problem sa mob

problem sa mob

Član
Kao što naslov teme kaže, sestri upo mob u vodu, radi se o samsung sg5230, i ugasio se, izvadila je nama bateriju probala susiti na suncu fenom ovo ono al nish, tj ono kad ga upalis on daje naznake ekran se upali al dalje nish, pokusavo sam drugom baterijom al nish, ako ima kakvo bezbolno rjesenje posto se ne isplati to praviti iako je nov ;)
 
Član
Ako je nov kao što kažeš, valjda ima garanciju... Odnesi ga na servis i reci da jednostavno neće..... i moli boga da prođe. A inače ti popravci telefona koji upadnu u vodu nisu skupi. Meni je Nokia upala, i popravak je bio 20KM
 
Član
Ako je pod garancijom nemoj dzaba da nosis tamo gdje si kupio, zna se odma da li je mobitel bio u dodiru s vodom, imaju kontrolne tacke na kojima je lakmus papir ili nesto slicno, i kada se pokvasi neki uredjaj te tacke promjene boju...

Evo da pojasnim na ovoj fotografiji, na desnoj strani se vidi bijela kao naljepnica, to je ta kontrolna tacka, u dodiru sa vodom ona mijenja boju...
images


A sto se tice tvog problema, trebalo je taj mobitel rastaviti, ocistiti alkoholom ili nekim drugim podesnim sredstvom, ostaviti da se osusi pa tek onda ga paliti, ovako je moguce da je otisla i ploca i jos stosta.
 
Član
Ljudski faktor ne prihvata garanciju e ovako posto sam ja u tim vodama:lol: tj ta struka dzaba fen i ostale stvari sto ljudi pokusavaju da osuse nema od toga nista ima jos negde malo vode u njemu da li na ploci ili na plocici za paljenje pa zbog toga sam upali i napravi se kratak spoj i ugasi se nemoj ubacivati vise bateriju nego odnesi u servis dok oksidacija nije uhvatila svoje neka to ljudi ociste i napravice cijena ide od 15 do 25km al znaj da ce na lcd il ti displej ostati mrlje od vode al vremenom ce se isusiti jer da mijenjas i lcd to dodje oko 30km eto sta god treba pitaj;)
 
Član
da ne otvaram novu temu:D rijec je o LG T310i telefon je samo ispao i ugasio se;) nece vise da se upali ;) zna li netko odprilike do cega je i koliko bi kostao popravak:cool::cool:
 
Top