvatljivija za podlogu auta.prednji branik sam naso na jednoj stranici samo bodi kitovi znaci orginal je al je bila slika veoma mala pa sam ga skroz nanovo prebrusho.prag takodje prebrusho od donora su samo angle ayes i ic koji mi je troza dao i spoiler zadnji ostalo je sve vjerujte brush. i ovaj usis ko rece da je ko iz nfs to je zbog ovih refleksija pa izgleda ko da je nacrtan. tarik mozes li mi objasnit malo detaljnije sto mi refleksije na haubi na valjaju jer stavi ti auto u ovoj pozi u ovakvu garazu pa ces vidjet probo sam pravo gledat i ovako je od pixela do pixela ak mote do detalja da mi objasnis ipak ti mnogo bolje radis.
a felge nisam mogo nac odgovarajuce pa sam sam ove poveco.

i gdje je noxville nije poslo jel


ocjene

10 ryu
9 fast
8 sandy
7 faya
6 boost666
5 allroad
eto to je to ja mislim da sam pravedno ocjenio s obzirom na prerade i kvalitet samih prerada:icon_smile:;)

svaka cast svima cestitam
 
Član
kao prvo, prema dosadasnjim komentarima...vidim da haman mnogi ovdje (ne svi) cijene broj prerada, nego kvalitet...ja sam sad mogo nabacat dijelova, i da moj znaci bude ispred nekog drugog...
ja ne kazem da sam nesto puno uradio, al promjena maske, prednjeg branika, praga, prosirivanje rubova blatobrana, felge, boja, uklanjanje zmigavca, spustanje auta, zatamnjenje, karbon (mozda nerealan, al je promjena), podloga...itd...sta su to neki drugi puno vise uradili...
nema veze za ovaj rad, al zelim da malo bolje gledate ubuduce...
 
izgleda da se neki ljute:lol:


eo trenutni rezultata

1:sandy
2:ryu
3:cico_mevle
4:fast..tuning20
5:faya_m5
6:allroad
7:boost666

4:::::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry::icon_cry:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top