Problem sa kocnicama

Problem sa kocnicama

Član
e raja imam jedan problem koji ne znam kako da rijesim,pa bih zelio da cujem po neki savjet,ili ima neko ko je imao slican problem kao i ja pa da mi pomogne.Naime radi se o slijedecem,na mom golfu MK I stalno imam problema sa disk plocicama,to mi se pojavilo u zadnje vrijeme.Ne odvaja mi se vanjska plocica,skidao sam sve,razradjivao,cilindar radi,kad pustim kocnicu odvoji samo unutrasnju plocicu,i ona mi je uvijek poprilicno dobra,dok je vanjska helac.Dere je nenormalno.I jos sam primjetio da nema sanse da postavim dvije nove plocice,na mjesto unutrasnje stane,ali vani ne moze nikako,fali prostora.E sad mene zanima sta se tu moze uradit,da ja to saniram,neki su mi predlagali da mijenjam cilindre,mijenjao sam skoro,ponovo se isto desava,vidio sam kod jednog prijatelja juce na kecini da su mu klijesta od golfa II.da li se to moze lako ugradit i na moje auto,je li ima puno prepravki,molio bih one koji znaju da me upute,,,ne bih da se zezam oko kocnica
 
Član
treba ti nosac celjusti i celjusti od novijeg modela ili gti ceca tj sa velikim
disk plocicama kao na dvojci i to je to
 
Član
Jesi probao da zamijeniš crijeva?Ona ti mogu biti začepljena

Za stavljanje diskova od dvice,znam da se može.Šta treba ne znam:icon_confused:
 
Član
Ako pritisnes kocnicu i vraca se samo unutarnja plocica (gdje je klip) a vanjska ne vraca onda mogu biti 2 stvari, a prva je da su ti zahrdjali ili zaprljani serafi po kojim klizi celjust (oni serafi koje odrvnes da skines celjust). Njih dobro ocisti i podmazi malo (ne puno). Drugo sta bi moglo da bude je to da ti je puno zaprljano, osteceno ili ishrdalo mijesto gdje bude plocica tj. vodilica plocica kuda one klize na nosacu celjusti (onaj dio koji je zaserafljen na rukavcu).
 
Član
sve sam cistio,al bas sve,probavao svasta,vanjska plocica mi pravo dere disk,potrosi se ona skroz do metala,al ajd sve to ok,nego buni me sto ne mogu da stavim dvije nove plocice,,nema prostora,najvise bi volio da uzmem komplet sve sa gti-a ako nadjem,ili od dvice golfa,da se rijesim,,,sad mi se desava da pri vecoj brzini trese,a kad izvadim vanjsku plocicu ne trese nista
 
Član
To sto ne mozes staviti nove plocice jer nema mjesta ne znam jedino ako su ti stavljeni ventilirajuci diskovi na celjusti koje nisu dosle sa ventilirajucim diskovima, ako nije tako onda ne znam :icon_rolleyes: jedino ako nije ko sta pregradjivao :icon_rolleyes: a ja mislim da ti pase sve to sa keca GTI na tvog (seraf na seraf) samo sto ces morati i diskove staviti jer dodju veci, a sa dvice ne znam ali to ti je lako provjeriti ako nadjes na otpadu celjusti i nosace...
 
Član
pokusat cu,sta cu,ne pati mi se s ovim vise,podera mi disk bezveze,stalno je vreo,ne odvaja govno,doslo mi je da zapalim auto,a nije niko nista pregradjivao sigurno,auto je kod mene dugo,,ja sam stavio sve novo,cilindre,sve,,cak i diskove
 
Član
ne znam boga mi sta bi moglo biti.... I meni je neki dan malo bila niza kocnica nego inace i ja rastavim glavni kocioni i otisle gumice, kao i obicno nema kupiti gumica i ja kupim na opadu kompetan glavni kocioni cilindar sa bocom i senzorom za 20 km i rijesio problem :D i ti bo trebao na otpad i kupiti nije skupo a rijesis problem. Po meni najvaznije na autu su gume i kocnice pa sve ostalo onda.
 
Član
pa da,upravu si,zato sam to sve kontao i mijenjat,jednom sam vec mijenjao cilindre,,sad sam opet mislio mijenjat,ali me zanima da li cu moci staviti one od dvice ako ne nadjem od gti-a,da ne kupim ako mi ne pase,cuo sam da bi moglo,al et
 
Član
odes na otpad i nadjes istu svoju celjust i nadjes od dvice i uporedis i vidis moze li bar je to lako uporediti ako moze celjust ili nosac celjusti onda se moze upasati i disk i nosac samo moras isto tako vidjeti dubinu diska da nebi bili duboku pa ti previse islu unutar glavcine.... Zato na otpad i nadjes od svog i uporedis s tim od dvice i vidis ako moze uzmes i poredas :)
 
Član
ne pasu ti celjusti od dvice,ne mozes staviti glavcine od dvice,moras naci od keca gti,a najbolja solucija ti je kao sto sam ja imao na svom kecu da ugradis celjusti i plocice od cc audija,kocnica na njima kopa.
 
Član
code: KR je napisao(la):
ne pasu ti celjusti od dvice,ne mozes staviti glavcine od dvice,moras naci od keca gti,a najbolja solucija ti je kao sto sam ja imao na svom kecu da ugradis celjusti i plocice od cc audija,kocnica na njima kopa.

ne znam jbg,jel ih problem stavit,problem naci,od koje je to serije audija,koja godina,imas moju paznju:icon_biggrin:
 
Član
nikakav problem ih nije staviti,skines te celjusti od keca,znaci odvrnes one dvije 15 i stavis ove od audija ali moras poturiti dvije iste sajbice da malo celjusti maknes unutra,navrnes crijevo od kocnica i to je to.Diskovi ostaju tvoji i dobijes exstra kocnice.celjusiti ti idu od prvog audija 80cc.
 
Top