Profesionalno odradjeni projekti/Idemo dalje Golf mk1 AWD R32 bi-turbo

Profesionalno odradjeni projekti/Idemo dalje Golf mk1 AWD R32 bi-turbo

Početnik
Ja detaljnije i bolje projekte nisam gledao.Ulozen ogroman trud,zalaganje,pozrtvovanost i naravno novci.Takodje skoro citave projekte su momci odradili svojim rukama sto projektima daje posebnu draz.


Naime jedan projekat je mid engine golf 2.Koji se radi za nesto poput kruznih uutrka.Body kit je na fazon DTM auta i prvi put da mi se to svidja na golfu 2
Evo link i vjerujte ja sam 2 dana provao zalijepljen za stolicu prelisatvajuci i citajuci svaki moguci post i komentar.U ovakvim projektima se moze naci prava inspiracija:

Mid engine golf 2

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3277830-Golf-mk2-16vT-Mid-Engine-RWD-Race-car-build

Drugi projekat je takodje golf 2 ali sa uzduzno montiranim 2.2 T motorom iz audia.
Projekat se radi u engleskoj

http://www.s2forum.com/forum/showthread.php?t=19402

Samo bi vas zamolio da prije nego sto komentarisete jedan od ova dva projekta da ih prvo detaljno pregledate jer tek tada ce te moci dati prave zakljucke.
 
Član
RE: 2 opasno dobra projekta/linkovi

fakat se vidi da je mnooogo truda ovdje trebalo, ovaj drugi golf i projekat mi je dobar, a ovaj prvi ... tacnije vanjski izgled auta mi je najblaze receno katastrofalan
 
Član
RE: 2 opasno dobra projekta/linkovi

nisam pretjerano citao jer bi mi trebalo 2 dana da sve pregledam , nisam lud:D

impresioniran sam s oba , posebno ovaj 'dtm golf fwd' strasno koliko truda i rada, koliko posvecenosti najsitnijim detaljima, koliko ideja, i sve to na kraju izgleda savrseno, kao da ga je cijeli tim pripremao za neko veliko takmicenje....

svaka cast za temu, mogla bi se jedna otvoriti za sve projekte , pa ko nadje neki slican ovom da stavi da pogledamo jer svi smo ograniceni na samo nekoliko foruma (staviti je pod sticky naravno) ;)
 
Početnik
RE: 2 opasno dobra projekta/linkovi

AnDel je napisao(la):
nisam pretjerano citao jer bi mi trebalo 2 dana da sve pregledam , nisam lud:D

impresioniran sam s oba , posebno ovaj 'dtm golf fwd' strasno koliko truda i rada, koliko posvecenosti najsitnijim detaljima, koliko ideja, i sve to na kraju izgleda savrseno, kao da ga je cijeli tim pripremao za neko veliko takmicenje....

svaka cast za temu, mogla bi se jedna otvoriti za sve projekte , pa ko nadje neki slican ovom da stavi da pogledamo jer svi smo ograniceni na samo nekoliko foruma (staviti je pod sticky naravno) ;)
Htio sam promijenuti naslov teme u neki bolji kao nesto Super-projekti ili nesh slicno pa da je stavimo pod sticky i kad neko naleti pod doba projekt da ga okaci tu

Ugl ja sma impresioniran sa oba projekta a pogotovo mid engine DTM look RWD golfom
 
Član
RE: 2 opasno dobra projekta/linkovi

nadam se da cu jednom moci zapoceti nesto slicno, nebitno za sto ce biti namjenjen auto, ali ono da mogu uraditi sve sto zelim i zamislim...better than sex:cool:
 
RE: Profesionalno odradjeni projekti

Pregledao sam obadva projekta pazljivo i stvarno sam odusveljen ;)

Mnogo truda,rada,para ali rezultat je stvarno . . ;)
Ni jedan izgled osim German Styla mi se nije svidjao na Goluf II,ali ovaj body kit u prvom projektu mi je stvarno dobar. . I fino su sve linije uklopljne i izgleda kao cjelina :cool:

A i ovaj iz Engleske je vise nego dobar sa ovim 2.2 Turbo motorm :cool:

Pronasao sam u jednom postu video pa evo :
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/0EgqRf1MiuE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Predlazem da se promjeni naziv teme i da svi clanovi koji naidju na neki dobar projekat sa ostalih foruma ubace link pa da svi uzivamo ?
 
Početnik
RE: Profesionalno odradjeni projekti

Evo da vas malo zabavim sljedecih par sati.Radi se o VW Ventu koji je modifikovan u 2-door coupe.Za motorizaciju je zaduzen tunirani 1.8T iz audia.Ugl veoma kvalitetan projekat i vrlo detaljna tema.Uzivajte.

Od ovoga:


Uploaded with ImageShack.us
I ovoga:


Uploaded with ImageShack.us

Uz puno rada i troska dobije se ovo:






Uploaded with ImageShack.us


Potpuni radni proces i slaganje istog pratite na Link-u teme: http://www.vask.org.nz/index.php/topic,9695.0.html
Ogromno hvala clanu Chuza koji mi je u mnogome pomogao i uputio me sta i kako po pitanju pronalazenja linkova i svega.Hvala druze
 
RE: Profesionalno odradjeni projekti/Vento coupe update

ovaj prvi projekat je nesto sto svako treba da procita,,
ovome momku skidam kapu,, sta je sve svojim rukama
uradio zasluzuje ogmoran respect,, poceo radove sa 19,20 godina
toliko truda, novca, zivaca a najvise volje koja sve pokrece, ostao sam
bez teksta ;) oj avprojekat definitivno nastavljam pratiti :cool:
 
Član
RE: Profesionalno odradjeni projekti/Vento coupe update

auuuu sto se tice golfine predobar je ! svaka cast momak ima talenta ;)
 
Početnik
RE: Profesionalno odradjeni projekti/Vento coupe update

..323.. je napisao(la):
al su udesili venta svaka im cast :cool:

Ovo dosad projekata je samo mali dio vrha ledenog brijega. :icon_biggrin:

Bit ce dooosta vise i svaki dan cu update-vat temu i updat-i ce biti bolji tj temeljniji ;)

adem93 je napisao(la):
auuuu sto se tice golfine predobar je ! svaka cast momak ima talenta ;)

Pored toga sto je odradjen perfektno,sama cinjenica da ga je sam "stvorio" od nule daj etom projektu desetostruku vrijednost.Mene je vecina ismijavala kada sam na pasatu sam pravio i smisljao neke stvari ali meni to i jeste cilj tuning-a,svako moze sabrat love i platit nekome da odradi nesto 3x bolje nego sto bi on to sam ali kada je nesto odradjeno vlastitim rukama to daje osjecaj zadovoljstva i ispunjenosti vlasniku,tj barem ja sam takav ;)
 
Član
RE: Profesionalno odradjeni projekti/Vento coupe update

a predobri projekti.. po meni bi u ove super projekte komotno mogao staviti arminovu supru.......
 
Početnik
RE: Profesionalno odradjeni projekti/Vento coupe update

mokeBass je napisao(la):
a predobri projekti.. po meni bi u ove super projekte komotno mogao staviti arminovu supru.......

Vidis o tome nisma razmisljao uopste,to je sutra na redu uz jedan opasan mk1. :cool:
 
Top