problem zvucna

problem zvucna

Član
eh ovako oborio sam sistem stavio windovs 7 i nije mi naso zvucnu nemogu nikako da je skinema sa neta pise da su drajveri instalirani ali nepokazuje nista ono u cosku kod sata da se moze pojacati a ni u podesavanjima zvuka nish nepokazuje jel ko zna sta bi moglo biti..u biosu je ukljucena..
 
samo nadji prave drajvere za tvoj model maticne (pretopstavljam da je integrisana zvucna) za win 7, instaliraj drajvere zajedno sa aplikacijom i nema problema,,,,

inace standardan problem kod starijih maticnih ;)
 
pokusaj s ovim tog mladog mutanta :D

http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/12167/

http://downloadnew.org/drivers/sound-card/realtek-hd-alc-880-audio-codecs-for-windows-7-3264-bits-download-323905.html

pa javni kako si prosao ;)
 
bem li ga, problematika kod tebe je sto je to oem ploca, gigabyte ne pruza direktno podrsku za nju, a ni simens nema nesto pohvalno za nju...

u principu, gigabyte nudi jedino ovu plocu sa tim chipsetom koja odgovara tvojoj

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1800&dl=1#dl

ali nema podrske za win 7, jedino za vistu ,,,, probaj vistine drajvere, mada mogu proci ali teze


kod tebe je intelov Chipset 915P, nadji te drajvere za win7, instaliraj njih, a onda i drajvere za Realtek ALC880 audio codec, ima na realtekovoj stranici skinuti,,,

nadam se da ce nesto od ovoga pomoci ;)
 
Član
realtec sigurno, imao ja isti problem na burazovom racunaru, instaliram win 7 i odem da sam nadje drivere, i ne uspijeva nikako, skidao sam nekoliko realtec dok nisam nasao pravi, sada radi sve normala, bas ovo sto ti zenedom kaze, pokusaj sa onim za vistu, ne znam kako bih ti ja mogao poslati ovaj sto sam ja skinuo, da ga zipujem pa da ti mailom posaljem ako hoces, pa pokusaj
mislim da je cak ista zvucna, gigabyte je sigurno
 
Početnik
Ma samo ukljuci da se win sam updatira i instalira,i doce ti samo u nekom od updejta..Barem je meni tako bilo ;)
 
Član
xzone je napisao(la):
eh ovako oborio sam sistem stavio windovs 7 i nije mi naso zvucnu nemogu nikako da je skinema sa neta pise da su drajveri instalirani ali nepokazuje nista ono u cosku kod sata da se moze pojacati a ni u podesavanjima zvuka nish nepokazuje jel ko zna sta bi moglo biti..u biosu je ukljucena..

Provjeri prvo u Device Manageru ima li usklicnika vezano za zvuk, ako nema deinstaliraj zvuk, restart pa prvo probaj sa win updateom, ako ne onda probaj neki od realtekovih drivera
 
Član
ma probavo sam sve i svasta i nemogu nikako da napravim uzecu novu zvucnu i postavicu je nemogu se vise peglati sa ovim
 
Član
Ma kakva nova zvucna nemoj da bacas pare bezveze.
Meni se cini da nisi spomenuo da li imas zvuka na racunaru?
Ako imas sve je ok imas u device menageru opciju pojacavanja i stelovanja zvuka.
Kod mene kad sam instalirao Win 7 bilo je ovako, instalirao je i nijedan driver nisam trebao dodavati(konpu ima 4 godine nije nov) cak nisam ni uradio update za grafu nema potrebe(barem kod mene je slucaj) pokrece sve igre regularno od starih do novih pa necu nista da diram, sve fercera opako.
I kod mene nema onog smedjeg zvucnika pored sata(realtekova oznaka i podesavanja) i sve radi.
Jedino sam ubacio K-lite mega pack, radi njegovog playera jer pusta sve formate videa.
 
Top