problem sa grijanjem

problem sa grijanjem

Član
slabo mi grijanje na passatu 1999 god temperatura motora raste normalno i normalno se sve ponasa al slabo grije unutrasnjost pa ako neko zna do cega bi moglo biti
 
Mozda ti je crijevo prema malom hladnjaku zacepljeno, ili je on sam zapusen. Isto tako je moguce i da ti je klapna zapela sto prebacuje toplo-hladno
 
Član
Pozz drug imao sam i ja isti problem na svom autu i tako mi je sve bilo dok se jedan dan nisam nakanio i fino sve rasklopio unutar auta što se tiče grijanja (znao sam odma' unaprijed koji mi je problem, pošto je tako bilo na još jednom autu kod starog). Izvadio sam onaj dio gdje su klapne, i klapna što preusmjeruje zrak na kiler tj toplo hladno, ona je metalna al je izbušena ima par rupa na njoj, tako fabrički bude, i bude obložena nekim spužvicama ili tome slično da ne prolazi zrak kroz te "rupe" i normalno kod mene je pošto je već vrijeme uzelo svoje ta spužva otišla skroz, tako da značajno nije ništa značilo puno prebacivanje toplo hladno. Ja sam uzeo isto sličnu spužvu toj(ona što dolazi izmedju stakala kada kupuješ neku stvar ili što podbacuješ ispod laminata kad redaš kao izolaciju) i zalijepio i sa jedne i sa druge strane klapne. Vjeruj mi sad za 5 minuta u autu se stvori takva temperatura ko da vozim dizel, a ne benzin :lol: :lol:
Grije za čistu 10-ku ;) ;)
Probaj s tim, vjerovatno ti je to!!!
Jest malo treba ti vremena dok sve skineš i ponovo vratiš, al nije ništa puno komplikovano, samo strpljenja i malo slobodnog vremena.
Et nadam se da sam pomogao!! ;)
 
Član
Imao sam benzinca, počne grijati nevjerovatno brzo, sad imam dizela treba mu više vremena, i ne samo moj nego i kod starog. Kolega isto tako imao benzinca, sad prešao na dizela kaže da mu više vremena treba da ugrije.
 
Član
Ne znam stvarno. Nisam nikad uspoređivo kako se koji grije ne znam kakve to veze ima sa grijanjem unutra. Ja svog upalim na ovoj hladnoći i nakon 2-3 minute imam grijanje bez obzira što je temperatura auta oko prve crtice.
 
Član
mara- je napisao(la):
Pa kako nema veze, što se prije ugrije motor počeće i prije grijanje unutra.


Dobro ti sad sve bukvalno svaćaš. To se podrazumjeva da se malo mora ugrijat. ;)
Ali ja i dalje ne znam zašto bi benzinac bolje grijao (izbacivao vrući zrak u kabinu) ili bilo šta u tom smisli što ti govoriš :icon_rolleyes:

Al hajd nije ni bitno bitno je da čovjek sredi to . ;)
 

rs6

Član
Franki je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Pa kako nema veze, što se prije ugrije motor počeće i prije grijanje unutra.


Dobro ti sad sve bukvalno svaćaš. To se podrazumjeva da se malo mora ugrijat. ;)
Ali ja i dalje ne znam zašto bi benzinac bolje grijao (izbacivao vrući zrak u kabinu) ili bilo šta u tom smisli što ti govoriš :icon_rolleyes:

Al hajd nije ni bitno bitno je da čovjek sredi to . ;)

benzin stvara vece temp, tako da se motor prije zagrije, a i kod vecina benzinaca ima pomocni elektricni grijac pa bolje griju...
 
Član
Nezz ljudi stvarno, al kod mog starog je se u svakom dizelu osjetilo da bolje grije nego benzinac, msm možda to i nema neke veze sad dizel benzin, ja samo kažem što sam uočio... A sad i ako sam pogriješio nije toliko bilo potrebno da se prepucajete, ugl čovjeku smo tu da pomognemo da riješi kvar!!!

Ugl forum je ;) ;) ;)
 
Član
Slažem se tu smo da se pomognemo. I mi se uopšte nismo prepucavali, samo smo komentarisali. Ja sam napisao ono što sam ja uočio a ti ono što si ti.
 
Top