problem opruge i auspuh zvuk

problem opruge i auspuh zvuk

naime prosle godine spustao sam auto sa eibach crnim oprugama valjda je to onda pro kit i svi mi kazu da je trebalo auto pasti jos nize nego sto je pao i nazad je pao vise nego naprijed na sta da obratim paznju

problem 2 imam protocni lonac dobro se cuje ali sta jos da uradim da dobije na zvuku ali nekom onako reskijem blago glasnijem i na nizim obrtajima
 
BHT Ovisnik
sto se tice auspuha skini srednji lonac ili katalizator,isti sam problem imao,pa poskidao sve,al sada vracam barem srednji jer mi je bucno,al skini srednji i dobiti ces to sto zelis
s oprugama tu nemas sta,osim vidi kakvi su amortizeri, ili ako ti je velika tezina nazad,tipa muzika, plin i sl. kao sto je u mene problem,ali sam to rijesio gewindama pa nazad malo vise odvrnem i dode na svoje
 
nazalost niti muzike niti plina :D vec jednostavno opsti utisak je da je nazad vise pao a logicki mi je da bude kontra
info radi koliko ti je naplaceno skidanje srednjeg lonca i jesi samo cijev pruzio
 
BHT Ovisnik
u dosta auta zna nazad vise pasti, vidi kakvi su amortizeri, mozda su naprijed kruce opruge,ili su namjenjeni za drugi tip motora, jer zavisno od motora auto moze biti mnogo teze,tako da naprijed idu kruce opruge na propane puno
a za skidanje srednjeg ti uzmu 20-30km, i da pruzi ti samo cijev tvog promjera,a zvuk ce ti se zasigurno promjeniti
 
Član
O kojem se autu radi? koji ti je motor u tom autu?
Jesi stao na ravno negdje, na cestu ili garazu gdje je ravno i izmjerio prednji dio praga koliko je od zemlje pa zadnji dio koliko je od zemlje? Ako nisi izmjeri pa javi :D jer ako je ista ili ako je nazad pola cm do cm prag visi od prednjeg to je onda ok, jer u vecine auta obrva od gume ima vise prostora naprijed nego nazad, da bi se dobio odnos tezine, nekad vizuelno vara izgled ali tebi je bitno da je prag jednake visi naprijed i nazad ili do 1cm nazad prag da bude visi od prednjeg, sve preko toga je lose jer teziste pomijeras naprijed i naravno tezinu naprijed sto je lose za krivine i voznju...

A ako je nizi prag nazad onda pogledaj da ti naprijed nije legao na odbojnike, ako jeste onda ih samo malo skrati i bice ok onda :)

Opruga odredjiva visinu, amortizer je tu da samo amortizuje oprugu da ne skace, ne druca, nego da to sve upije i sto prije smiri auto, amortizer ne odredjuje visinu...
 
Poslednja izmena:
e ja mislim da su ti odbojnici problem jer ima odstupanja naprijed nazad treba da jos malo cucne kako se oni skracuju
 
Član
Uzmes skalpel i skratis ih :) recimo prvo ih za 1cm skratis pa vidis ako je ok ne diraj nista vise, ako opet legne na njih onda ih 5mm skracivas dok ne dobijes sta ti treba :) njih odmah na autu skracivas, ja sam svoje isto na autu skratio skalpelom, lako ti je to :)
 
Član
Ne utice ni na sta, odbojnik ti i sluzi da drzi oni plastiku sto porkije cilindar amortizera da ne idu kamencici na njega, a i sluzi kao odbojnik da ne bi amortizer i opruga se sabili do kraja i njegov sam naziv i kaze odbojnik, ali ako ga skratis 1 cm ili 1.5 cm ne smeta ako je on recimo velicine oko 5-6cm ;) jer ti njega moras skratiti kako god jer ti je auto vec nisko, ja sam svog oko 1cm skratio a velicina je oko 5cm cijeli :) i opet radi svoju funkciju i drzvi plastiku koja stoto amortizer i cilindar amortizera se ne vidi vani da ga mogu kamencici, so, prasina i ostalo ostetiti :)
 
Top