Problem sa temperaturom

Problem sa temperaturom

Član
Auto drzi temperaturu potpuno normalno na radnoj uvek, ali se ponekad desi da odjednom pocne da gubi grejanje i da temperatura krene ka crvenom, to mi se desilo 3 puta za mesec dana, jednom je nazalost i stigla do crvenog jer nisam video lampicu :( Auto gubi negde vodu, sumnjam na mali hladnjak, ali to moze da se desi i kada ima vode koliko i treba, poslednju put se desilo tek sto sam dolio vodu. Pritisak u crevima je jako mali i creva su stalno meka. Kada se to desi dolijem vodu na max i ozracim sistem na ona dva plasticna srafa sto ima i opet sve bude ok. U cemu bi mogao da bude problem? Da li je neko imao slican problem? Sumnjam da sam pravi neke vazdusne cepove, nije mi jasno kako samo izgubi grejanje odjednom...
 
Član
Gubi ti grijanje ako ostanes bez vode, to je normalno. A to ako imas vode na max a tebi temperatura skoci na crveno u voznji, to znaci da ti ne otvori termostat. Pali li ventilator? A to ako odjednom izgubi grijanje to znaci da ti je zafalilo vode i malo hladnjak ostao bez vode i nema sta grijati kabinu auta. Ako ti pusta malo hladnjak onda bi ti trebalo biti vode pod nogama najvjerovatnije. Ako ti je antifriz ili permant u hladnjaku onda ces lako naci gdje pusta jer on ostavlja trag, ako je voda onda je tesko naci jer voda brzo ispari i ne vidi se gdje pusta.
 
Član
Gubi veliku kolicinu vode, a nema nigde tragova, podovi budu samo malo vlazni....Nekad izgubi puno vode nekad ne, nema pravila. Ventilator radi... Grejanje samo odjednom nestane i pocne da skace temp, a to moze da se desi i kad je boca puna i kad nije nema pravila, desi se jednom u 10 dana.
 
Član
Ne valja ti termostat, to je za skakanje temperature i kad ima vode. Zasteka i ne otvori i zato ti skoci teperatura. A to za guboljenje vode morat ces pregledati dobro mali hladnjak i crijeva dali tu gubi ili gdje drugo.
 
Član
dellas je napisao(la):
To sam i ja pomislio da zasteka nekad, ali zasto ostane bez grejanja?

dellas vjerovatno mali hladnjak ostane izvan sistema jer termostat ne otvara kao sto kaze rs turbo pa se motor pregrijava a nemas grijanja.
 
Član
Nop, pogresno i pogresno. Sve ti je to sto si naveo posljedica nestanka vode. Bez vode, termostat ne moze da radi pravilno, i zato ne otvori dovoljno, pa se motor pregrije. A grijanje izgubis opet, logicno, jer nestane vode, i zrak brze hladi alu rebra malog hladnjaka nego sto vreo zrak/malo vode mogu da ga ugriju. Skontaj gdje gubi vodu i rijesices sve probleme.
 
Član
Nista nije pogresno sto je receno. Ako je covjek naveo da mu je boca od vode puna a temperatura mu ode na cruveno, procitaj post njegov. Ako ima vode u boci i ako mu skace temperatura od motora tada je zastekao termostat i nije otvorio i zato dolazi do pregrijavanja, a to sto nema grijanja je u tome da fali vode u malom hladnjaku. Provjeri kad ti pocne gubiti grijanje dali ti fali vode u boci, i dali se tada pregrijava ako da to ti je to, a ako imas vode u boci a on se pregrijava, znaci da ti ne otvara termostat.
 
provjeri crijeva i racvu ako ima, jer se bas ne razumijem u Italijane, u mene je otiso dihtung na racvi i pomalo je gubio vodu
 
Član
jaro znam koji ti je problem odma provjeravaj i ne idi na put...
to je meni bilo kod audija 80 nikako skontat gdje mi gubi vodu i uvijek pod bio mokar dok ga jednom nisam stisnuo uz aveniju u mostaru kad je brate nešto šišnulo i svu mi vodu pustilo al baš svu pod noge i pod haubu...

tad sam bio u amknitro-u zovnem mazu i robu i odma mi naspu litar vode i nestade sva u patosnicu, pliva patosnica :icon_eek: kad sta ti je bilo : kiler od grijanja one plastične cijevi sto idu crijeva na njih su počele trulit malo i stalno je tu puštalo nisam ni znao dok nije skroz puklo i ispustilo vodu jebaji ga onda smo samo prespojili vodu da neide na kiler pošto je bilo ljeto grijanje mi ni netreba pa sam pred zimu promijenio kiler i sve ok al je problem barem kod mene bio treba cijelu tablu skidat zbog jebenog kilera... provjeri to
 
Član
dellas je napisao(la):
Auto drzi temperaturu potpuno normalno na radnoj uvek, ali se ponekad desi da odjednom pocne da gubi grejanje i da temperatura krene ka crvenom, to mi se desilo 3 puta za mesec dana, jednom je nazalost i stigla do crvenog jer nisam video lampicu :( Auto gubi negde vodu, sumnjam na mali hladnjak, ali to moze da se desi i kada ima vode koliko i treba, poslednju put se desilo tek sto sam dolio vodu. Pritisak u crevima je jako mali i creva su stalno meka. Kada se to desi dolijem vodu na max i ozracim sistem na ona dva plasticna srafa sto ima i opet sve bude ok. U cemu bi mogao da bude problem? Da li je neko imao slican problem? Sumnjam da sam pravi neke vazdusne cepove, nije mi jasno kako samo izgubi grejanje odjednom...

ja imam problem slican na puntu, 1.2 16v, cesto mi pali ventilator, vrlo brzo postigne radnu temperaturu, i tada nemam grijanja, vode ima dovoljno, ali puse hladno, meni je to u zadnjih 5 dana tako konstantno i nikad ne fali permanta, danas isao u Kiseljak (iz Sarajeva), cijelim putem nije imao grijanja, vracam se i stisnem ga autoputem i tek tad poce da grije kabinu, dosao u grad, ugasio 5 minuta i krenuo i opet puse hladno...ne pridajem veliku paznju tome trenutno, ide toplije vrijeme ne treba mi ali bih volio znati zbog cega je...
 
Član
fali ti vode, tj. nije odzracen. eventualno da je zacepljen mali hladnjak, ali ako se cjelokupan sistem grije vise nego inace/duze radi vent, nije odzracen.
 
Član
trizex je napisao(la):
fali ti vode, tj. nije odzracen. eventualno da je zacepljen mali hladnjak, ali ako se cjelokupan sistem grije vise nego inace/duze radi vent, nije odzracen.

to sto kazem da sam stao 5 minuta :icon_smile: kod majstora sam navratio da mi to vidi i kaze on da je odzracen i rekao je da moze biti mali hladnjak da ponekad zacepi i ne protice voda kroz nj. sto je mozda i logican zakljucak jer je proradilo kad sam ga stisnuo autoputem pa mozda tada je veci protok vode kroz hladnjak i ,,probije,, taj ,,zastoj,,
 
Član
Verovatno uvlaci vazduh negde i pravi cepove. Pod je samo malo vlazan nije bas da prosipa vodu... Moracu da rasturim ceo sistem pa od nule.
 
Član
to bar nije problem za provjeriti, skines 2 crijeva sto vode od motora do kabine, i puhnes kroz njih :) treba da ide k'o pjesmica :) al' ja i dalje mislim da nije odzracen :) probaj stati u mjestu, kad je ugrijan motor, digni obrtaje na 3krpm i drzi ih tu, pa onda upali grijanje na 1 ili 2, i vidi puse li toplo :)
 
Top